Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Operáky na zvukovkách a možnosti.....

  1. #1

    Standardní Operáky na zvukovkách a možnosti.....

    Tak nedalo mi to a Glassman a Artee mě snad nezbijou za to,ale chci tady otevřít takový malý okýnko pro tweakery....karet
    Jedná se o to že poslední dobou si to výrobci karet začali uvědomovat a cpou tam lepší operační zesilovače....takže jen v rychlosti vypíšu operáky které stojí zvukově za h...o,dále slušný a pak top třídu a nakonec univerzály které se nemusíte bát nacpat všude.... Určitě mě Glassman i ostatní audiomaniaci doplní a časem případně se vyjádří že to slyší zrovna na tom svym železe jinak....

    takže zvukově:

    1. shit třída=rozdíl poznáte na čemkoliv okamžitě s tim ven!

    JRC4558
    NJM4558
    NJM4560
    a spoustu dalších podivně značených nebo raději ani neznačených OPAmpů

    2.Standard=vyplatí se měnit je to slyšet

    NE5532
    TL082
    TL072
    NEC4570

    3.Lepší standart=měnit jen pokud vlastníte velice dobrou aparaturu

    NJM2068
    NJM4580
    AD8039
    AD8066
    AD712


    4.Velice dobrý zvuk=pokud nechcete maximum a platit drahý OPA nemá smysl měnit je to na mezi poznatelnosti pro normál smrtelníka s necvičeným sluchem

    NJM2114 (podobný hodně 2068,ale ve všem lepší o kousek)
    OPA2604 (Mohutný zvuk a malinko ostřejší vyšší pásma)
    OPA2134 (Lampovej zvuk,ale slitější spodek a malinko deka)
    OPA2132 (ve všem líp než bratříček 2134)
    OPA2227 (Velice dobrý,ale malinko pomalejší a zrnko na výškách)
    OP275 (Neutrální,nenápadný,vyrovnaně v celém pásmu)
    AD823 (pěkný analogově znějící zvuk,malinko mix OPA2134 a šmrnc AD8620)

    5.Špička=excelentní
    AD8620 (jemný čisťounký zvuk)
    LT1364 (Pěkná dynamika a prokreslený spodek a středy)
    LT1115 (Strojově přesný zvuk)
    LM6167*(Absolutně rychlý a vzdušný...avšak nelze použít všude=stabilita)
    AD826* (Volba když nejde použít předchozí a nabiasovat 5mA do áčka)
    AD8022 (laciný a fakt neutrální a čistý)

    6.Ultra singly ve zvukárnách však bohužel nevyužitelné (jsou z 99,989% osazeny duálama
    OPA627a,B (maximum co lze vycucat z OPA=dlouho jsem mu nemohl přijít na chuť,ale po návratu k jiným jsem opět vrátil 627B-pokud by byl lepší na výškách,platilo by nejlepší operák pro zvuk....Jinak od ůplně sklepních basů po vyšší středy absolutní pecka...detailní,dynamika,všechno jak má být)
    AD825 (asi vůbec nejlíbivější zvuk podobný jako LT ale více čistý nejlepší vejšky ze všech lepší než OPA627)
    AD797 (král zkreslení a parametrů-velice detailní a přesný)



    A doporučení pro spolehlivou volbu? Tzv univerzály které by měly jít všude? Pořadí je kombinací kvality a bezproblémovosti v různých zapojeních=stabilita a nenáchylnost ke kmitání...a i poměr cena předvedený zvuk!

    1.AD8620
    2.NJM2114
    3.OP275
    3.AD8022
    4.NJM4580
    5.OPA2227
    6.OPA2134

    Tak neberte to jako dogma jsou to jen mý zkušenosti z testů v různých aplikacích (ESI WT192X,Kenwood DP7090,Tesla MC902,M-Audio Evo 7.1 a sonica,Yamaha CDX 880,Luxman A384,Kenwood DP2060)

  2. #2

    Standardní Re: Operáky na zvukovkách a možnosti.....

    Bacha, LT1115 je single operák!!!

    Jinak super tabulka . Zatím jsem provnával 4580 a 5532 s OP275, OPA2604 a AD8620.
    Některé rozdíly (hlavně mezi těmi vyššími) jsou slyšet až po chvíli a jen na některých nahrávkách, ale ta výměna (pokud jsou tam původně nějaké shity) za to stojí.

  3. #3

    Standardní Re: Operáky na zvukovkách a možnosti.....

    Jinak, co takhle 4-násobné operáky (4 v jednom pouzdře) ?
    (jako na potvoru mám jeden takový v jedné své zvukovce)

    Psal jsem do Analog Devices, jestli dělají i 4-násobnou verzi OP275, nebo AD8620 a toto mi odpověděli:

    We don't have Quads of these devices .. but a close option may be the AD8648, although the Slew rate is lower , but the BW is higher. The price is the same.
    If price was not an issue, then the OP467 is a must ! But the Voltage Offset is slightly higher .

  4. #4

    Standardní Re: Operáky na zvukovkách a možnosti.....

    Mam Denon DCD-1700 je tam PCM-56P a operaky NE5532 a JRC4558.
    Oplati sa to vylepsit?Ked tam dam OPA2134?
    Inac super masina...
    Naposledy upravil OSI; 23.05.2007 v 14:54.

  5. #5

    Standardní Re: Operáky na zvukovkách a možnosti.....


  6. #6

    Standardní Re: Operáky na zvukovkách a možnosti.....

    Citace Původně odeslal OSI Zobrazit příspěvek
    Mam Denon DCD-1700 je tam PCM-56P a operaky NE5532 a JRC4558.
    Oplati sa to vylepsit?Ked tam dam OPA2134?
    Inac super masina...
    spíš OP275, nebo AD8620 - to je jistota.
    Ale AD8620 se dělá jen v SMD provedení.

  7. #7

    Standardní Re: Operáky na zvukovkách a možnosti.....

    Malej přehled Aktuální asi nejlepší nejen poměrem cena výkon zvuk PCI zvukovky na stereo poslech přímo do zesilovače = Audiotrak prodigy HD2 Advance DE a co tam lze polepšit:

    Nahrát firmware z původní verze Prodigy HD2 od Audiotrak do nové verze od Gyrocom HD2 Advance DE = možnost použití původních driverů Audiotrak/ESI v 1.08 přínosy které pakj stojí za to : karta umí ASIO (výrazné zlepšení zvuku) a podpora všech samplovaček (podmínka pro špičkový poslech) přibudou chybějící 88,2 a 176,4 !!! návod jak na to je např zde: http://forum.chip.co.id/forum/hardwa...eprom-flashing

    Vyměnit Operáky... nejvíce se mi tam osvědčily klasické OP275 nebo MUSES 8920... absolutně nej parametry a zvuk pak vykazují již nevyráběné OP285 od PMI/ADI.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •