Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: PS/2 mys na USB

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní PS/2 mys na USB

    Mám tu plno PS/2-mysí, z toho jednu - Logitech - bez kabelu, a jeden mysí USB-kabel, jehoz konektor pasuje do té PS/2 bez. A zádnou kompletní mys na USB.
    A pak mám svúj noták Lenovo T401, který nemá PS/2 díru, jen USB.
    Tak jsem dostal dábelský nápad, skombinovat tu PS/2 mys s tim USB-kabelem a zkusit, jestli to pobezí.

    Výsledek: Noták rozpozná neznámý USB-prístroj (z toho soudím, ze ten kabel na tom konektoru úplne spatne nebude) a chce instalovat ovladac, jenze ani on, ani já nevíme, jaký. Ví to nekdo?

    V jednom DE-fóru se nekdo ptal na podobné, kde PS/2 mys pripojil na USB pres adapter s týmz výsledkem. Nekdo mu rek, ze to ovladac nepotrebuje, ze v tom adapteru jsou ty konektory jen prímo prodrátované. Tohle zjistení ovsem tazateli nepomohlo a diskuze skoncila (nekdy pred 10 lety). Nekdo se tazatele jeste ptal, jestli vúbec má na jeho notáku s USB mys nainstalovanou. Takze tady já mám - v Praze k nemu USB-mys mám a funcí normálne, akorát se mi nechce ji tahat sem a tam - hodí se, ale je v podstate postradatelná, bylo by to jen na hraní si s notákem cestou v autobuse. Delsí práci doma ovsem citelne ulehcí.
    Naposledy upravil Mikus; 15.03.2017 v 00:45. Důvod: Preklep: spatne "plno USB-mysí", správne "plno PS/2-mysí"
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2

    Standardní Re: PS/2 mys na USB

    Řešil jsem před lety něco podobného s klávesnicí a výsledek byl ten, že pro podporu USB i PS/2 je potřeba podpora v klávesnici. Jinak to sice zapojíš, ale nefunguje to. A stejné poznatky mám i z aktuálního provozu, mám tu několik USB klávesnic, jedna polovina mi funguje s redukcí na PS/2, druhá ani ťuk. Tipnul bych si, že je to u myší stejné. Výměna kabelu = připojení redukce, ale bez podpory v myši je to k ničemu.
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: PS/2 mys na USB

    Díky.

    1. Teprv ted jsem objevil, ze jsem mel hned v 1. rádce preklep, je to opravené. Ale asi to tvoji odpoved neovlivnilo. Nekoho to ovsem mohlo mást.

    2. Je to mys Logitech M-BB48 a tu mi Gugl nachází casteji jako USB nez výlucne PS/2. Takze snad by prece mohla být i na USB v zásade pouzitelná...
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  4. #4

    Standardní Re: PS/2 mys na USB

    Ma smysl resit nejakou starou kulickovou mys, kdyz nova opticka USB je i pod 50Kc a levny Logitech za 150Kc?
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: PS/2 mys na USB

    Nejde o kulicku nebo optiku, staré ci nové. Tyhle 2 druhy snímacú vidím dnes z hlediska praktického pouzití zhruba rovnocenné (první optická mys, se kterou jsem mel co delat asi pred 15 lety byla hrúza, delala víc, co chtela sama nez co jsem chtel já, a na diskuzích v Netu jsem to nacházel potvrzené). A obecne nové neznamená automaticky lepsí nez staré. Jde o vyuzití materiálu, co mám doma.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  6. #6
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: PS/2 mys na USB

    Aby to šlo, muselo by se jednat o identickou myš. Takhle je sice konektor možná stejný, ale zapojení klidně může být jiné. A taky může být ten USB kabel špatný (ostatně takto se i projevuje).
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •