Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: nastaveni polohy druheho monitoru - pokracovani

  1. #1
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní nastaveni polohy druheho monitoru - pokracovani

    zajimala by me tato vec. pac jsem mel driv gf + dalsi kartu, ta jsem byl zvyklej na moznost nastaveni toho, kde druhy monitor bude. Ted s Atinou je moznost pouze monitoru vpravo od hlavniho. Co s tim?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  2. #2
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Ostrava
    Příspěvky
    302
    Vliv
    267

    Standardní

    Nevím jestli se nepletu, ale myslím, že ten druhý monitor můžeš v ovladačích chytit myší a přetáhnout ho kam chceš.
    Doma si to ještě ověřím.
    Under rekonstruction....

  3. #3
    Senior Member VIP Avatar uživatele DeeKay
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    PHA
    Příspěvky
    3 344
    Vliv
    301

    Standardní

    s ATInou ho samozrejme muzes mit taky na jaky strane chces
    Pod W9x a XP pretahnutim ikony monitoru ve vlastnostech a pod W2k v menu Obrazovky v nastaveni karty.
    wrxtation: Intel Q9550@3.6G, Noctua UH-12P, 4GB OCZ LV RAM, Gigabyte EP45-UD3P, Powercolor HD5850 PCS+ 1GB, 1TB WD BLACK, .64TB WD Blue, Lian-Li PC-P50B (silenced), Scythe ESI Juli@, Gilmore Headamp, Sennheiser HD580, NEC 2090UXi-BK, HP LP2065, Wacom Graphire4, Logitech G15, Logitech G5...etc, Win XP Pro
    mobile:
    Lenovo Thinkpad R61 14", C2D T7250, 2GB RAM, GMA X3100, .5TB WD Blue, Echo Indigo PCMCIA, Sennheiser PX100, Ubuntu 9.10

    CUT ME AND I'D BLEED IMPERIAL BLUE...

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal DeeKay
    s ATInou ho samozrejme muzes mit taky na jaky strane chces
    Pod W9x a XP pretahnutim ikony monitoru ve vlastnostech a pod W2k v menu Obrazovky v nastaveni karty.
    no uprimne me druhej montas odesel, takze to nemuzu vyzkouset v praxi s novou grafarnou, ovsem v tom menu je pouze roztazeni doprava a v hlavnim okne obrazovek ( kde se klasicky objevovaly ty dva monitory ) mam pouze jeden monitor a podtim popis "Vice obrazovek" nebo tak neco ). Ovsem to je pouze se zapnutym TV, takze je mozne, ze az tam strcim druhej monitor, ze se to zmeni. Uvidime. Dik
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    tak abych nezakladal novy thread mam konecne druhej montas ( pujcenej ) a zkousel jsem jak to udelat, tak aby na nem byl obraz druhe plochy ( proste jak s PCI grafikou ) a zajimava vec. At jsem jak jsem proste nepohnu s polohou monitoru ( mam fyzicky hlavni pred sebou a sekundarni vlevo ) a druha vec je v tom, ze kdyz dam aktivovat druhy monitor ( druhou plochu ) tak se mi rozjede tapeta na pulku sem a pulku tam . Jeste navic mam kazdy monitor s jinym rozlisenim ( ale stejnou refresh ) a proste tragedie.
    Muze mi poradit nekdo, kdo ma dva monitory na R8500 ( Club3D )?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  6. #6

    Standardní

    Dyť ti to musí normálně fungovat, jak mě - WinXP: ve vlasnostech obrazovky nastavení klepneš na monitor 2 a pod ním zatrhneš fajfku "rozšířit plochu na tento monitor", pak si ho myší přetáhneš podle fyzickýho umístění na správný místo a nastavíš si pro každěj monitor rozlišení + refresh (jestli to tvoje grafárna umí = 2x RAMDAC)

  7. #7
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    to si pis ze mam dual ramdac, jenze ja zatrhnu druhej monitor, dam rozsirit na tu plochu a tim to hasne. kde si mam pretahnout ten monitor? tam kde je to normalne ( uvodni okno nastaveni obrazovky ) tak tam mam stale jeden monitor a pod tim napsano [vice monitoru] na Radeon 8500 ....
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  8. #8

    Standardní

    No záleží taky na OS, už si nevzpomínám, jestli třeba w98 to standardně umí, já mam XP prof a tam stačí, jak říka kubajzz, myší přetáhnout monitor 2 nalevo od monitoru 1, normálně je 2 napravo vedle 1

    všechno je ve vlastnostech obrazovky, karta nastavení, obrázek se dvěma obdélníčky, 1 a 2, každej z nich reprezentuje jedno zobrazovací zařízení (1=monitor, 2=TV), já mam taky TV nalevo do monitoru

  9. #9
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    no jenze ja mam w2k a tam to tak neni, nebo alespon u me. Potreboval bych poradit, kdo ma tento system. Jinak mam nainstalovano pouze ovladace a control panel.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  10. #10
    Senior Member VIP Avatar uživatele DeeKay
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    PHA
    Příspěvky
    3 344
    Vliv
    301

    Standardní

    nj protoze pod W2k neumeji ATI svoje dva vystupy pouzit nezavisle.... takze bud prejit na XPcka, nebo poridit PCI grafiku, coz mi prijde mnohem prijatelnejsi reseni
    wrxtation: Intel Q9550@3.6G, Noctua UH-12P, 4GB OCZ LV RAM, Gigabyte EP45-UD3P, Powercolor HD5850 PCS+ 1GB, 1TB WD BLACK, .64TB WD Blue, Lian-Li PC-P50B (silenced), Scythe ESI Juli@, Gilmore Headamp, Sennheiser HD580, NEC 2090UXi-BK, HP LP2065, Wacom Graphire4, Logitech G15, Logitech G5...etc, Win XP Pro
    mobile:
    Lenovo Thinkpad R61 14", C2D T7250, 2GB RAM, GMA X3100, .5TB WD Blue, Echo Indigo PCMCIA, Sennheiser PX100, Ubuntu 9.10

    CUT ME AND I'D BLEED IMPERIAL BLUE...

  11. #11
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Dee ty kecas ne? nerikej mi, ze je v tomto problem, pac si jinak pujdu hodit masli. ja nechci xpcka jen kvuli tomu, ze nejakej pitomec toto nedokaze doladit...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  12. #12

    Standardní

    Presne tak nastaveni dvou monitoru je ve Win9x a WinXP stejny to znamena ze si to lze nastavit jak bylo v predchozich prizpevkach ale ve Win2k muzes mit monitory jen ve 2 polohach (primar vlevo a sekundar vpravo anebo primar nahore a sekundar dole) takze tim padem je to uplne na....o a nejde s tim nic delat a musel jsem prejit z Win2k na WinXP a ty budes muset nejspis taky pokud si budes chtit vychutnat luxus dvou monitoru.

  13. #13
    Senior Member VIP Avatar uživatele DeeKay
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    PHA
    Příspěvky
    3 344
    Vliv
    301

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    Dee ty kecas ne? nerikej mi, ze je v tomto problem, pac si jinak pujdu hodit masli. ja nechci xpcka jen kvuli tomu, ze nejakej pitomec toto nedokaze doladit...
    Muze za to ATI, Matrox i Nvidia uz nezavisly nastaveni svejch karet podporujou i pod W2k
    btw na XP prechazet nemusis, staci si poridit treba nakyho PCI matroxika jako ja
    wrxtation: Intel Q9550@3.6G, Noctua UH-12P, 4GB OCZ LV RAM, Gigabyte EP45-UD3P, Powercolor HD5850 PCS+ 1GB, 1TB WD BLACK, .64TB WD Blue, Lian-Li PC-P50B (silenced), Scythe ESI Juli@, Gilmore Headamp, Sennheiser HD580, NEC 2090UXi-BK, HP LP2065, Wacom Graphire4, Logitech G15, Logitech G5...etc, Win XP Pro
    mobile:
    Lenovo Thinkpad R61 14", C2D T7250, 2GB RAM, GMA X3100, .5TB WD Blue, Echo Indigo PCMCIA, Sennheiser PX100, Ubuntu 9.10

    CUT ME AND I'D BLEED IMPERIAL BLUE...

  14. #14
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    ja sem mel g200pci, jenze sem ho prodal a koupil si r8500 abych mohl mit vic volnych PCI slotu ( mam volnej ted pouze 1 )...

    hmm tak sem si poridil XP tak uvidime...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  15. #15
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    tak jsem zkusil wXp a muj poznatek je, ze obnovovaci freq mi na primarnim monitoru po kazdem restartu spadne ze 75Hz zpet na 60. CO s tim?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  16. #16

    Standardní

    A máš druhej monitor (TV) nastavenej jako sekundární? Já když přepnu obě zařízení (monitor a TV) jako primární, tak mi taky na monitoru spadne frekvence na 60Hz. Pokud máš dva ramdaci a frekvence ti pořád padá, tak se dá použít třeba RefreshForce.

    Já řešim jinej problém. Nadefinoval jsem si různý zobrazení včetně klávesovejch zkratek zhruba takhle:
    Alt+F2 = klonovací režim, monitor primární 1024x768@85Hz, TV sekundární 1024x768@60Hz, theatre + overscan
    Alt+F3 = klonovací režim, monitor primární 1024x768@60Hz, TV taky primární 1024x768@60Hz, theatre + overscan
    Alt+F4 = rozšířená plocha, monitor 1 1024x768@85Hz, TV 2 1024x768@60Hz, TV nalevo od monitoru
    Alt+F5 = monitor 1152x864@75Hz, TV vypnuto
    Mezi jednotlivejma režimama se přepínam pomocí klávesovejch zkratek. Po ňáký době se mi na TV objeví rozlišení 640x480 (bez ohledu na zbůsobu zobrazení) a nejde s nim hnout. Pomůže až odinstalování a znovunainstalování ovladače. Nevíte co s tím?

    (Hercules FDX8500LE, Catalyst 3.2 powered by ATI, nejnovější control panel, R3D Tweaker, RefreshForce)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Základy nastavení HW routeru - návod
    Založil Hardman v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 04.01.2011, 11:47
  2. Proč nastavení obrazu na monitoru není zachované???
    Založil cufe v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 01.03.2005, 13:07
  3. Nastavení primárního monitoru v dual head režimu na S3Virge
    Založil swarm v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 07.11.2004, 19:55
  4. Nastaveni monitoru
    Založil Duriel v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 31.01.2004, 17:10
  5. Reklamace monitoru - - pokracovani!!!
    Založil fabsa v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 08.07.2003, 22:31

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •