Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Co je »Chrome«?

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Co je »Chrome«?

    Samozrejme v dnesní dobe predevsím Guglúv prohlízec. Kdyz tenhle termín guglim, sotva najdu odkazy na nejaký jiný význam. Jazykový púvod tkví bez pochyby v tim, ze chroma je recky barva.

    Jenze v mym prohlízeci K-Meleon mám jednu slozku, která se takhle jmenuje, a ten s výse jmenovaným nemá prímo nic spolecného, technicky (a jenom tak) je napojený na motor Firefoxe Gecko. Z rúzných zdrojú jsem vytusil, ze tenhle Chrome je tedy snad taky prevzatý z FF (nebo mozná i obrácene, ale jestli, tak to uz hodne dávno, z historického hlediska je FF vlastne odstepek od projektu K-Meleon).

    Co mi tedy kdo múze ríct, jaká je podstata tohodle pojmu? A je snad i souvislost, pro kterou Gugl svuj prohlízec takhle pojmenoval?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    258

    Standardní Re: Co je »Chrome«?

    Tvl, tak tvoje "starosti" bych chtěl mít

    Jinak "chrome" je anglicky "chrom" (překvápko) a třeba ho strejda Gůgl takhle pojmenoval proto, že chtěl mít stejně blýskavý a opticky efektní prohlížeč
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Co je »Chrome«?

    Vlozeno omylem, lze smazat
    Naposledy upravil Mikus; 17.03.2016 v 04:02.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Co je »Chrome«?

    Tesí me, ze te moje starosti pobavily.

    První cást otázky tu opravdu nepokládám pro pobavení kolemjdoucích, ale odpoved by mi pomohla pochopit leckteré pro me zdaleka ne nedúlezité souvislosti, ve kterých zatím tápu. A ta druhá cást je spíš podřadná, ale pokud by mela mít vztah k první tak by taky nebyla bez významu. Zajímají me pri tom jen odpovedi na základe jasného vědění. Hypotetické domenky, co jako treba kdyby mozná atd. si z palce dokázu cucat sám.

    Ze chrome je i v anglictine název pro kov chrom, opravdu prekvapující není. Ale i tohle pojmenování má svúj púvod v reckém významu toho slova.
    Naposledy upravil Mikus; 12.04.2020 v 18:06. Důvod: Typo
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    258

    Standardní Re: Co je »Chrome«?

    Z mého pohledu se ptáš na ptákoviny, ale víš jak: jsou to tvé dotazy, máš na ně "právo"... já mám zase "právo" vnímat je po svém někdo řeší, že nemá co do huby... někdo řeší, co si obléknout na večírek... a někdo pro změnu řeší, proč Google pojmenoval svůj prohlížeč Chrome

    Pokavad nechceš hypotézy, alebrž jen fakta, zkus se obrátit přímo ke zdroji a zeptej se na to strejdy Gůgla
    Naposledy upravil meteor; 17.03.2016 v 15:31.
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Co je »Chrome«?

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Pokavad nechceš hypotézy, alebrž jen fakta, zkus se obrátit prímo ke zdroji a zeptej se na to strejdy Gugla
    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    ...v dnesní dobe predevsím Guglúv prohlízec. Kdyz tenhle termín guglim, sotva najdu odkazy na nejaký jiný význam.
    ...a to jaksi není zrovna to, co potrebuju vedet.

    nekdo reší, že nemá co do huby... Nekdo musí za kazdou cenu delat blbce z tazatelú, smysl jejichz otázek není v stavu pochopit.

    Ted bych ale byl rád, kdyby se tu uz ozývali jen ti, co jsou v stavu v mé otázce souvislosti, jez me k ní vedou, rozpoznat a pokud mozno dokázou k tomu ríct neco konstruktivního, co me privede dál.
    Naposledy upravil Mikus; 18.03.2016 v 08:08.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  7. #7
    Senior Member mince Avatar uživatele puki
    Založen
    17.05.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    683
    Vliv
    272

    Standardní Re: Co je »Chrome«?

    http://kmeleon.sourceforge.net/docs/faq.php#chrome

    What does "chrome" have to do with K-Meleon?

    If by "chrome" you mean Google's new browser: Nothing! K-Meleon is 8 years older, and contained a "chrome" folder for its user interface long before Google even dreamed of creating an own browser and baptizing it "Chrome". To quote Wikipedia: "The visible graphical interface features of an application are sometimes referred to as 'chrome'". Regarding the Google browser it says: "The name is derived from the graphical user interface frame, or 'chrome', of web browsers."

  8. #8
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    258

    Standardní Re: Co je »Chrome«?

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    nekdo reší, že nemá co do huby... Nekdo musí za kazdou cenu delat blbce z tazatelú, smysl jejichz otázek není v stavu pochopit.
    Podívej, já už ti tu teda reagovat nebudu, když nejsem vítaný nicméně mi to nedá "narovnat" tvůj chybný úsudek; já z tebe blbce nedělám (respektive jsem ho z tebe svými příspěvky dělat rozhodně nemínil, to jsi si to akorát "přebral" ty sám), a současně chápu smysl (nebo chceš-li důvod, ačkoli důvod jsi tu nenapsal, ten si mohu maximálně vydedukovat) tvých otázek - nicméně připadá mi nicotný. Což byl důvod mého pobavení. Nehledej v tom nic, co v tom není
    Přeji ti tedy, abys našel, co hledáš, a tím pádem byl i šťastnější / spokojenější nežli dosud
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Co je »Chrome«?

    @puki: Dík, to me posouvá o kus dál, blíz k hledanému jádru pudla Chameleona. Zjevne jsi mel stastnejsí ruku pri hledání nez já.

    Pro me je významné to "The visible graphical interface features of an application are sometimes referred to as 'chrome'". A pak co jsem ted následne nasel na https://de.wikipedia.org/wiki/Chrome a zjevne z toho vyplývá - "technika uzivatelské plochy Mozilla-softveru". Príbuzost se jménem Guglova prohlízece je tedy tak nejvýs pres Adama.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  10. #10
    Senior Member mince Avatar uživatele puki
    Založen
    17.05.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    683
    Vliv
    272

    Standardní Re: Co je »Chrome«?

    No zda sa, ze to je vyraz pre vizualne stvarnenie GUI. Podla toho nizsie prenesene z aut do stolovych hier ako nieco co sa malo len vizualny efekt

    http://www.catb.org/~esr/jargon/html/C/chrome.html
    chrome: n.
    [from automotive slang via wargaming] Showy features added to attract users but contributing little or nothing to the power of a system. “The 3D icons in Motif are just chrome, but they certainly are pretty chrome!” Distinguished from bells and whistles by the fact that the latter are usually added to gratify developers' own desires for featurefulness. Often used as a term of contempt.
    a dlhsie pojednavanie
    https://www.nngroup.com/articles/bro...nd-gui-chrome/

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Chrome - úprava panelu
    Založil JamesCZ v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 14.07.2010, 11:22
  2. Chrome OS - OS od Google je oficiální :)
    Založil JamesCZ v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 64
    Poslední příspěvek: 08.12.2009, 13:42
  3. S3 chrome S27 (700mhz gpu)
    Založil THX v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 33
    Poslední příspěvek: 10.03.2006, 07:44
  4. Novy cip delta chrome
    Založil Rabban v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 05.09.2005, 16:35
  5. S3 Savage XP Delta chrome
    Založil Radox v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 26.01.2003, 19:47

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •