Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: chip.de

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní chip.de

    Párkrát jsem tady predával informace z médií a odkazoval pri tom na nemecký chip.de. Je to sice v nemcine, ale byli jste se tam následne nekdo podívat?

    Me totiz v jednom nemeckym pocítacovym fóru zacli kvúli tomu bít, ze to je stránka zamorená spywarem. A ted, po nekolika týdnech, aniz bych se já nebo kdokoliv jiný tam pokusil cokoliv dalsího s timhle odkazem zverejnit, potom co mi konsekventne mazali vsechny príspevky, kde jsem uved tenhle odkaz, admin ze "Bohuzel se nám mnozí sdelení, ze ten Chip Downloader s sebou prinásí nezádoucí vedlejsí efekty. Proto budem odkazy smerem chip.de prozatím blokovat." A promptne reakce "Správne! Tenhle instaler je fakt prudký. Mnozí hlásí, ze si od tamtud natahali na komp spyware a reklamy." Soucástí tech "facek", co se na me zacly snáset, bylo, ze to je neseriózní portál typu bild.de (tedy neco jako blesk.cz).

    Já tam neudelal obdobnou zkusenost ani v nejmensim. A spís naopak, znám papírový "Chip", ze kterého ten web vychází, jako tradicní odborný casák, co nám chodil prakticky ve vsech firmách, co jsem kdy delal.

    Mám tedy pocit, ze jestli tam skutecne neco takovýho je, tak kdo s tim má problémy, jestli nemá sám problém se zabezpecenim vlastního zarízení. A/nebo si proste napúl vymýslej, napúl prehánej, protoze jsem ty lidi ocividne naprd, ze jsem od tamtud prinásel zprávy, jez se vyjadrovaly ne prílis príznive o jejich zamilovaných W10-kách (které jim jako jedno z nejvetsích spyware vúbec nevadí ani trochu ).

    Tak jsem se chtel zeptat, jestli jste tam nekdo byl a udelal zkusenost ve smyslu toho, na co si ti lidi stezují?
    Naposledy upravil Mikus; 27.03.2016 v 16:59.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: chip.de

    Zdá se, ze se ta vec uklidnila. Proste typický prípad chytrosrácú, co ve fóru uz pomalu 20 let machrujou coby búh ví jaký experti, co mj. presne vedej, jak jsou perfektní a bezchybný vsechny poslední módní výstrelky scény, jakoby za celá ta léta nepokrocili ani kousek dál od svého nekdejsího nezralého pubertálního idealizmu. A jakmile jim nekdo prstem ukáze na to, jakým blbostem se taky oddávaj a ze to úplne jinak jde casto i líp, tak ho zacnou nemít rádi a koukaj, kde by mu mohli jak nas... na hlavu. Tak jsem tam v souvislosti s W10-kama dal jeden odkaz na ten chip.de, který zas jednou nemluvil o tomhle systému zrovna nejpríznivejc. A ocividne je fakt, ze okolo stahovací platformy na chip.de byly v minulosti nejaké nejasnosti a kdo nekoukal a slepe stahoval kazdou blbost, moh si tam natáhnout i vira (coz múze dodnes, ale dnes na tohle riziko ocividne výraznejc upozornujou). Taky jejich - nepovinný, ovsem prioritní - installer, na kterém jsou - deaktivovatelné - reklamy ap., v soucasnosti interpretují antivirové programy casto jako "potenciálne nezádoucí software".

    A tyhle lidi, zjevne aby me ztrestali za moje rouhacské pomlouvání posvátných W10, zacli hystericky vyvádet, jako kdyz clovek jen vleze kamkoliv na chip.de a hned si zamorí komp vsema moznejma virama. Admin fóra pritom naskocil na tuhle vlnu s nima. Az po urcitých diskuzích se odhodlal tu vec zevrubnejc prezkoumat, zjistil pravý stav veci a vydal oficiální odvolání planého poplachu, címz zdá se az na dalsí vse utichlo; chip.de je tedy i nadále normální komercní portál jako plno jiných, kde se v podstate nic mimorádného nedeje.
    Naposledy upravil Mikus; 01.04.2016 v 03:19.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. IBM T40 a GPU chip
    Založil lcdc v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 48
    Poslední příspěvek: 25.10.2008, 19:34
  2. PS2 Silver + Mod chip
    Založil neGryk v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 12.09.2006, 10:23
  3. PC Chip M726 v 3.3
    Založil brozov1 v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 16.07.2005, 23:45
  4. chip biosu
    Založil horvi v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 05.05.2005, 00:32
  5. V5 single chip
    Založil Doom v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 21.12.2003, 22:39

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •