Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Sprazení textú s editorem

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Sprazení textú s editorem

    Porídil jsem si nový editor místo Poznámkového bloku (win32pad) a ted bych rád, aby se mi kazdý text otevíral rovnou v nem, jako dosud v Notepadu. Pri instalaci se me ptal, jestli to má udelat, já mu rek ne, protoze jsem jeste nevedel, jestli se osvedcí. Spoleh jsem se, ze to budu kdyz tak moct udelat pozdej. Osvedcil se, ale mrcha tohle ve svých nastaveních nemá. Hledal jsem to i v souboru win32pad.ini, ale tam je jen co se dá nastavit pomocí menu. Je to pritom vedle WINHLP32.LGC jediný soubor zjevne k editoru patrící, co má aktuální datum, vsechny ostatní jsou prastaré z dob vzniku editoru.

    Tak si ríkám, musel to zapsat nekam ve Windows. Víte nekdo, kde Wokna tohle maj?

    Tentýz prípad je jeho pracovní slozka, kde hledá a kam ukládá texty, kdyz se mu neurcí jiná. Defaultne je to ta, kde je nainstalován, a taky se dá pri instalaci zmenit a pozdej uz normálním zpúsobem ne.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    264

    Standardní Re: Sprazení textú s editorem

    Melo by stacit kliknout pravym tlacitkem na nejakej textovej soubor a v kontextove nabidce vybrat "Otevrit v programu....". Nasledne v dalsim okne vyberes ten Win32pad (pokud ho nevidis hned, das dole "Zvolit jiny program") a zatrhnes, ze tento typ souboru otevirat vzdy vybranym programem. Hotovo.
    Toto plati pro Windows10, nenapsal jsi co mas presne za system, ale lisit by se to moc nemelo.
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Sprazení textú s editorem

    Mám 98cky a je to v podstate tak, jak rikás. Akorát ze to "Otevrit v programu...." se mi objevuje jen u souború, které s nicím sprazené nejsou. Jelikoz texty mám sprazené s Poznámkovým blokem, tak mi tohle nabídne akorát moznost rovnou v nem otevrít.

    Pri tom si ted mlhave vzpomínám, ze jsem si kdysi zavádel nový typ souboru s koncovkou .uni (texty v unicodu) a tenkrát soucasne udával, cím se mají automaticky otvírat. Jenze uz si nevzpomínám, kde jsem to delal. Myslím si, ze by se tam mozná dalo zarídit i tohle.

    €dit 23:30: Heuréka!
    V prúzkumníkovi nahore v liste na Zobrazení (sand to je správne, mám to tu v nemcine jako Ansicht) -> Moznosti slozek -> Typy souború -> najít a natuknout príslusný typ (u me tedy "Textový soubor", ale pak i ten vlastnorucne vyrobený "Textový soubor unicode") -> Zpracovávat -> Zpracovávat (jeste jednou) -> pod "Aplikace pro tenhle proces" zadat win32pad.exe vc. lokalizace (popr. vyhledat) -> OK'.

    K tomu se ve slozce...\Win32Pad objevil soubor win32pad.GID s aktuálním casem a datem, který bych rek tam predtím nebyl. Obsahuje nejaká hesla jasného taxtu, ale co jsem prehlédl, jsou to jen nadpisy ap., jinak plno neinterpertovatelných znakú (ctverecky), takze editovat v nem nastavení nejspís nepújdou.

    Cimz se zabijou 2 masarky 1 ranou: Protoze win32pad.exe na rozdíl od Notepadu(W98 ) ovládá i Unicode (tenhle Notepad ho sice umí správne precíst, ale neumí do nej ukládat), múzu tady - jak uz receno - win32pad-ovi priradit i tyhle texty.

    Takze to jsem jednou radostne krice probeh nahej s rozevlátejma vlasama a vousama pres námestí v Syrakúzách. Jeste zbývá to druhé, jak zarídit, aby win32pad nepouzíval jako základ svou instalacní, ale mou pracovní slozku.


    Mimochodem, znáte nekdo tenhle win32pad, pouzíváte nebo pouzívali jste ho?
    Naposledy upravil Mikus; 24.05.2017 v 01:33.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  4. #4
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    295

    Standardní Re: Sprazení textú s editorem

    používám notepad2. měl by (nevím jestli úplně v nejnovější verzi) fungovat i ve win98

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Sprazení textú s editorem

    Jo, jede v 98, měl jsem ho taky ve výběru a odzkoušel. Našel jsem u něj ale několik nevýhod, pro jejichž absenci si cením Notepadu a teď i toho Win32padu. Z podobných dúvodú jsem v minulosti zavrhnul i Notepad z neoficiálního servisního balíčku k 98čkám a MetaPad.

    - View-nastavení se nedaj uložit
    - Je přeplácanej možnostma => příliš složité nastavování
    - Nenašel jsem možnost uložit text v jiném formátu, než jak byl otevřen (umí WordPad, Notepad-XP a Win32Pad aspoň pro txt a Unicode; i když jelikož jsem teď zjistil, jak přímo v txt kombinovat českou a německou sadu znakú, tak to možná v budoucnu nebudu potřebovat)
    - Při dnešních kapacitách to aspoň na disku sice nehraje roli, ale přece jen: Notepad2.exe(86) je víc než 12x větší než Notepad.exe a skoro 5,5x než Win32pad.exe
    Naposledy upravil Mikus; 25.05.2017 v 19:16.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  6. #6

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Sprazení textú s editorem

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    ... když jelikož jsem teď zjistil, jak přímo v txt kombinovat českou a německou sadu znakú...
    Jak jsem teď zjistil, nefunguje to ovšem perfektně. Krásně, ovšem pracně (neumím ještě českou klávesnic plynule zpaměti a píšu na té své CH-D) připravený text v Notepadu jsem přetáh sem a poněkud mi ho to zmršilo. Když tady ale píšu rovnou, tak to jede

    €dit 02:14 01.06.2017: Text připravený ve win32padu tenhle problém nedělá


    @Jey: Díky, mrknu se na něj. I když je taky ňákej obrovskej, mám pocit, že to bude něco jako ten Notepad2. Stáh jsem si zatim nejstarší verzi, co jsem našel z r. 2006 ("jen" něco přes 1 MB), ale k instalaci jsem se ještě nedostal.
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Mikus; 01.06.2017 v 03:16.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Program na diktovanie textu
    Založil SonnY v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 24.08.2007, 02:50
  2. Změna textu na obrázku
    Založil Chuck v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 01.09.2006, 20:16
  3. Funkcia v C/C++ na scanovanie textu
    Založil stanley v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 19.12.2005, 11:48
  4. PERL - Deleni textu
    Založil Braindead v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 23.02.2005, 17:51
  5. Převedení textu do HEX
    Založil Standa_ v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 05.08.2004, 11:02

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •