Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Total Commander zlobí

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Total Commander zlobí

    Mám tu pár problémú s TC, neco staré, neco nové.

    Nejdrív to nové:
    Nechtej se mi zobrazovat skryté soubory. V nastaveních to mám zaháknuté. V instalaci na disku, co se mi - jak jsem psal jinde - v nedávno odporoucel, tenhle problém nebyl, tam se, kdyz jsem tohle zaháknul, zobrazovaly jak maj. Pro vsechny prípady jsem TC kompletne nove nainstaloval (úplne odstranil a vzal nejnovejsí verzi, mel jsem 7.02, ted mám 8.52), nepomohlo.

    Dalsí - staré i nové:
    Kdyz je neco v levém sloupku se stromeckem slozek moc dlouhé, ze se to nevejde, ve Windows Exploreru (WE) se mi jednak celé jméno zobrazí jako informacní text, kdyz na to najedu mysí, druhak obsah toho sloupku múzu jezdcem dole vodorovne posouvat. V TC moznost takového posouvání nenacházím a info-text se defaultne nezobrazuje. Takze zbývá jedine rozsírení sloupku, coz mi casto není zádoucí. Ted jsem nove objevil, ze to zobrazení informacního textu lze - teoreticky - nastavit, nicméne i tohle nefunguje.

    A staré:
    1. Je nejaká moznost pomocí drag & drop presouvat soubory, jako ve WE? Zatím vidím jen moznost kopírování s následným rucním smazáním na púvodním míste. €dit 03:39 27.8. - vyreseno, viz níze.

    2. CH se ve jménech souború a slozek zobrazuje i v nemcine a v anglichtine, jakoby to byla cestina a bylo by to jediné písmeno, tj. z CH to udelá Ch. Coz mi treba práve u mezinárodní zkratky Svýcarska ponekud vadí, mate to. Jeste jsem tu napr. nevidel auto, co by melo na zadku nálepku <Ch> (a asi by se to policajtúm moc nelíbilo, nebot tady je to CH i ve vnitrozemí povinné; ale to jen na okraj). Jiné podobné zkratky to zobrazuje správne velkými. Cestinu jsem v tomhle nikdy nastavenou nemel, WE to zobrazuje správne. Napadá nekoho, co s tím?

    Bude toho mozná jeste víc, to je s cím ted zrovna zápolím.

    A pak me pri té nové instalaci irituje jedna vec: Chtel jsem to mít úplne nové, smazat vsechny stopy po predchozí instalaci. Tady se jednak uz pri deinstalaci nabízí moznost ponechat individuální nastavení pro novou instalaci (jde o to, ponechat nebo taky smazat 2 urcité soubory) - takze smazat vsechno. Smazal jsem i slozku, ve které jsem to mel ninstalované a která není standardní. Rebútoval jsem komp a pak jeste prekontroloval Ccleanerem registrace. Nicméne presto vsechno mi pri instalaci rovnou nabídnul tu mou individuální slozku. Ne, ze by mi to jako takové vadilo, stejne jsem to tam chtel a je to jednodussí, kdyz ji nemusim extra kouzlit, ale udivuje me, odkud to ví, ze ji chci, kdyz jsem domnele vsechno staré okolo TC zlikvidoval?
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Mikus; 27.08.2016 v 03:38.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Total Commander zlobí

    Mensí korektura:
    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    CH se ve jménech souború a slozek zobrazuje i v nemcine a v anglichtine, jakoby to byla cestina a bylo by to jediné písmeno, tj. z CH to udelá Ch. Coz mi treba práve u mezinárodní zkratky Svýcarska ponekud vadí, mate to. Jeste jsem tu napr. nevidel auto, co by melo na zadku nálepku <Ch> (a asi by se to policajtúm moc nelíbilo, nebot tady je to CH i ve vnitrozemí povinné; ale to jen na okraj). Jiné podobné zkratky to zobrazuje správne velkými.
    Ted jsem se na to jeste jednou podíval a zjistil, ze jsem se trochu zmýlil - takhle to upravuje velikost písmen zrejme vzdycky, kdyz v názvu není nic jiného. Napr. tedy z ABCD to udelá Abcd, ale ABCDghi54 zústane, jak má být.

    A pak jsem si jeste ted vsim, ze to neukazuje názvy mechanik. Je to normální, nebo se to dá nekde nastavit? Já to nenacházim.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  3. #3

    Standardní Re: Total Commander zlobí

    Co máš za verzi TC ? Podle toho screenu bych řekl, že to bude něco staršího. Takže bych pro začátek začal tím, že bych zkusil nainstalovat novější verzi a možná některé věci zmizí samy, případně se budou moct dát lépe nastavit.
    (to tipuju podle toho, že tady mi ta nabídka přijde hodně "chudá")

    Drag & Drop samozřejmě funguje. Co se týče přesunu, budeš ho muset zřejmě zkombinovat s klávesou "Shift".
    Dále je celkem otravné, že se po takové akci zobrazuje potvrzovací okno, ale to se dá v nastavení vypnout.
    1) ASUS P5Q Deluxe, C2Q 6600@2,56 GHz, 2x Corsair XMS2-2048 MB, ASUS EAH4850 512 MB DDR3 PCI-E, WD 250 GB, WD 500 GB, Samsung 80 GB, SB X-Fi Fatal1ty Xtreme Gamer, DVD-RW SH-223F, DVD-RW LG GH20LS15, Dell UltraSharp 2408W

    2) DFI LanParty NF4 Ultra-D, AMD Opteron 144@2,25 GHz (250x9), 2x OCZ 512 MB TCCD PC3200, ASUS EAX1950Pro PCI-e 256 MB DDR3, Samsung SP1614C 160GB, Maxtor MaxLine III 300 GB, CD-RW Samsung 52x32x52, DVD-RW LG 4163B, , Creative 5.1 T5900, LCD FSC P19-2

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Total Commander zlobí

    Dík za odpoved.
    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Pro vsechny prípady jsem TC kompletne nove nainstaloval (úplne odstranil a vzal nejnovejsí verzi, mel jsem 7.02, ted mám 8.52), nepomohlo.
    Ta 8.52 je to nejnovejsí, co jsem prímo u Ghislera nasel.

    Co se týče přesunu, zkombinovat s klávesou "Shift" je tip, který jsem potreboval, díky, tím se vyrídil jeden bod. Stejný princip jako ve WE, akorát ze tam je to opacne a s Ctrl-em, který se musí zmácknout na kopírování, kdyz je to ve stejné mechanice. Tady jde - jak vidim - dokonce presouvání mezi mechanikama bez kopírování, to podle mých dosavadních zjistení ve WE nejde. (Drag&drop obecne múze nejít, a sice v 16-bitové verzi, jak jsem se dozvedel ve FAQu. Tam se nekdo ptá, proc se z 486-kou rozbíhá TC tak dlouho; odpoved: práve pro tuhle funkci se musí nacíst strasná kvanta dat do pameti, coz múze na starém pomalém zarízení trvat. Proto Ghisler doporucuje jako mozné resení pro 95ky 16-bitovou verzi, ovsem s tím - a práve protoze - tam drag&drop není.)

    Citace Původně odeslal malli
    Dále je celkem otravné, že se po takové akci zobrazuje potvrzovací okno, ale to se dá v nastavení vypnout.
    Jo, to je otravné, taky jsem to ted pri téhle prílezitosti vypnul, nechal jsem to jen na mazání (obzvlást ze zpravidla nepouzívám odpadkový kos); tohle nastestí funcí, jak má
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Mikus; 27.08.2016 v 03:54.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Total Commander zlobí

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Tady jde - jak vidim - dokonce presouvání mezi mechanikama bez kopírování, to podle mých dosavadních zjistení ve WE nejde.
    Clovek se stále múze priucit neco nového: Jde to i ve WE. Jenze zatímco v TC se pouzívá jenom Shift, u WE je to trochu komplikovanejsí: Presouvání v rámci stejné mechaniky jen tak, na kopírování bez smazání originálu je tu treba zmácknout Ctrl (k romu se objeví indikující [+]). V rúzných mechanikách je kopírování prmární, na presouvání je treba stisknout Shift a [+] pri tom zmizí, na rozdíl od TC, kde se pri presouvání zmení na [-] (ostatne stejne jako i v Irfanovi v modu náhledú).$

    To jen pro úplnost, ostatní neduhy trvají. Obzvlást me prudí ta nemoznost ukázat systémové a skryté soubory, coz mi uz slo. Potrebuju to hlavne kdyz se nahromadí vetsí mnorství souború v Temp-u, co se nechtej zlikvidovat samy. Od urcitého mnozství se smazáním vsech najednou rozhodí cistý beh procesu Explorer, pricemz WE je na to mnohem citlivejsí nez TC (nehlede na to, ze TC delá tyhle veci rychlejc).
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Přejmenování v Total commander
    Založil Staňour v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 24.03.2011, 10:07
  2. Win Commander > Total Commander
    Založil Atreides v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 23.08.2007, 13:48
  3. Total Commander alternativy
    Založil Worko v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 30.10.2006, 12:29
  4. Total Commander 6.5x
    Založil howard v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 01.07.2005, 19:00
  5. Total Commander 6.03 a XP SP2
    Založil ace960 v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 48
    Poslední příspěvek: 26.12.2004, 13:56

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •