Ahoj chtěl jsem se zeptat. Jak v dialogu pro připojení k místní síti přehodím zobrazované jednotky z paketů na bajty? Nebo jak zjistím jak je který paket velký? Děkuji
Printable View
Ahoj chtěl jsem se zeptat. Jak v dialogu pro připojení k místní síti přehodím zobrazované jednotky z paketů na bajty? Nebo jak zjistím jak je který paket velký? Děkuji
Z mych pozorovani vyslo, ze pripojeni k siti, u ktereho je definovana gateway, ukazuje statistiku v paketech, naopak klasicky LAN se pocita v bajtech. Jestli je to spravne, nevim. A zmenit se to asi bude dat nekde v registrech, Jezevec to urcite bude vedet :).
Jo a paket ma ve Win 32B (dle pingu), myslim.
jestli jsem to dobře pochopil, tak podle tebe je to daný nastavením? doma mám 2 kompy stejné OS a na jednom se zobrazují pakety a na druhém bajty.Citace:
Původně odeslal WereWiking
děkuji za tip :wink:
Porid si na to nejaky free softik, ve widlich nic poradne nezmeris, kazdej normalni SW ti ukazuje aktualni prenos, celkove od zapnuti, trebas podle portu, .... . Zalezi co od toho chces, ale widle casto kecaj. Napriklad kdyz ti ukazujou rychlost pripojeni, tak to vubec nemusi byt pravda, protoze oni to zjistej 1x pro startu a ze se to muze zmenit, s tim uz nepocitaj.
myslíš stáhnout něco třeba ze slunecnice.cz?
a myslíš, že by to nějak jednoduše přehodit nešlo? Já jsem to chtěl spíš pro pořádek, aby mi každej komp neukazoval něco jiného. Díky
:) dobre's me pobavil :) mit 32B pakety to by byl dobrej chaos :D ....Citace:
Původně odeslal WereWiking
v IP paketu (bez 4 vrstvy) ma hlavicka 20byte. tj. zbylo by ti 12byte na data :) tomu rikam efektivita :)
MTU (maximalni velikost fragmentu packetu je pro ethernet 1500byte)
Mam pocit, ze to zobrazovanie "pakety alebo B" zavisi od driveru na sietovku.
Kdyz jsem mel SP1 a pres to hodil SP2, tak tam byly packety. Kdyz jsem hodil ciste SP2, tak tam byly bajty, rek bych ze drivery byly stejne, ale jist si teda nejsem.
EDIT: Tak kamos ma taky ciste SP2 a ma tam packety, tak to asi vazne bude tema driverama.
Mám SP2 a můžu přidat další zajímavou informaci. Mám dvě síťovky zapojený do mostu a když vyberu ten most tak je to v bajtech a když vyberu síťovku tak je to packetech :lol:
já si osobně také myslím, že to bude drivery, ale jak je ukecat, aby se zobrazovalo to co chci? Podle mě by to neměl být problém, jenom přijít jak na to. :wink:
Tak jsem nainstaloval program Net Activity Diagram a mám to všechno v čem si budu přát. Ale zjistil jsem že ryhlost při kopírování (standartně windowsácky- z okna do okna) To nechce jít víc než na 2 Megabajty za vteřinu? Nevíte jak z toho vyždímat více? Všechny síťovky mám 100Mbit a systém Win2000Profesional.
Pouzivat neco rozumnyho, trebas ftp, jinak proste smula.
A mohl by jsi mi prosím něco doporučit, nejlépe freeware. DěkujiCitace:
Původně odeslal Jezevec
Google? ???Citace:
Původně odeslal Patrez
Jinak osobně si myslím, že je to záležitost driverů a nastavení sítě...
S nastavenim se to da dolaborovat do maxima 5MB, vejs jsem se na tom nikdy nedostal, pres ftp naprosto vpohode 11MB/s.
Jinak hledej proste free ftp server, klienta umej i samotny widle, jinak je ve win commanderovi.
děkuji mnohokrát, už s tím kouším laborovat :wink: Moc jste mi pomohli. :-)
Bez problemu 8-9 MB/s pri beznem provozu na siti :wink: ...
tak ani přes to FTP se přes 2 MB nedostanu, když jsem to prohlídnul, tak tam žádný omezení není nastavené. Kde kůže být ještě problém? :oops:
Kabel, sitovky?Citace:
Původně odeslal Patrez
kabel křížený UTP, síťovky nějaké integrované 100Mbit
Firewall, podivej se na zatizeni CPU pri tom prenosu, widlowsi firewaly klido pri 2MB zatizej 3GHz CPU na 100%.
používám kerio, ale to na to asi nemá vliv, páč je to stejné ikdyž je vypnu.
Ja se ptal esi si si jisty ze je ok ;D Spatne nakrimpovany kabel takove haluze bezne dela.Citace:
Původně odeslal Patrez
a jak prověřím kabel, že je dobře nakrimpovaný?Citace:
Původně odeslal jedik
zkus jiny. Jednou jsem mel nejaky shitovsky kabel, ten mel asi velky utlum a jelo to nejak podobne jak tobe
průšvih je v tom, že zkusit jiný vyžaduje docela investici, páč to mám po celým baráku :-(Citace:
Původně odeslal killer05
Nebo spis UTP testerem. Pokud to mas vsak daleko od sebe ty dva konce musis sehnat tester s nejakym pridavnym modulem do ktereho strcis druhy konec.
tak to bude průšvih č.2, páč neznám nikoho kdo by mi ho mohl půjčit a dávat za něj přes 500 kč kvůli jednomu testování se mi zdá moc. :-(Citace:
Původně odeslal jedik
No imho to bude tim Keriem, jake mas to vytizeni cpu?
keriem to asi nebude, psal jsem to již výše. Protože ikdyž ho uplně vypnu tak je to stejné. vytížení CPU je do 50% (je tam Celeron 2.4 GHz a na druhém kompu Duron 1.6 GHz - server běží na tím celeru)Citace:
Původně odeslal monsoon
Ono to, ze ho vypnes nekdy neznamena, ze nebezi. Me se stalo treba s Outpostem, ze mi kvuli nej neco nefungovalo. Tak jsem ho vypnul a nic(zadne procesy nebo sluzby nebezely) a pomohlo az jeho odinstalovani. Dodnes netusim proc.
ok, zkusím to večer odinstalovat a poté poreferuji jak to dopadlo. :wink:Citace:
Původně odeslal jedik
spravne, miril jsem tam kam jedik. Ja kdyz mel kerio, tak jsem na P4 2.4GHhz dal tak 5MB/s a bylo jedno jeslti spustene ci nikoli, az po odinstalovani to jelo bez problemu, ale taky cpu melo 100%. Ted mam stare kerio 2 a to je bez problemu.
Takze si myslim, nemasli vytizene cpu, tak to tim nebude, ale zkusit to muzes.
vyresil nekdo "jak změnit pakety na bajty v dialogu připojení k místní síti" ???
Tak to bohužel ne :( asi to bude fakt těma driverama. ;)Citace:
Původně odeslal Rutuf