Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

  1. #1

    Post Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Caute vsichni,

    pred par dny jsem si sestavil svůj první pocitac, stroj bezi v bezvadnem stavu, az na par tvrdych zamrznuti, ale to bylo jen ve hre, od ktere jsem na par hodin odbehl a podobne. No a nekde jsem se v letu docetl, ze neni na skodu , takto novy pc otestovat nejakym programem. Existuje nejaky soft, ktery prolitne cele pc a hleda chyby , nekompatibilitu nebo tak podobne, pry nejake programy trvaji i klidne 8,12 nebo 24 hodin. Dekuji predem za odpovedi

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    303

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Memtest, Orthos, 3DMark,...
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    diky, stahnu to a zkusim a jen se chci zeptat existuji nejake specialni ovladace pro samotny procesor? Neco jsem mel na DVD zakladovky, ale uz jsem neco stahl z AMD.com, protoze mi hry vyletaji, kdyz delam na pozadi nejakou cinnost (rozbaluji 5GB soubor v zipu a zatim hraju),ale kdyz se ukonci cinnost normalne hra potom bezi. Ale diky za ten soft, hned to zkusim

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    261

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Existuje update mikrokodu CPU. Postara se o to OS, ty se o nic starat nemusis.

  5. #5

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Jo diky, ted mam jinaci problem, mam podezreni na nefakcici RAM, oni sice bezi,ale vylitavaji mi hry nebo se mi uz objevila modra smrt. V techto programech jsem trosku lama, v Biosu jsem mel nastaveno vse na AUTO, pri testovani v MemTESTu jsem to psychicky nevydrzel nebot jsem mel uz 50 chyb a zdalo se mi jiz zbytecne to testovat. Tak jsem v Biosu manualne nastavil alespon napeti z AUTO (1,6V) na 1,9V(udavana hodnota pameti),pameti ted bezi na 1066Mhz, jinak takt vyrobni je 1600Mhz, pomuze zvednou delicku? abych jel hned na tech 1600Mhz? pameti: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52416 , deska je MSI 790FX-GD 70, procesor Phenom II 955BE.

    Ted se chci zeptat jaky je dobry program na testovani RAM, ja pouzil ten MEMTEST, ale vice nez 1000MB neslo testovat, a pritom test mel jiz 250
    % otestovane, kdyz mam tedy 4GB tak mam ten program zapnout 4x? I to jsem zkusil,ale nikdy mi nebezeli vsechny najednou, max. 3 a posledni zbyli se pripravoval, nebo staci jen tech 1000MB? A jak dlouho to mam nechat bezet? Ja myslel ze staci 100% a bude konec a ono to jede dal. Diky predem za odpovedi.

  6. #6

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Knoppix.
    Am386 DX 40

  7. #7

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Knoppix To je trosku strucna odpoved. Vzdyt je to linux OS ne? A l cemu mi to bude dobre? Diky

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    261

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Soucasti bude predpokladam memtest86+, ktery otestuje celou pamet. Osobne bych tedy volil nejakou minimalistictejsi variantu, ale budiz.

    Jinak samozrejme staci odhalit jednu chybu a neni potreba pokracovat v testovani dale. Jedna chyba je vice nez dost.

    Nastav vsechno na default. Pust do pameti predepsanou voltaz (deska to nemusi i nekterych modulu spravne odhadnout) a a pokud ti v takovemto nastaveni bude hazet v memtestu chyby tak je to na reklamaci a nebo je to nekompatabilita deska <--> pameti.

  9. #9

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Orthos prosím ne, Prime95.

  10. #10

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    hmm takze si stahnu Memtest+ a projedu dnes tim komp, to by me vazne mrzelo, sorry ze jsem uplny trouba,ale me se nedari nejak vytvorit BOOT CD, bios je dobre nastaveny, staci mi pouze v zipu rozbalit obsah, mam tam slozku BOOT a textak s cti me, a jen to soupnou na CD pomoci nera? Diky dnes to projedu

  11. #11

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    O MemTestu jsem slyšel, že to není zase takovej zázrak - několik lidí psalo, že jim nenašel žádný chyby, ale Prime95 poměrně rychle padlo.

    Z vlastní zkušenosti bych doporučil stáhnout Prime95 http://www.mersenneforum.org/showthread.php?t=12155 a na 24h pustit testy Small FFTs a Blend.
    Pokud to projde, je to dostatečně stabilní.
    No teoreticky i 12 by mohlo stačit...

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    261

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Citace Původně odeslal Octopuss Zobrazit příspěvek
    Orthos prosím ne, Prime95.
    orthos je prime, ne? Akorat upraveny aby se rovnou spustilo vic instanci.

    Citace Původně odeslal IcePhoenix Zobrazit příspěvek
    hmm takze si stahnu Memtest+ a projedu dnes tim komp, to by me vazne mrzelo, sorry ze jsem uplny trouba,ale me se nedari nejak vytvorit BOOT CD, bios je dobre nastaveny, staci mi pouze v zipu rozbalit obsah, mam tam slozku BOOT a textak s cti me, a jen to soupnou na CD pomoci nera? Diky dnes to projedu
    stahni si http://www.memtest.org/download/2.11...+-2.11.iso.zip . Rozbal a pak to vypal jako image, nikoliv jako datoveCD.

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    261

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Citace Původně odeslal Octopuss Zobrazit příspěvek
    O MemTestu jsem slyšel, že to není zase takovej zázrak - několik lidí psalo, že jim nenašel žádný chyby, ale Prime95 poměrně rychle padlo.

    Z vlastní zkušenosti bych doporučil stáhnout Prime95 http://www.mersenneforum.org/showthread.php?t=12155 a na 24h pustit testy Small FFTs a Blend.
    Pokud to projde, je to dostatečně stabilní.
    No teoreticky i 12 by mohlo stačit...
    Pokud ti padne prime, tak to muze byt cokoliv na ceste CPU, mobo, pamet. Kdyz ti padne memtest tak mas obrovskou sanci, ze to jsou skutecne spatne pameti (i kdyz je samozrejme jasne, ze to muze byt cokoliv jineho od zdroje az po sitovku).

  14. #14

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    orthos je prime, ne? Akorat upraveny aby se rovnou spustilo vic instanci.
    Jo, Orthos je pět let starý Prime, který ovšem už pěkně dávno umí víc vláken současně Bohužel to lidi doteď nezaznamenali.

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Pokud ti padne prime, tak to muze byt cokoliv na ceste CPU, mobo, pamet. Kdyz ti padne memtest tak mas obrovskou sanci, ze to jsou skutecne spatne pameti (i kdyz je samozrejme jasne, ze to muze byt cokoliv jineho od zdroje az po sitovku).
    Proto píšu Small FFTs a Blend!! To první testuje prakticky pouze CPU a to druhý chipset a paměť

  15. #15

    Standardní Re: Slozil jsem novy komp, mam to necim otestovat???

    Citace Původně odeslal IcePhoenix Zobrazit příspěvek
    Knoppix To je trosku strucna odpoved. Vzdyt je to linux OS ne? A l cemu mi to bude dobre? Diky
    Knoppix používám už dlouhá léta na otestování stability. Pokud třeba na přetaktovaném systému nenajede, pak je rozhodně nestabilní. A pokud najede, je dost stabilní i třeba na nějakou hru. Ty stresové programy mi přijdou na dlouhé lokte...

    Honza
    Am386 DX 40

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. BENCHMARKY - cim otestovat komp (zoznam benchov)
    Založil THX v sekci fóra Srovnávací a diagnostické testy
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 02.10.2008, 19:03
  2. 02/05 Nový komp, jak dobře vybrat?
    Založil jd_oizo v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 18.02.2005, 00:10
  3. Novy komp do 55 tisic SK!!!!!
    Založil jakub08081988 v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 84
    Poslední příspěvek: 03.11.2004, 07:36
  4. Kupil som novy komp - AMD Barton
    Založil astra4 v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 31
    Poslední příspěvek: 26.05.2003, 12:39

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •