Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Klávesnice pro programátora s podsvícením

  1. #1

    Question Klávesnice pro programátora s podsvícením

    Ahoj,
    cca od vánoc se rozkoukávám po nové klávesce.. z rozkoukávání přešlo na google, pročítání recenzí, ale vím toho ještě míň jako na začátku
    Snad někdo už něco podobného řešil, tak si nechám poradit...

    * potřebuju to na psaní, takže hmatová odezva nutná, hlučnost neřeším (vypadávají z toho všechny "herní" klávesnice)
    * CZ layout (no jo no..., ale jde o zvyk)
    * ideálně bílé podsvícení!, přinejhorším skousnu zelenou (podsvícením myslím VŠECHNY znaky, ne doplácnutý CZ popis laserem)
    * nezávislost na SW (musí jet stejně dobře na Raspberry jako třeba chytré TV), nicméně jednorázové SW nastavení není problém
    * normální font, nechci žádné hranaté opičárny módní výstřelky
    * žádné červené herní klávesy, gumové povlaky (takovej ten film, co se za chvíli upatlá a po roce sleze), apod.
    (pokud by byly nějaké makro klávesy, super, ale není podmínkou - už jsem šel hodně s výběrem dolů)

    A poslední - na ceně příliš nezáleží, adekvátně k vlastnostem.

    Díky za každý tip...
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  2. #2

    Standardní Re: Klávesnice pro programátora s podsvícením

    Ahoj, já jsem poměrně spokojený s: https://www.czc.cz/connect-it-led-po.../96321/produkt Jen ta cena mi přijde dost.
    A ještě: https://www.czc.cz/evolveo-lk642/121...:evolveo-lk642 Ale nemá velký Enter
    Naposledy upravil Jerrome; 21.02.2017 v 22:28.

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  3. #3

    Standardní Re: Klávesnice pro programátora s podsvícením

    Díky za tip, ale modrou bych nesnesl - to mi trhá oči. Jsem zvyklý pracovat úplně potmě.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Klávesnice pro programátora s podsvícením

    Ti nevim, co je to "herni" klavesnice? ... Jinak se poohlidni po logitech, podsviceni v bily delaj(u nekterych si dokonce muzes poskladat svoji rgb barvu), ceskej layout pokud vim taky. Jen ta cena bude asi nikoli nepatrna.

    Hm https://www.czc.cz/logitech-g213-pro...203112/produkt Vypada celkem nezavadne. Kazdopadne u klavesnice je ideani si ji otestovat (= vyuzit pripadne 14 dnu na vraceni).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5

    Standardní Re: Klávesnice pro programátora s podsvícením

    "Herni"
    znamena pro kravataky z marketingu, ze cim vic barvicek a uber-blbosti, tim vic na tom vydelaji, protoze "cool".
    Pro programatora/pisalka to v 99% pripadu znamena absenci jakekoli hmatove odezvy a tudiz nepouzitelny kram
    ..sry, i kdyz to byla recnicka otazka, potreboval jsem si ulevit...

    Mam vytipovano zatim nekolik, dost rozdilnych tipu...
    - Corsair Raptor Gaming K40 RGB (cca 2.700), porad nevim jak vypada layout/popis, ale jinak se zda optimalni i kdyz si za to nechaji zaplatit
    - CONNECT IT LED CI-71 (600), sice obludny pismo, ale nejak mi nejde z hlavy za ty penize, spis vaham kvuli tomu ze nemusim nizky profil
    - A4Tech Bloody B120 (600), jedina vyhrada - cervene podsviceni (ty gumovy red tlacitka jsou udajne jen pribaleny navic)

    PS: je komicky, ze treba takova Corsair Strafe RGB, ktera ma Cherry MX Brown za necelych 6.000,- nema fotku CZ layoutu ani v e-shopech co ji maji (udajne) skladem. Ale pres 3t uz bych fakt musel byt hodne nadsenej to investovat...

    Ten Logitech taky nevypada spatne, ale opet zabitej CZ layout. Misty je to jako by tlacitko spis pokalely mouchy. Aaaano - vetsina z nas pise po pameti, ale to si muzu rovnou koupit US. Nejsem sam kdo na tom pise a jsem leta zvykly na plny popis do 3-4 rohu tlacitka stejnym fontem.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  6. #6
    Junior Member
    Založen
    28.04.2004
    Bydliště
    Praha 5, Stodůlky-Stanice metra Hůrka
    Příspěvky
    39
    Vliv
    0

    Standardní Re: Klávesnice pro programátora s podsvícením

    chces moc veci, ja mam noppoo zkracenou s MX Blue (prepokladam, cina, tak nebudou tak kvalitni), ale za ty dva roky jsem spokojenej. Jenom moje pritelkyne nadava, ze mam klavesnici jak z 90tych let. (cti: dela hroznej bordel)

    https://geekhack.org/index.php?topic=43054.0

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Display na case - problém s podsvícením a hodinami
    Založil Patrez v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 09.12.2005, 09:42
  2. znakovy display 20x4 s jinym nez zelenym podsvicenim
    Založil RuV v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 26.05.2005, 14:02

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •