Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Klávesnice - přerušená vodivá dráha

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Klávesnice - přerušená vodivá dráha

    Najednou mi přestala fungovat 2 tlačítka a když nebylo nic pod nima, co by bránilo plnému stisknutí, bylo jasné, že musí být chyba uvnitř na vedení. Hledal jsem a našel. Na kraji prostřední - izolační - folie byl jakýsi zaschlý chrchel a na jeho vnitřnim kraji jakýsi drobek (nechápu dost dobře, jak se to tam mohlo dostat) přímo proti vodivé dráze od oněch 2 tlačítek, která je teď proti němu přes celou šířku odleptaná (viz obr.).

    Tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo neznáte nějakou osvědčenou metodu, jak by se to přeručení dalo přemostit? Nejspíš bych si tak dovedl představit nějaký vodivý lak, kterým by se to přemázlo, ale jestli někdo ví i o něčem jiném...
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Mikus; 02.09.2017 v 18:13.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    257

    Standardní Re: Klávesnice - přerušená vodivá dráha

    Bych to zkusil normálně propojit tuhou, jako za stara
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Klávesnice - přerušená vodivá dráha

    Dík. O komsomolskou metodu opravy vysílačky z legendárního sovětskoitalského filmu "Červený stan" jsem se taky pokusil, ale nepomohla. Už načernění kusu papíru předtím asi jedinou tužkou, co ještě přežívá v mé domácnosti tlustou vrstvou se ukázal jako dost vysokoohmová záležitost. Přesto jsem to zkusil i na té folli, ještě jsem to zesílil trochou koloidního grafitu, co tu mám, ale příslušné klávesy stále nejdou.

    (Mimochodem, jak líčeno v tom filmu, úplná blbost z vícero ohledu, sloužíci zjevně hlavně k tomu, aby někdo mohl oslňovat genialitou svého přínosu geniálně jednoducháho nápadu. Jednak, jaká náhoda, že dotyčný takhle dokázal trefit akorát hodnotu odporu, která byla údajně třeba. Druhak, jak se takovýhle odpor do přístroje v takovýhle podmínkách zabuduje, aby měl spolehlivý kontakt? A za třetí, podle autentického vyprávění Františka Běhounka, co byl při tom, v jeho knize "Trosečníci polárního moře" tam žádný vadný odpor nebyl; ta vysílačka přežila katastrofu beze škod, byla normálně funkční. Jediné, co bylo třeba, posbírat na ledě všechny při dopadu roztroušené baterky na napájení a postavit schopnou anténu.)
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Mikus; 04.09.2017 v 18:01.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  4. #4

    Standardní Re: Klávesnice - přerušená vodivá dráha

    No prece vodivym lakem, napr. https://www.gme.cz/elektrovodivy-lak-el-3-8ml
    ale obavam se, ze takova oprava vyjde radove draz nez "nova" klavesnice (popelnice sou plny starych PS/2 klavesnic

    Gigabyte GA-P67-DS3-B3, Core i7-2600K@4,5GHz, 2xKingston 2GB/1866MHz/CL11, Leadtek 7900GT-256MB DDR3 + Accelero S1, SB-Audigy + YMF724 + DreamBlaster combo, tuner FlyDVB duo, SSD Samsung 840 Pro 128GB + WD1003FBYX RE4 1TB, Seasonic S12II-430, 21" NEC 2190UXp, DVD-RW NEC 4550A->4551A mod, CD-RW Teac 524E, ZIP100, FDD, Canon PowerShot A70, A95+hacked firmware, EOS 350D+CHDK, Pentax K-30, Galaxy S3+CM13, HP ipaq 214, HP 200LX.
    2nd PC: Gigabyte GA-P31-DS3L with custom BIOS, Core2 Duo E8600@4,0GHz, 2xKingston 2GB/1066MHz/CL5
    3rd PC: Abit BX133-Raid, Tualatin 1300@1733/133/1,65V, 2x256MB. WEB: http://rayer.g6.cz

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Klávesnice - přerušená vodivá dráha

    Díky. Na něco takového jsem myslel, ale dosud nenašel. Až budu v Praze (doufám brzy), tak se tam mrknu, snad ještě aspoň jednu z těch 3 flaštiček budou mít, když už to v ústřednim skladu nemaj. I když s tou hodnotou "cca desítky kiloohmů/cm" mám obavy, že to bude taky jen grafit, tedy asi ne o moc lepší než ta tužka. Pak zbyde jen jeden z těch druhých 2 podstatně dražších se stříbrem.

    Tady jsem našel v Netu jen spray u Conrada, balení, co na tenhle účel zrovna nejvhodnější není. Ani ten největší a nejtradičnější CH prodejce materiálu na elektroniku Distrelec, kde nakupuje i plno firem, to očividně nemá vůbec. A k obíhání klasických kamenných obchodů, co takhle v Netu nejsou (hlavně barvy-laky, na elektroniku je tu kromě Conrada a Distreleca v podstatě jen jeden, který to ale sotva bude mít), jsem se zatím nedostal.

    Popelnice v mé blízkosti bohužel především páchnou hnijícím kuchyňským odpadem. Kdysi jsem pracoval někde, kde tyhle věci šly kolem mě po stovkách, ale klávesnice se přece jenom pod košili nestrčí tak snadno a legální cestou se to tam získat nedalo. Kromě toho, pakovat se snad užitečnými věcmi do zásoby, když není konkrétní představa potřeby, taky není tak zrovna .. jak to mám nazvat? Mám tady už jednu s touhle vadou, originál první IBM-AT, u které vim přesně, jak se to stalo, a tenkrát jsem si říkal, že by v tom musel být čert, abych tam přesně takovou nepotkal a nevyrval z ní aspoň tu fólii. Potkal jsem za ta léta ale fakt nejvýš podobné, kde tam ta fólie sice pasuje, ale maj v dolní řadě klévesy trochu jinak, takže oba Alty nejdou
    Naposledy upravil Mikus; 05.09.2017 v 20:44.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Klávesnice - přerušená vodivá dráha

    Tohodle "Andriase Scheuchzeri" jsem experimentálně vytvořil z kapky hodně naředěného bílého tekutého lepidla (subjektivní dojem konsistence vody) a do ní na hustou kašičku zapracovaného koloidního grafitu, to vše na obalové fólii od sušenek. Na hřbetě je to tlusté v průměru 1,1 mm a podélný odpor to má zhruba 400 Ohm/mm.

    Je to na tenhle účel dostatečně elastické. Z téhle fólie to ovšem odpadlo skoro samo. Snad by to na tom kovu (co je to vlastně? hliník nebo stříbro?) i na jeho zbylém podkladu po tom odleptáni drželo líp. Tady je ovšem ješte otázka, vedle hodnoty jako hmotový odpor, jaký by byl přechodový odpor v místech kontaktu.


    €dit: Teď mě napadá, odpor by se dal zmenšit vložením tenkého měděného drátku do té hmoty. Zkusim


    €dit 14.8.2018:
    Pokud by to snad ještě někdy někoho zajímalo, tak tahle metoda (s vloženým drátkem do ještě mokré hmoty) se nakonec osvědčila, klávesnice už přes púl roku jede bez problémú.
    (Jediné, co bylo ještě třeba, odvyknout si zas nahražování chybějících tlačítek jinými zpúsoby, které jsem si mezitím navykl tak, že jsem měl tendenci ho používat i na jiných kompech )
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Mikus; 15.08.2018 v 00:25.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Klávesnice - přerušená vodivá dráha

    Citace Původně odeslal RayeR Zobrazit příspěvek
    No prece vodivym lakem, napr. https://www.gme.cz/elektrovodivy-lak-el-3-8ml
    ale obavam se, ze takova oprava vyjde radove draz nez "nova" klavesnice (popelnice sou plny starych PS/2 klavesnic
    Ještě dodatek k tomuhle. Vodivý lak jsem tu nakonec našel v jednom baumarktu mezi rúznými barvičkami na drobné bastlování. Ovšem je to tak, že by za ty peníze byla asi klávesnice nová. Flaštička, ktero bych takovýhle oprav moh asi udělat několik set, pokud by lak dřív nevyschl a já se neodebral do věčných lovišť (mnohem větší než těch 8 ml z gme.cz, už nevim přesně, tušim 50 nebo 100 ml), stojí v přepočtu asi 300 Kč.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  8. #8

    Standardní Re: Klávesnice - přerušená vodivá dráha

    LOL, tos fakt za 300 koupil tu lahvicku? Ja si nosim stare klavesnice a mysi zadarmo z elektrosrotu, PS/2 ci USB, staci si vybrat

    Gigabyte GA-P67-DS3-B3, Core i7-2600K@4,5GHz, 2xKingston 2GB/1866MHz/CL11, Leadtek 7900GT-256MB DDR3 + Accelero S1, SB-Audigy + YMF724 + DreamBlaster combo, tuner FlyDVB duo, SSD Samsung 840 Pro 128GB + WD1003FBYX RE4 1TB, Seasonic S12II-430, 21" NEC 2190UXp, DVD-RW NEC 4550A->4551A mod, CD-RW Teac 524E, ZIP100, FDD, Canon PowerShot A70, A95+hacked firmware, EOS 350D+CHDK, Pentax K-30, Galaxy S3+CM13, HP ipaq 214, HP 200LX.
    2nd PC: Gigabyte GA-P31-DS3L with custom BIOS, Core2 Duo E8600@4,0GHz, 2xKingston 2GB/1066MHz/CL5
    3rd PC: Abit BX133-Raid, Tualatin 1300@1733/133/1,65V, 2x256MB. WEB: http://rayer.g6.cz

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Klávesnice - přerušená vodivá dráha

    Nekoupil. Jak řikám nahoře (€dit 14.8.2018 ), přemáz jsem to směsí koloidního grafitu (mám doma, koupil jsem asi před 30 lety na něco foukací "olejničku" za pár šupú), bílého lepidla a vody a do toho ještě za mokra vtisknul 2 nebo 3 tenké drátky z jemné licny. Nechal zaschnout, opatrně sestavil a jede zas perfektně.

    Z elektrošrotu a podobného sběru tady člověk normálně nedostane nic. Tam musí buď přímo dělat nebo mít dobré známé a ukrást to. Když se tohle třídění před asi 25 lety zavádělo, tak si prúmysl a obchod tohle dal jako podmínku, aby spolupracoval, že se z odevzdaného nesmí nic vrátit do oběhu, a to platí do dnes. Kdo tam dělá, samo že se bere, ale když ho s něčim chytnou (pravda, zpravidla nechytnou, když z nějakého dúvodu nemusej), bere se to jako krádež a je za to na poprvé přísná dútka, na podruhé padák na hodinu (byl by v podstatě už na poprvé, ale to ze zákona nejde).

    Ale třeba tady v jedný třídírně přišla hláška od firmy, co to dál zpracovávala, že jim tam choděj samý základovky bez procesorú, že ty se tudíž kradou, a že právě v těch je hodně zlata a blablabĺa, tak se tam tohle začlo hlídat. Že ty procáky maj pořád ještě mnohnásobnou užitnou hodnotu proti tomu zlatu v nich, nikoho nezajímá - naopak, vidí se v tom sabotáž hladkého běhu hosopdářství, které údajně visí na soustavném prodeji nových výrobkú a sází všechno na to, aby se pokud možno "staré" likvidovalo co nejdřív, jakmile vyhodí na trh nové. A dúsledky vidí každý, kdo má jen trochu dobrý postřeh a chce se koukat
    Naposledy upravil Mikus; 05.12.2018 v 17:39.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Vodiva pasta Electrolube HTC35SL
    Založil Zizi v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 13.04.2005, 22:35
  2. je stribrna pasta TITAN VODIVA? clanek v AR 5/2003
    Založil Anys v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 23.05.2003, 19:01
  3. Kde sehnat ABIT NF7-S?? Monima je draha
    Založil Brutus v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 21.02.2003, 13:54
  4. Čím je ředitelná vodivá pasta SL69?
    Založil kuris v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 27.01.2003, 10:37
  5. Je TITAN Strieborna pasta ele. vodiva ??
    Založil cox v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 07.11.2002, 12:35

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •