Pokud Je procesor Intel i7 4770HQ s Crystallwell EDRAm v zátěži, tak jsem si všiml že nesedí spotřeba: (měřím to přes hwmonitor program pro Mac OS X)
test A (Systemload app, který zatěžuje 1 jádro na 100%)
CPU IA: 5W
CPU GT 0
Cpu Package: 15 W
Cpu Core 1 : 17W
test B (opengl demíčka něco jako furmark)
CPU IA: 1W
CPU GT: 55W W
CPU Package: 67 W
Cpu core 1: 71 W

To je vše, co relavantního hwmonitor uvádí.Srovnávám také s jiným notebookem haswell s windowsem (45OOU), má ale 16GB RAM narozdíl od macbooku (8GB). Také je tam Cpu Core 4, ale to je permanentě hodnota pomlčka.

Dále je tam Memory rail, což by mě zajímalo, jeho spotřeba ale podle mě není RAMEK, protože neodpovídá (viz dotaz 2). Protože v testu B má 0.4W (na windows DRAM power jde od 3 do 5W podle náročnosti scény). A v testu A má 2W. V idle na windows DRAM power je 1.3W (přepočet na 8GB: 0.66W)

na windowsu sedí postřeba: package power= IA+GT+Uncore. Zde na macbooku bohužel Uncore nevidím. A package power=IA+GT + manko. Manko je 2W-10W.

Otázky:
1. Kde chybí tedy těch 10W? Může to být uncore power? Z windows vím, že program hwmonitor (jiný!) měří uncore např 0W v klidu a 2-5W v zátěž?
2. Je Memory rail o spotřeba RAMek? (má 8GB) Nebo řadiče paměti jenom? Co je to?
3. Podle mě určitě taky něco žere ta EDRAM, ale jak tu spotřebu vyčíst?
4. Dále mě zajímá co znamená hodnota CPU Core 1, logicky to jádro není, když je vyšší než součet IA, GT. Je o 2W vyšší v nulové až střední zátěži (0W-25W), při velké zátěži (40-79W) je o 4W vyšší. Vyšší než Cpu Package power.
5. Kdy by mohlo být ten zbytek spotřeby?
6. Jakým programem zjistit uncore power, EDRAM power a DRAM power (na macu)? Jak na windows měřit Memory rail ekvivalent CPu core 1?

Na macu jsem začátečník, nezná ty správné programy.