Nez pujdu se svym XP-notákem do síte navstívit Alwilovic Avast-web, chtel bych ho mít uz aspon nejak chránený. Na svém 98ckovém kompu mám príslusné na instalaci (verze 4.8, neni z nejnovejsích - poslední, co jede na W98 - ale aspon neco). Pretáh jsem ji na noták, nainstaloval, vse OK. Pak tu mám aktualizaci z r. 2013, kterou k tomu na tech 98ckách normálne pri instalaci systému jeste prihazuju, tady se mi tohle ale po pár minutách seklo, ze to nemúze nainstalovat a asi 3 kódová císla chyb.

Moje otázka, kde bych rád, kdyby mi ji za úcelem mého dalsího postupu nekdo moh zodpovedet: Proc?

Napadají me 2 moznosti:

1. Update jde obecne jen na systému, na který byl online stazen, tj. tady W98

2. Soubor (210 MB) se pri presunu pres SD-kartu poskodil.

Je fakt, ze hlavne to kopírování na kartu pres USB 1.1 nechtelo probehnout hladce. Ve WindowsExploreru se to jakoby v prostred zastavilo, chvilku slo jeste neco, pak uz nic a pri pokusech systém rozbehnout nakonec prisla modrá smrt. Takze bezná procedura: PC vypnout, boot z diskety do DOSu, ScanDisk, co vetsinou hlásil k oprave chybnou velikost disku, nekdy i nejaká ztracená data (vypadaj nejcastejc na zbytky SWAPu), jednou dokonce chybu zádnou. Na karte pak byla zapikolované vetsí mnozsví z její kapacity, opravil jsem ScanDiskem, vylovilo mo to .chk-soubor nepatrne vetsí nez ten, co jsem chetl pretáhnout (obsah nejistý, smazal jsem), jinak v príslusné slozce jen nakousnutý soubor velikosti nula.

Pak jsem zkusil kopírovat v TotalCommanderu, tam to slo - jako vetsinou u velkých vecí - líp, v prostred se ale i tady zastavilo ukazování a pocítání prenosu, cílová slozka uz ukazovala, jakoby bylo hotové, ale ctecka karet porád signalizovala beh dat. Tak jsem jeste pockal, kdyz prestala blikat, prohlásil jsem to za hotové, na 1. pohled vse vypadalo v porádku.

Kopírování SD->HD na notáku uz bez problémú a podstatne rychlejc, tam to jde pres USB 2.

3. Neco jiného - napadá nekoho?