Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: Nokia oldtimer 5110 - "Vložte SIM-kartu"

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Nokia oldtimer 5110 - "Vložte SIM-kartu"

    Mám tu prastarého fyzicky velmi zachovalého mobila Nokia 5110, kterého bych rád ještě používal. Teď mi ale najednou hlásí, že mám vložit kartu, ač vložená je a v jiných mobilech jde a i v tomhle ještě v létě šla.

    V létě jsem po prvé narazil na problém, když jsem si koupil 2. kartu od jiného poskytovatele, která v něm nešla (a nejde ani dnes), zatímco v jiných přístrojích fungovala, a i tahle 1. karta ještě v tom 5110 běžela. Bohužel si už nepamatuju, jak se ta nefunkčnost té 2. karty projevovala. Běhal jsem tehdy od jednoho krámu ke druhému (1. kde jsem ji koupil, 2. poskytovatel její služby, koupil jsem to u jeho resellera, 3. poskytovatel 1. karty, 4. Swisscom - bývalý monopolista (asi jako O2), který dodnes v některých věcech múže za všechno; dále všichni maj víc šopú, tak jsem jich taky víc navštívil), a dostal jsem takovou směs všech možných i nemožných informací, že jsem mohl tahat z klobouku, která je správná.

    Hledání v Netu teď ovšem zdá se potvrzovat tezi jednoho šopu poskytovatele karty č. 2, že oni nepodporují stará frekvenční pásma a tenhle mobil zas nepodporuje nová, zatímco poskytovatel karty 1 (resp. karta sama) stará pásma podporuje; řikal to ovšem jen jako pravděpodobnou hypotézu, co se mu zdála logická, přesně taky nevěděl, navíc ne příliš ochotně, když jsem to nekoupil u nich ale u resellera.

    Z dnešního hledání vyplývá jistě, že 5110 má jenom 900 MHz, nic jiného.

    Tak by mě zajímalo, jestli tady někdo s jistotou ví, že když (tenhle) mobil nenajde svuj signál, tak se chová, jakoby v něm nebyla vúbec SIM-karta, pakliže ten provozovatel karty 1 mezitim těch 900 MHz snad přestal podporovat, nebo jestli musim hledat chybu jinde (kontakty jsem vyčistil, i pod hodinářskou vypadaj bezvadně); tyhle podniky si prostě dělaj co chtěj, nikde pořádně neinformujou, člověk na jejich čachry dochází oklikama až když najednou něco přestane fungovat. Jelikož telefonuju strašně málo, tak jsem to od léta neměl zapnuté.

    Abych chodil zas po šopech a hledal informace tam, v tom nevidim smysl. Ti podavači tam, co jim neprochází denně rukama, o tom vědí prdlajz, tak si vymejšlej, aby vypadali chytrý, prohlášení, že "je to staré" je pro ně nejjednodušší výmluva, aniž by věděli, co a jestli vúbec něco na tom opravdu z tohodle dúvodu objektivně nejde. A telefonický suport v tomhle nebývá lepší.
    Naposledy upravil Mikus; 10.12.2018 v 03:02.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Nokia oldtimer 5110 - "Vložte SIM-kartu"

    Tak se mezi tím dávno potvrdilo, že tu tehdy postupně odpojovali standard G1. Potom už odpojili i G2, čímž přinutili lidi vyřadit spousty perfektně fungujících telefonú a na někdy v dohledné době (nevím teď přesně kdy) ohlásili zrušení G3, zatímco přístroje podoprující nejvýš tenhle standard ještě byly v prodeji.

    Telefonování přes G1 je sice mj. problematické tím, že přenos není šifrovaný, za odstavováním vyšších standardú je ale čistě jenom komerční politika zabalená do výmluv na technické požadavky. U G5 už musí bojovat proti odporu obyvatelstva. Přetřásá se především argument elektrosmogu, ale hlavní bude, že lidi prostě maj už tohodle stylu soustavných změn a diktátú telekomunikačních koncernú plné zuby.

    Krom toho, počínaje G4 prakticky už nejsou ani ty nejjednodušší telefony, které by byly jen na telefonování a měly absolutně vyloučený přístup na Internet a z Internetu, což múže za určitých okolností být přidavný bezpečnostní problém.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. "(2)" nebo "(3)" v názvu systémových souborů Win XP
    Založil Torontik v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 10.10.2008, 21:23
  2. error calling "unlink" in "GLOBAL"
    Založil Lopan v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 10.11.2003, 17:14

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •