Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: Wifi spoj na 2,8 km

  1. #1

    Standardní Wifi spoj na 2,8 km

    Ahoj, chtěl bych udělat WiFi spoj na vzdálenost 2,8 km (změřeno dle map). Je to přímá viditelnost z komínu na komín (bydliště a provozovna). Spoj je nad maximálně 10-ti níže položenými domy, tak v tom vidím jedině problém možného zarušení z domácích routerů, ale jinak krátce (800 m) běží krajem vesnice, jinak přes louky a pole. Není zde ani žádný velký vysílač jiných poskytovatelů, strom ve spoji není žádný. Chtěl bych se s Vámi poradit, co by jste doporučili.

    Nějaké mini zkušenosti s wifi sítěmi mám. Kdysi (před 10-ti lety) jsem na domě poskytoval wifi síť po vesnici (se všesměrovou anténou 12dBi + ASUS 500g Deluxe jako AP a clienty sektorové antény s Ovislinky WL-5460), ale od té doby se mnoho věcí asi změnilo, tak bych chtěl od Vás poradit, co by mohlo být pro tento spoj optimální a zvládnutelné mnou i pro nastavení. Chtěl bych přes tento spoj tahat ideálně data o přenosové kapacitě 30-50 Mbit.

    Je mi jasné, že stav spoje si budu muset ozkoušet sám, jde mi spíš o to, co se dnes tak nějak ze zařízení nejvíce využívá a co je již ozkoušené a doporučované, samozřejmě za rozumné peníze.

    Díky.
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

  2. #2

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    Nejsem na to odbornik, ale stavet neco takovyho, tak si asi koupim bud 5GHz https://www.ubnt.com/airmax/airgridm/, nebo https://www.ubnt.com/airmax/nanobridgem/ ... ty by mely dat i pres 5km v pohode, zvlast mimo mesto. Tim NanoBridgem jsem byl pripojenej v Praze ve Strasnicich (s notebookem na strese jsem nasbiral asi 70 APcek) na cca 3km a bez jedinyho problemu. I za spatnyho pocasi. (Problemy byly, jen kdyz ISP umrelo jejich zarizeni)
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  3. #3

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    Díky za radu. Tak jsem se tím chvíli probíral a vybral bych jednu z těchto tří:

    https://www.tsbohemia.cz/ubiquiti-po...=nanobeam%20m5
    https://www.tsbohemia.cz/ubiquiti-po...=nanobeam%20m5
    https://www.tsbohemia.cz/ubnt-airgri...=nanobeam%20m5

    S tím, že ideální se mi jeví ta první: UBIQUITI PowerBeam M5

    a dokoupil bych ještě tuto přetěťovku:
    http://www.czc.cz/ubiquiti-eth-sp-pr...165686/produkt
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

  4. #4

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    PowerBeam M5 300 ve WDS bridgi. Pokud pouzijes stineny kabel a stinene konektory, tak jsou ty prepetovky podle me zbytecne.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  5. #5

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    K jednomu komínu mám již klasický UTP natažen a nemohu ho vyměnit za nic jiného, bylo by to dost problematické, už tak jsem ho tam natahoval husím krkem silou vůle.
    Kde se takový kabel dá koupit i s koncovkami? (můžete mi poslat konkrétní odkaz, abych viděl, jak to vypadá??)
    A stačilo by tento stíněný kabel dát od antény a spojit propojkou na ten můj kabel na střeše?
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

  6. #6

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    Ja bych to zase tak nedramatizoval. Z tisicu ubiquity ktere mame nasazeny bez stineneho kabelu nam v letnich bourkach odejdou radove jednotky kusu. Pouzij tam kabely, ktere mas natazene.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    Citace Původně odeslal ukr Zobrazit příspěvek
    K jednomu komínu mám již klasický UTP natažen...
    Dovolím si trochu odbocit se svým dotazem, kdyz tu tohle vidím. UDP znamená Unshielded Twisted Pair. Ví nekdo, jak se to jmenuje, kdyz ty dráty nejsou zkroucené?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Dovolím si trochu odbocit se svým dotazem, kdyz tu tohle vidím. UDP znamená Unshielded Twisted Pair. Ví nekdo, jak se to jmenuje, kdyz ty dráty nejsou zkroucené?
    Není to žádné UDP, správně je to UTP kabel, jak je zde v tématu již několikrát napsáno či zmíněno.

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    Mhmm, sám ted na tu svou otázku koukám. Je to uz dlouho, nevím, jak jsem na to dosel; snad unavenej? Obcas tu nad tím bývám*zív* Nebo byla chyba v nejakém zdroji, kde jsem ten význam UDP vycenichal? Ci jsem se proste preklep a chtel napsat UTP? Nad- a podpozemské bytosti vedí.

    Jak to ted vidím, bych intuitivne rek, ze UDP znamená Unshielded Direct Pair a UTP Unshielded Twisted Pair.
    Naposledy upravil Mikus; 27.08.2015 v 03:09.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Jak to ted vidím, bych intuitivne rek, ze UDP znamená Unshielded Direct Pair a UTP Unshielded Twisted Pair.
    Nic takového jako "UDP kabel" neexistuje. Pokud se někde používá zkratka UDP a TCP, tak je to pro označení síťových protokolů.

  11. #11

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    chystám se realizovat daný wifi spoj, avšak mě zajímá, jak přesně se má ladit na anténách přímá viditelnost? Mám to střelit od oka a nějakým způsobem zjišťovat kvalitu signálu nebo na to existuje nějaký sofistikovanější nástroj? Já mám relativně malou vzdálenost, ale jak to dělají profíci?
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

  12. #12

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    Od oka trefit co nepresneji a pak se da doladit pootacenim na obouch stranach dokud nebude nejlepsi signal
    i5 2500K @ 4ghz 1,18V ,GELID Solution Tranquillo,ASUS P6P67-M-PRO,Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP,GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable OC 1GB

  13. #13

    Standardní Re: Wifi spoj na 2,8 km

    KONEČNĚ JSEM REALIZOVAL TENTO SPOJ!!!!

    Nakoupil jsem dvě antény PowerBeam M5 300. Nakonec jsem žádné přepěťové ochrany nekupoval. Antény jsem dal na komín a od oka je na sebe nasměroval.

    Nejprve jsem antény nastavil podle některých video návodů na youtube.

    Jednu anténu jsem nastavil jako Přístupový bod ve WDS a druhou jako Stanici ve WDS. Ač jsem nevěděl k čemu je položka airSelect, nastavil jsem ji podle videonávodu. Jenže jsem zjistil, že po zatrhnutí této položky mi spoj vypadával - přerušil se - Přístupový bod po chvíli napsal DFS wait a již nenastavil žádný kanál a stanice se k němu tak nemohla připojit - po několika pokusech jsem zjistil, že to je právě touto položkou. Proto jsem ji vypnul a od té doby mi spoj jede nepřetržitě (9 dnů).

    Na obou anténách jsem nastavil mnou zvolený výběr kanálů a nechal na anténách ať si volí svůj. Když jsem se párkrát díval, antény si zvolili jiný kanál. Jen se podivuji nad tím, proč si volí například někdy kanál, který je již v místě Přístupového bodu obsazen jinými anténami (kanál 132). V pásmu 5GHz jsou úplně volné kanály (112 a 136), tak nevím, proč ty nevyužije.

    Proto Vás žádám o zhodnocení nastavení obou antén. V níže uvedeném odkazu je 9 obrázků od nastavení přístupového bodu i stanice. Kdyby jste to zhodnotili, byl bych rád za jakékoliv připomínky.

    Jelikož nevím, jak se sem vkládají přílohy - obrázky (1,5 MB) jsou uloženy na adrese:
    http://ulozto.cz/xEzD38NM/2x-powerbeam-m5-300-zip

    Díky za zhodnocení.
    Naposledy upravil ukr; 31.03.2016 v 17:25.
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. WiFi spoj 2,5 Km
    Založil sinisini v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 15.06.2011, 14:15
  2. WiFi spoj pomoci WDS (ZyAIR G-3000H)
    Založil kamil v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 02.01.2008, 20:02
  3. GF2MX400 32MB. Vypalenej spoj
    Založil T@UI.KK v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.09.2003, 15:54
  4. Vcore jinak nez spoj mustku ??
    Založil vik v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 27.08.2003, 13:53

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •