Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Zjistění služby spomalující W7

  1. #1

    Standardní Zjistění služby spomalující W7

    Zdravím, poprosím o radu ohledně zajímavýho problému. (aspoń pro mě)
    Starší notebook Dell D820 jsem přeinstaloval z XP na Win 7 Home premium 64bit. Bohužel po připojení na net a spuštění videa z netu (flash i silverlight) začne být vytížený cpu na 100%. Po zavření prohlížeče (firefox, Chrom, Chromium) vytížení cpu spadne na 8-10%, po zapnutí prohlížeče zas vystřelí na 100% a seznam vyhazuje hlášku o nemožnosti spustit skript.
    Vyzkoušel jsem reinstalovat system a jak na úplně čistém, tak po instalaci ovladačů bez jakéhokoliv dalšího softu, se to děje. Instaloval jsem i W7 ultimate 32bit. Stejné chyby stejné známky.

    Když spustím stav nouze se sítí tak se to nestane.

    Dostanu zde nějakou moudrou radu?

    Arnold Jidáš Rimmer

    (pokud to nevíte tak už vyšla 11 řada červenýho trpaslíka)
    Co se mě zrovna dostane pod pazoury.

  2. #2

    Standardní Re: Zjistění služby spomalující W7

    Problém vyřešen, špatná wi-fi karta.
    Co se mě zrovna dostane pod pazoury.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Zjistění služby spomalující W7

    Co se tam presne delo, se ti podarilo zjistit? Proc se zespatnila tak najednou s perchodem na 7? Co tam konec koncú tu CPU tak zamestnávalo? ...
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  4. #4
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: Zjistění služby spomalující W7

    Nejhorší vyžírače CPU jsou Flash, aktualizační služby Windows (zejména TrustedInstaller) nebo Google... Nejhorší vyžírače RAMky jsou Flash, Chrome a opět aktualizační služby.

    Mno a když se tohle vezme spolu s nedostatkem RAM a pomalým diskem, je o zábavu na dlouhé zimní večery postaráno.

    Ta wifina se mi nezdá, to by muselo být něco exotického s velmi nekompatibilními ovladači - a vzhledem k tomu, že DELL do těchto strojů osazoval jen Intely a jako DELL rebrandované Broadcomy, s nimiž jsem problémy nezažil...

    Spíše mě zaráží 64bitový systém na x20 - mimo kousků s Core2Duo T7xxx z konce výroby mělo vše jen 32bitové T2xxx. Není to D830?
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  5. #5

    Standardní Re: Zjistění služby spomalující W7

    Nebyl tam původní CPUčko, ani ramky takže je dost možný že ani Wi-fina nebyla původní. Dell ani nevyhodil oladače pro W7 a pro Visty nešli spustit vše sem dohledával podle Everestu.
    Co se mě zrovna dostane pod pazoury.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Zjistění služby spomalující W7

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    Nejhorší vyžírače CPU jsou Flash, aktualizační služby Windows (zejména TrustedInstaller) nebo Google... Nejhorší vyžírače RAMky jsou Flash, Chrome a opět aktualizační služby.

    Mno a když se tohle vezme spolu s nedostatkem RAM a pomalým diskem, je o zábavu na dlouhé zimní večery postaráno.
    A rek bych vúbec diletantské ci nedbalé zacházení s Javascriptem (Flash je pokud vim na JS vybudovaný). To dokáze nejenom zbrzdit provoz a roztopit CPU na plno, ale leckdy i rozhodit sezení prohlízece nebo i celého systému, az k nutnosti rebootu a oprav dat na disku pomocí chkdsk. To pak múze být RAM kolik chce, plní ji to popr. tak dlouho, dokud je kam.

    Citace Původně odeslal 17.10.2016, 15:09 Arnold__Rimmer
    seznam vyhazuje hlášku o nemožnosti spustit skript
    Já dostávám takovéhle hlásky:
    Warning: Unresponsive script
    A script in this page may be busy, or it may have stopped responding. You can stop the script now, or you can continue to see if the script will complete.

    Script:
    https:\\w ww.XXXXXX.deljsljquery-1.7.1.min.js.pagespeed.jm.Fmv3WDC1m8.js:1

    Don't ask me again

    Continue - Stop script
    pokud to snad je ono. Vetsinou to chce stopnout a nestane se nic, chodim ale na jeden web, kde to proste potrebuje v urcité situaci mu dát víc casu (od té doby, co to tam zenou pres nejaký cloud-servr ). Pred casem jsem cet rozhovor s vynálezcem JS a ten ríkal, ze kazdý script, který tohle delá, na tom neco není v porádku.

    Nejlepsí je, pokud to funkcnost daného webu pripoustí, JS vypnout úplne - casto se mi to celé pak rozjede jak dábel, kdyz zádný JS nezdrzuje; mnohdy ho pouzívaj jen reklamy, sracicky okolo Fackovací knihy, na kterou nesjsem vúbec zvedavej atd. Je ale bohuzel i nemálo webú, kde pres nej jedou elementární funkce a pak ho holt jen tak vypnout nelze, coz nejvíc stve, kde clovek ze zkusenosti ví, ze se to vsechno dá porídit i jinak - snad to vyzaduje trochu víc odborných znalostí programátora, zato to u uzivatele nedelá problémy, to by ale myslím melo být to hlavní.
    Naposledy upravil Mikus; 23.10.2016 v 02:47.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Nákup NB z eBay.com - zásilkové služby z USA
    Založil apik v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 07.05.2008, 23:04
  2. Domácí síť - Windows - služby
    Založil Octopuss v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 09.04.2008, 09:41
  3. spuštění programu jako služby
    Založil JejKey v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 28.01.2008, 19:39
  4. služby ve win 2000 server + exchange
    Založil LuckyCZECH v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 13.05.2004, 21:34
  5. spustenie služby vo WinXP/2k
    Založil Wizzard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 05.05.2004, 09:44

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •