Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Jak zjednodusit XP?

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Jak zjednodusit XP?

    Potrebuju poslední dobou castejc svuj noták, na kterym mám XP a jsem z toho dost zoufalej. Pro jednoho uzivatele bez síte atd. shledávám celou tuhle NT-zálezitost totálne premrstenou, preplácanou zbytecnejma funkcema a v dúsledku i pracovní plochu uz jen v prúzkumníkovi strasne neprehlednou. Krome jinýho tam prudej veci, co zabíraj jenom místo na uz takhle mrnavym displeji 1024x768. Takze ted moje nejakutnejsí otázka:

    Jak se zbavim toho levého sloupce, kde se volej vsechny mozný pro me více méne nepotrebný funkce a kdyz uz, tak je volim z jiného místa, nez odsud, kde to zabírá podstatne mín místa.

    Chtel bych to proste mít jako v 98ckách, v levo sloupek se stromeckem slozek, v pravo pak seznam souború ve slozce s detailama - ten je to jediné, co tu z navyklého obrazu spolehlive mám. Ten stromecek si sice múzu zapnout, nenasel jsem ale zpúsob, jak zarídit, aby tohle nastavení prezilo vypnutí, pokazdé abych to nastavoval znova. A proste ta zmínená plocha s funkcema jen prekází a na detaily souború uz zbývá sotva dostacující místo.

    Pri tom podle me to nejak musí jít. Asi pred 15 lety jsem v práci delal na XPckách a pokud si vzpomínám, mel jsem pred sebou obraz v podstate stejný jako doma na 98ckách.


    €dit 28.11. 6:25 -> Hmmm, tak ted cumim. Ted najednou, kdyz jsem nahodil na Prúzkumníkovi listu (nebo jak se to jmenuje cesky) "slozky", tak mi to správne nabehlo a to, co bylo v levo predtím, je pryc. Takze jestli to takhle bude funcit i dál, jeden bod by byl vyrízen. Ale porád se to po vypnutí aq znovu zapnutí vrací, a to i kdyz mu pred tim zaháknu fixování symbolových list. Takze tady je porád neco spatne.
    Naposledy upravil Mikus; 28.11.2016 v 07:32.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Jak zjednodusit XP?

    Problém XP se bohuzel rozsiruje.

    1. To první, co jsem uvedl, do té míry, ze se porád v jednom bode nemúzu zbavit nezádoucího obsahu v levo. Pro bezné pouzití si tam sice múzu hodit místo toho nesmyslného menu "svoji" prúzkumníkovou lištu, (jak tomu aspon v prekladu z nemciny rikaj Wokna) se slozkama, byt na rozdíl od 98cek, kde to jednou pro vzdy drzí, dokud to sám nezmenim, tady to po kazdém restartu - jak receno výse - a podle zatim nezjistených okolností casto i pri otevrení nového okna musim nastavovat znova.

    Je ovsem prípad, kdy tam nechci vúbec nic, protoze chci, aby mi tohle okno na monitoru zabíralo co nejmín místa, a to jsou ovládací panely (snad to nazývám spávne, tak se to jmenuje v ceských 8ckách, prelozeno z nemeckých 98 a XP ovládání systému), jak na ne najedu pres Start. A tady si podle mých zjisetní múzu vybrat jen mezi morem a cholerou: Bud ono nezádoucí menu nebo v tomhle prípade taky nezádoucí prúzkumníkovou lištu.

    2. Kdyz najedu v prúzkumníkovi na nejaký soubor, vyskocí mi k tomu popup s v daném momente naprosto nezajímavými vlastnostmi obsahu souboru a zakreje mnohem dúlezitejsí soubory pod tim.

    X - 3. IrfanView: Mel jsem ho tu otevrená 4 okna a najednou koukám, v lište úloh je jen jedno. Po chvilce dumání jsem spoznal, ze mi to ty 4 grafiky stáhlo do jedné "skupiny", kde kdyz chci dostat navrch jednu urcitou, musim ji teprv hledat v seznamu jejího obsahu. Rovnez absolutne nezádoucí zpúsob pro me, já je chci mít v lište vsechny pred sebou a volne rychle se mezi nima pohybovat. I kdyz treba jsou ty knoflíky, pro nedostatek místa zkrácené, tak vim kde který je. Nic proti tomu, komu se tohle smrskávání do skupiny líbí, at si ho nekde nastaví, ale me to rusí a zdrzuje a ten automatizmus me s odpustením s., obzvlást kdyz nikde nenacházim, jak ho vypnout.

    Mozná, ze to není zálezitost jen verze Woken, ze to je na prvnim míste vec Irfana, ale skutecnost je, ze v 98ckách jsem se s timhle problémem za 15 let nesetkal nikdy.

    X-->> Vyřešeno: Pravym myšítkem na lištu -> Vlastnosti -> "Seskupovat podobná tlačítka hl. panelu" deaktivovat.



    Takze pokud se tu nekdo jeste aspon trochu v XPckách vyzná, byl bych moc rád, kdyby mi mohl ríct, jak se tehle neduhú zbavím, popr. jestli 100% ví, ze se jich zbavit nelze a ze to jsou holt body, kde s 98ckama pojedu definitivne líp nez s XP.
    Naposledy upravil Mikus; 05.12.2016 v 09:56.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  3. #3
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    295

    Standardní Re: Jak zjednodusit XP?

    Bod 3 se da snadno nastavit v "nastaveni" hlavniho panelu. Seskupovani taky nemam rad.

    http://technet.idnes.cz/umime-to-s-h...05999_software

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Jak zjednodusit XP?

    Díky
    Citace Původně odeslal wong Zobrazit příspěvek
    Seskupovani taky nemam rad.
    Asi to má málokdo rád. Pod tim odkazem je v typickém příkladu nastavení tenhle hacek vyhozeny.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Jak zjednodusit XP?

    A XP-trable pokracují:

    Moje aktuálni konstelace je tenhle IBM ThinkPad T41 s XP, se kterym se nedostanu na WLAN, tudíz ani na

    Internet, a mám k dispozici cizí noťák Leninovo s 8čkama, se kterým na Net pres WLAN lezu. K tomu jednu

    SDcku, pres kterou podle potreby mezi nima prenášim data.

    Ted konkrétne: Ten T41 má jeden mrtvý pixl na displeji. Chtel bych se pokusit ho rozhýbat, tak jsem si

    stáhnul pixelhealer-portable ( http://www.aurelitec.com/pixelhealer/windows/download ) s deklarovanou

    kompatebilitou XP..10. Na tech 8ckách jede, ale tam ho nepotrebuju. Na tech XP mi ale hned jako 1. prijde hláška "Aplikace nemohla být správne incializována (0xc0000135). Cvaknete na "OK", abyste aplikaci ukoncili."

    Tak jsem to zkusil jeste s ´Dans Dead Pixel Fixer´ ( https://www.technibble.com/repair-to...ad-pixel-fixer ) a tam je to totéž (tady se o kompatibilite nepíse nic, pri té mrnavosti bych se ale moc divil, kdyby to nebylo 95..10). Takze to vypadá na problém XPcek, i kdyz mozná jen podmíněně obecne, jinak nejakého nastavení u mě.

    Napadá nekoho, v cem to múže vězet?


    A mimochodem, nahore je na tech krátkých rádkách videt dalsí problém, tentokrát zjevne vsech Woken pocínaje 2k: Totálne nemozné zalamování rádek v Poznámkovém bloku, které podle variabilní velikosti okna sází pevné "entery" Ale to jen na okraj, s timhle asi nenadeláme nic. Nemám chut to ted jeste vsechno rucne opravovat
    Naposledy upravil Mikus; 10.12.2016 v 11:32.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  6. #6

    Standardní Re: Jak zjednodusit XP?

    Ahoj, ako tak čítam, snažím sa nejako si predstaviť, o čom hovoríš, teda ak si to ešte nevyriešil, teda hlavne ma zaujalo toto: "Jak se zbavim toho levého sloupce, kde se volej vsechny mozný pro me více méne nepotrebný funkce a kdyz uz, tak je volim z jiného místa, nez odsud, kde to zabírá podstatne mín místa."

    Myslíš tým nebodaj ponuku Štart alebo niečo iné? Alebo nejakú lištu na taskbare? Ak ide o Štart, tak jednoducho sa dá nastaviť klasický dizajn, ale o tom asi nehovoríš... Prípadne nejaký screenshot nemáš, nech si to viem predstaviť?
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Jak zjednodusit XP?

    To modre orámované
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  8. #8

    Standardní Re: Jak zjednodusit XP?

    To vyzerá ako okno nejakého foldra. Určite sa dá nastaviť, aby sa tam tie veci nezobrazovali, niekde vo folder options, niečo ako "show common tasks in folders" a zrušiť "remember settings for each folder", ak je to to, čo myslíš.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Jak zjednodusit XP?

    Napadlo me ted, ze jsem to možná mel pro lepší jasnost prelozit do cestiny,i kdyz ten vzhled je v zásadě ve vsech jazykách stejný. Takze:

    Systémové úlohy:
    - Zobrazit systémovou informaci
    - SW
    - Zmenit nastavení

    Jiná místa:
    - Okolí síte
    - Vlastní soubory
    - Spolecné okumenty
    - Ovládací panely

    Detaily:
    - Pracoviste
    - Systémové slozky.

    A to na tomhle obr. tam dostanu celkem snadno pres »zobrazení«
    PracovisteXP-a_016.png
    Ale jak rikám, na rozdíl od 98cek, kde tahle nastavení zústanou, tady to zatím musim pro kazdé nové okno nastavovat znova, stejne jako pri kazdém startu kompu. A v ovládacích panelech nechci ani tohle v levo.

    Pak mám ve Folder options - Zobrazení hned na zacátku "Zobrazení options" (nemám ted cas hledat, jak se to jmenuje správně česky) zaháknuté, kdyz to vyháknu, nezmení se na tomhle nic. A potom múzu cvaknout na »Prevzít pro vsechny« ("Múzete zobrazení, jez pouzíváte pro tule slozku (napr. Kachlíky nebo detaily) prevzít pro vsechny slozky)", nacez
    "Vsechny slozky zarídit tak, ze zobrazení souhlasí se zobrazením aktuální slozky (Vyjímka: Lišty symbolú a úlohy slozek)? Zmeny budou viditelné pri príštím otevrení nejaké slozky. Ano - Ne" ani tohle s tímhle nehne.
    Naposledy upravil Mikus; 10.12.2016 v 11:21.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Jak zjednodusit XP?

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Moje aktuálni konstelace je tenhle IBM ThinkPad T41 s XP, se kterym se nedostanu na WLAN, tudíz ani na Internet, a mám k dispozici cizí noťák Leninovo s 8čkama, se kterým na Net pres WLAN lezu.
    Mhmmm,zajímavé. Muj 1. pokus se stimhleT41 dostat na Net byl asi pred 3 roky v autobuse CSAD Tisnov mezi Curychem a Prahou, pres ujistení ridice, ze to funguje, bez úspechu. 2. pokus, co jsem se tady zmínil, byl v byte mého prazského hostitele, hlásilo mi to perfektní signál ale nulovou konektivitu. V nastaveních vsechny mozné rady, s cím bych si moh pohrát, bylo by to na delsí lokte, nez co bylo casu, tak jsem se na to - maje k dispozici ten hostitelúv noták - vyprd. A ted sedim zase v autobuse CSAD Tisnov a aniz bych s címkoliv hýbal, jede to prefektne
    Naposledy upravil Mikus; 10.01.2017 v 22:01.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •