Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Pevný Internet v Praze

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Pevný Internet v Praze

    Budu si potrebovat v Praze zrídit internetové pripojení a tak nejak nemám ponetí, co tam vsechno trh nabízí. Nejsem zatím vúbec vysazený na to, abych ho mel mobilne. V príslusném byte je - jak doufám - medený telefonní prípoj, televizní kabel asi ne, ale to bych musel jeste zjistit. Je to nove totálne zrenovovaný starý byt, jak jsem ale na rychlo videl kvalitu té renovace, je to spís k pláci nez k radosti, takze ani tím medeným telefonem si jistý nejsem, ten by se ale dal nejsnáz privést, pokud není.

    Takze múj dotaz: Co je kde nejlepsí?

    1. V soucasnosti tady mám ADSL 5000/500 netto (6400/640 brutto) a jsem s tím v zásade spokojený, takze rychlejsí jen kdyby to nestálo nic na víc (televizi ani výhledovedo budoucna neplánuju). Pokud vím, nekterí poskytovatelé tady v CH nabízejí jako nejlevnejsí základ 2000/200 (netto); vzhledem k tomu, ze jsem do nedávna zil s rychlostí, která odpovídala spís tomu, nez jsem prisel na to, jak nastavit 98cky z defaultu na dnesní úroven rychlosti pripojení (nastavení RWIN na 64240 bytú, maximum, co umoznuje TuneUp Utilities; kolik bylo pred tím, uz nevim, ale rychlost se mi tim v prúmeru zhruba z3násobila), a zil jsem taky, tak bych i o necem takovém moh uvazovat, pokud by cena mela být podstatne nizsí. Nestehuju se do Prahy na trvalo, tudíz to tam nebude prúbezne vyuzité, takze i z tohodle dúvodu jsou mozná kompromisy na míste. Na tohle jsem i HW-ove vybavený, pokud poskytovatel nedodává príslusný modem a kabely zdarma a paklize je jeho ADSL stejné jako to zdejsí (co vím, treba v Nemecku je trochu jiné, modemy odtamtud Nemcúm, co se sem stehovali, tady nesly).

    2. Kritérium je i, jestli poskytovatel dává nejakou slusnou zkusební dobu zdarma na zacátek.

    3. Jak úctuje - není mi sympatické, kdyz jsem co 4 - 5 týdnú bombardován úcty, moznost placení jednou za rok bych vítal. Musí to ovsem být poskytovatel, který má povest pokud mozno vsestranné soplehlivosti, serióznosti, ne abych mel krátce po zaplacení rocního úctu dopredu dúvod, nasranej cekat jak na bozí smilování, az budu od nej moct pryc nebo se hádat o vrácení penez.

    4. V neposlední rade jestli suport jedná se zákazníky slusne a jeho rady nejsou jen na 2 veci (na nic a na h.)

    5. Samozrejme i cena hraje roli.

    6. Tady (mesto Curych) je pokud vím fáze celoplosného zavádení sklenených kabelú do bytu uz ukoncená, jak tohle vypadá v Praze, o tom jsem zatím neslysel nic. Pokud by tahle moznost byla, samozrejme, ze i to by pricházelo v úvahu.

    Takze co mi kdo múze v tomhle doporucit?
    Naposledy upravil Mikus; 26.12.2016 v 22:49.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Pevný Internet v Praze

    Bez znalosti konkrétní lokality a toho, za kolik máš net teď (tj. jaká cena je pro tebe přijatelná nebo respektive co znamená "nic navíc"):

    - určitě bych se neorientoval jen podle toho, co ti čouhá nebo nečouhá ze zdi, ale poptal se přímo v daném baráku.
    - pokud je k dispozici optika (která v Praze rozhodně není plošně), určitě bych ji vzal do úvahy. Pokud ne, tak bych asi zvážil UPC, když ani to ne, tak pak DSL. Každopádně si to chce zjistit možnosti v dané lokalitě - může tam být taky nějaký solidní lokální provider.
    - budeme-li se bavit o DSL, vyhnul bych se O2 - jejich podpora je tradičně na "vysoké úrovni" - jak telefonická, tak na prodejně - nedávná neblahá zkušenost jedné sousedky. K supportu ještě obecně - obávám se, že pokud měřítkem bude schopnost řešit tvoje pokusy o zprovoznění čehosi ve Windows 98SE v roce 2017, tak jich asi pohoří většina.
    - co se účtování týče, tak asi všichni obvykle účtujou měsíčně. Jestli se to dá někde dohodnout jinak, nemám páru. Nicméně existujou fičurky typu trvalý příkaz, inkaso atd., aby tě nikdo nebombardoval účtama. Ale to asi víš.

    Long story short - nejlepší je zmapovat si přímo danou lokalitu. Obecně asi můžu celkem doporučit UPC, je-li k dispozici. A nedoporučit O2. DSL nabízí taky Vodafone, s jejich supportem (byť ne přímo na DSL) mám "trošku" lepší zkušenosti, než s kyslíkem. Víc takhle naslepo už asi těžko doporučit.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Pevný Internet v Praze

    Díky

    Je to severozápadní oblast Zizkova. V baráku se není poptat koho, protoze ten je v totální renovaci a tohle je první zobyvatelnený byt. Pro cenu taky nemám moznost porovnání - moh bych uvést, kolik platim v Curychu, ale to stejne není merítko. Takze az kdyz bych mel výber z víc mozností, srovnával bych mezi nima i ceny.

    Pod "navíc" myslím, kdyby jeden poskytovatel nabízel treba tech 5000/500 a jiný za stejnou cenu 10'000/1000 napr., tak by ten druhý mel v tomhle bode samozrejme +.

    UPC pokud vím jede jen na TV-koaxu - nebo se mýlím?

    Pro zacátek bych tam jel nejspís na XP, kdyby slo vse podle mých prání, tak bych co nejdrív presel na Linux.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Pevný Internet v Praze

    Jasný. Tak zkusit třeba barák vedle - co se týče nějakejch lokálních (wifi) providerů. Já třeba zařizoval net v baráku u rodičů a naprostou náhodou jsem narazil na docela dost slušnýho místního providera, co měl vedlejší barák docela zadrátovanej, takže se pak přes střechu hodil jen kabel a bylo. A reference mi poskytl chlapík odvedle.

    Co se ceny týče - počítej tak kolem pětikila, to mi přijde v Praze celkem běžná cena za nějaký slušnější připojení.

    Jestli jede UPC ještě na něčem jiným krom "kabelovky" teď z hlavy nevím. Každopádně si na jejich webu dej dostupnost a uvidíš...

    Krom UPC mě teď z těch provařenějších v Praze napadá třeba Airwaynet - pro domácnosti 20/4 Mbps za 490 s routerem v ceně. Ale v zásadě tomu je prostě dobrý obětovat nějaký ty hodiny času a prozkoumat tu přesnou konkrétní lokalitu.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  5. #5

    Standardní Re: Pevný Internet v Praze

    U firmy UPC se stačí dotazovat s ulicí a číslem popisným a oni ti řeknou jestli v danném baráku mají/nemají přípojku.
    Jinak nabídka 30+ = 30/3Mbity (Download/Upload) za 399,- ale třeba další nabídka 100+ obsahuje 100/10Mbit a za 499,-
    to je ono pětikilo co psal David.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Pevný Internet v Praze

    Uz to 30/3 by byla tak ríkaje víc nez nutná paráda. Ale kdyz je víc nez 3násobek jen o kilo drazsí, tak bych to bral, i kdyz to uz je jasne i n aTV, kterou nechci, pokud by rychlost a cena mely rozhdnout. Taky tohle ocividne prodávaj nejvíc.

    Jenze:
    Litujeme, ale na udané adrese Praha 3 není v současné době internet od UPC dostupný
    Takze UPC jako první vypadává ze hry.

    Dál Airwaynet - sice prý "letí", ale jednak si kladou nároky na infrastrukturu návstevníka webu (klasický JavaScript-problém - s vypnutým nejde nic, se zapnutým vúbec nic), aby si u nich vúbec neco moh precíst, druhak podle názvu to vypadá na bezdrátové pripojení a jelikoz z principu nechci zádná svoje data ve vzduchu, takze to nejspís taky ne.

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    pokud je k dispozici optika (která v Praze rozhodne není plošne)
    Tady se toho chytil mestský elektropodnik s tím, ze má ve svých podzemních kanálech obrovské kapacity na tahání telekomunikacních kabelú (meli jsme tu taky jednu dobu malou kabelovku, co si svoje koaxy levne natahala po jejich trasách), tak se to predlozilo obyvatelstvu k hlasování, jestli to má mesto v rámci tohodle podniku zafinancovat a hlasující obyvatelstvo celkem výrazne reklo, ze ano).

    Nasel jsem jeste a1m, co nabízí mj. napojení "100" za 300 Kc/mesíc, se základním nastavením 50/50, které si prý múzu podle libosti zmenit. Tzn. jestli to dobre chápu (k blizsím informacím jsem se k tomu zatim nedopracoval) tak, v rámci maxima souctu 100 Mb/s jakékoliv asymetrické hodnoty podle potreby. Hácek je v tom, ze jejich sít je optická a kde nemaj rozvod prímo, zenou to k nemu pres WiFi, tedy vzduchem, coz nechci. Tak jsem se zatim zeptal, za jakých okolností by tam do baráku zavedli sklo, uvidim, co mi reknou.


    Jak to vlastne dnes vypadá v Praze s klasickým analogovým telefonem? Je jenom od Kyslíkú? Nebo je výber? Ten bych tam taky jednou rád mel.
    Naposledy upravil Mikus; 31.12.2016 v 03:58.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Pevný Internet v Praze

    Jen poznámka k UPC (byť zbytečná, neb je to nedostupné) - v tom základním balíku za 399, resp. 499 v případě 100/10, dostaneš kanály odpovídající nabídce digitálního TV vysílání, takže nic placenýho. Jen prostě to, co bys jinak chytil i z éteru. A samozřejmě to můžeš a nemusíš používat.

    Pokud nemáš dostupné UPC ani nic jiného kabelového a posílat data vzduchem je pro tebe nepřekonatelný problém, tak to bude asi docela oříšek.

    Ty A1M z doslechu znám z Modřan, kde dřív bydlela přítelkyně - pár lidí okolo prý od nich připojení mělo a nešlapalo to špatně. Co se týče zavádění optiky, tak držím palce. Dej pak vědět, jakou jsi dostal nabídku. Pokud ti tedy vůbec nějakou učiní. Celkem by mě zajímala v dané situaci (v podstatě jedinej zájemce v baráku, kterej je dosud nezadrátovanej) nabídka, která ti bude učiněna

    Co se telefonu týče - tuším, že to ještě dělají České Radiokomunikace, ale myslím, že linku jako takovou ti bude muset zavést O2 a následně pak přestoupíš na poskytovaetele služeb ČRa. Upřímně ale, pokud ti jde jen o to, mít doma telefon pro strejčka příhodu, je to v zásadě jedno, od koho si to vezmeš.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Pevný Internet v Praze

    Na tu optiku je trochu nevýhoda, ze v Praze není zádná centrální optická sít; kde je, tam si ji nejspís zrídil poskytovatel, který taky jako jediný na ní nabízí sluzby. Tady mi proste privedli do bytu kablík se 4 zílama, jednu si vyhradil Swisscom (nekdejsí monopolista, asi jako dnes O2 v CZ), na druhou si múzu vybrat kteréhokoliv z poskytovatelú, co se tady angazují, a ty zbylé 2 jsou rezerva. Takový barák jako na tom Zizkove, az bude plne v provozu, tak by taky teoreticky mohlo být zájemcú dost. Ale kdyz na tom skle bude na výber jen jeden poskytovatel, je mnohem mensí pravdepodobnost, ze by se vetsina obyvatel rozhodla pro tuhle technologii.

    Ten telefon bych tam chtel pro bezné domácí pouzití, jak byl vzdycky. A práve rád bych, jak byl vzdycky, ten analogový ("POTS"), ne VoIP, protoze POTS je nejbezpecnejsí ohledne nekontrolovaného odposlechu. Je to zas predevsím ohrana dat a soukromé sféry, proc se s mobilem omezuju jen na absolutne nejnutnejsí minimum (a navíc me prudí soustavne udrzovat nabitou baterku).

    A chtel jsem se trochu poinformovat k tomu telefonu na o2.cz, ale ten jejich web se zdá uz celkem hned z pocátku potvrzovat, cos tu o úrovni jejich suportu psal nahore.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Pevný Internet v Praze

    Ad optika - hele to upřímně nevím, u rodičů ta možnost nebyla, takže netuším, tam kam jsem se pak přestěhoval bylo rovnou UPC, takže jsem neřešil. Nicméně dokud to nebude celý barák, tak tam nebude vůle nic "drátovat".

    Ohledně pevné linky - asi nejlíp zavolat na jejich teplou linku 800123456 a zkusit se tam poptat, třeba budeš mít zrovna štěstí na někoho rozumnějšího. Já s kyslíkem nemám už delší dobu díkybohu nic společnýho (a svůj názor na ně jsem si definitivně utvořil po tom, co podnájemníkovi babičky rozjebali DSLko změnou nějakého jejich lokálního rozvaděče a nebyli to schopni snad dva měsíce dát dohromady), takže co za sraní obnáší zřídit pevnou linku netuším. Ale samozřejmě se bavíme o té klasické, nikoliv o VoIP, to jsme se pochopili dobře.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. 100Mbit internet za 1299Kč v Praze !!
    Založil aless v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 14.02.2006, 08:09
  2. Jak na internet v Praze?
    Založil Gorak v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 27.05.2003, 21:01

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •