Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Jak s nekompatibilními updaty? (obecne)

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Jak s nekompatibilními updaty? (obecne)

    Presunuto z vlákna http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=82729, kde tímhle diskuze zacínala být dost OT

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Mhmm, prý nepodporují múj prohlízec
    Chrome (two most recent versions), Firefox (latest version), Internet Explorer (two most recent versions) and, Safari (most recent version)
    Tak to at si skubnou, rit si kvuli tomu trhat nebudu. Technika je tu od toho, aby slouzila me, ne abych já byl jejím otrokem.
    ******************************

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    Taky už po me(, s mojí starou Firefox 16, všude jdou.
    Já zatím az na vyjímky jedu celkem dobre s mým K-Meleonem 1.6 popr. 1.7, co je asi na úrovni FF 3.6, jako user-agent pouzívám FF 3.6.2.

    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    Jakmile ne(kde pr(ede(lají web do nové podoby (typicky web 2.0 nepr(ehledný jak puzzle), tak se mu*žu spolehnout, že si prohlédnu pouze ne(jakou chybovou hlášku.
    Na tenhle problém narázím obcas u IE6. Antoz dosud opakovane zjistuju, ze pro weby, které s ním umí zacházet, je to po stránce plynulosti ten nejlepsí prohlízec. Akorát ze obcas to tu a tam nekde predelají a pak musím holt na ten KM. Jeho hlavní prednost je proti FF v podstatne mensím nároku na zdroje. FF 3.6, i kdyz mé základní parametry mu vyhovují (Pentium min. 233 MHz - mám akorát, RAM tusím 64 MB - mám 320) mi tu jede k nepouzitelnosti pomalu; potvrzuje se, co jsem uz dávno kdesi o nem cetl: dobrý, ale na starsích strojích tezkopádný.

    S IE6 se zacla situace priostrovat asi pred rokem, kdy - ted uz nevím presne co, ale byl konkrétní popud, proc najednou - weby zacly hromadne precházet na HTTPS a tam se s ním nedostanu. Dostanu jeste hlásku, ze jde na zabezpecenou stránku a pak chybu, ze stránka nebyla nalezená. Nevím, jestli se mi povede najít moznost, abych se s IE6 bezne na HTTPS dostal. Není jich moc, ale zjevne jsou weby, kde to jde, hlavne co pouzívaly HTTPS uz drív.

    Kdyz dostanu s tím KM onu hlásku o zastaralém prohlízeci, tak ji vyhodim a zpravidla(!) se nic zvlástního nedeje, a kdyz prece, tak to nebývá nic pro me zivotne dúlezitého.

    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    Ale už mi to myslím psal Google i Youtube, že bych me(l prohlížec( upgradovat, tak teda radši poslechnu velkého bratra, abych nedostal za trest c(ip pod ku*ži..
    Onehdá jsem se bavil s jedním fetisistou aktualizací a ten mi ríkal, ze kdyz dostane hlásení o nové aktualizace, mají k tomu asi nejaký dúvod, tak si ji vzdycky stáhne. Jeho názor, já si ríkám, co delám, k tomu musím mít na prvním míste dúvod já. Kdyz me nekdo presvedcí, ze jeho dúvod je skutecne i mým, OK, pokud ale nekdo postupuje zpúsobem, ze vytvorí umele podmínky, aby se jeho zájem stal i mým, ac mi to jinak nic pozitivního neprinásí, spís naopak, pak to není nic nez vydírání na hranici kriminality
    *****************************

    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    K upgradu te prece nenutí výrobce daného softwaru. Nutí te stránky (které vlastní 3. strana), které 10 let nebyly schopné zmenit design a aktualizovat html kód, tím, že to po 10 letech udelají a casto prasáckým zpusobem.
    Ony to jsou obe strany. Leckdy je ten design od zacátku udelaný prasácky a co si budem povídat, tenhle prímer patrí i Windows od samého zacátku do dnes - kazdá nová verze je v podstate nehotový polotovar, který nikdy do vydání dalsí není dodelaný. Pri tom by bylo nespravedlivé, tohle házet na hlavu jen Microsoftu. Za tech 33 let, co mám s temihle vecmi dennodenne co do cinení, jak soukrome, tak i v povolání, pozoruju tenhle jev prakticky vsude - predevsím v oblasti SW, ale i HW. Ty veci se chronicky pouzívají na veci, pro které jsou sice urcené, ale naprosto nevyzrálé, pricemz drív, nez by mohly vyzrát, se hodí pres palubu a nahradí novými verzemi/výrobky, pro nez platí totéz. A je to doprovázené věčnými spory o príslusnost k resení problémú mezi tvúrci SW a HW, mezi tvúrci výchozího a aplikovaného, nad- a podrazeného SW a uzivateli.

    Pri tom dnes je celá zálezitost uz tak propletená, ze absolutne nikdo nemá kompletní prehled o vzájemných interakcích vsech nasazovaných komponent v celém globálním systému. Zhroucení toho celého není otázkou jestli, ale kdy a co bude tím mávnutím motýlích krídel, které to vyvolá, ci jestli snad motýlek uz neodstartoval.

    Kdyz jsem kdysi hledal práci pres jednoho zprostredkovatele IT-hlav, zajásal pro me príslsný referent, ze programuju v assembleru, ze tím pádem vím, jak to vsechno od základu funguje, coz dnes mezi temi, co delají tyhle veci, ví jen málokdo. Problém je v tom, ze to ovsem dnes taky nikoho uz nezajímá a podle toho to vy- a dopadá.

    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    HTTPS se rozhodne masivne nenasazuje, jen se zaclo více použít tam, kde jeho použití ci nasazení nanejvýš vhodné.
    Nechci se hádat o význam slova "masivne", je ovsem fakt, ze behem krátké doby jsem u mnoha stránek pro nefnukcnost musel opustit IE6 a prejít na prohlízec, kde jedou s tím HTTPS; ovsem viditelne pomaleji - jak dalece vina prohlízece nebo HTTPS, nemúzu dobre posoudit i kdyz je nepopiratelné, ze bezpecnost stojí zdroje.

    Ovsem co se týce HTTPS, pres opakované otázky na platformách, kde je plno odborníkú i "odborníkú", doposud vzdycky následovalo pouze mlcení na moji otázku, jak je u tehle náhodných HTTPS spojení vyresená otázka 3. muze v momente navazování sopjení, kdy múze odchytit na jeste nezajisteném vedení automaticky domlouvané klíce - které tady obecne nejsou, jak by správne mely být, predávané nezávislou cestou - a zmanipulovat je a pak naprosto nepozorovane sledovat celý provoz. (Treba u i-net-bankingu - nemám - se pry predává pomocí SMS, tedy zdánlive nezávisle, ovsem dnes je i tohle s celým sytémem prpopjené tak, ze se útocník, byt s trochu vetsím úsilím, na to múze dostat, jako kdyby se klíce vymenovaly automaticky.)
    Naposledy upravil Mikus; 24.02.2015 v 01:15.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Jak s nekompatibilními updaty? (obecne)

    Hele, když mi to někdo přelouská = přečte při důležitější činnosti kterou mám, a za předpokladu, že to bude dávat alespoň z poloviny smysl, tak ti na to odpovím.

    Avšak pokud se tak dosud nestalo (platí stále), tak je to známka toho, že jsem neměl ani čas ani chuť, podobné výplody jako výše, vůbec číst. Děkuji -> Nesledovat dále toto téma.

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    28.04.2004
    Bydliště
    Praha 5, Stodůlky-Stanice metra Hůrka
    Příspěvky
    39
    Vliv
    0

    Standardní Re: Jak s nekompatibilními updaty? (obecne)

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    ...jak je u tehle náhodných HTTPS spojení vyresená otázka 3. muze v momente navazování sopjení...
    primarni a verejny klic http://cs.wikipedia.org/wiki/Asymetr...1_kryptografie

    bohuzel pokud mas napadnutu root certifikacni autoritu, tak i https je problem. Napr. lenovo a jejich Superfish malware

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Jak s nekompatibilními updaty? (obecne)

    Citace Původně odeslal K!NO Zobrazit příspěvek
    lenovo a jejich Superfish malware
    No to je vynikající . To se ke me jeste nedostalo. A je to presne to, co jsem uz pred drahnými léty vycet z vikipédije a od té doby se divím, jak se vsichni tak spoléhají na automatické zrízení https, jakoby to byl búh ví jaký bezpecnostní zázrak. Teprv ted na základe tohodle tvého postu jsem trochu zaguglil a nasel mj. tohle (pro toho, kdo snad taky není jeste plne informován: http://thehackernews.com/2015/02/len...h-malware.html

    V tom bude urcite náká cína. Kdyz to ctu, tak se mi z toho delaj sikmý oci

    This isn't first time, in past the computer giant was caught installing malware backdoors in its products and was also banned by different countries for same reasons.
    A nejen Lenovo. Vzpomínám si, jak jsem si z Mikrosrotova update-webu stáhnul W-mediaplayer 7 - zamorený reklamama jak prase, jen co se s ním clovek pripojil k síti, a trvalo mi to tenkrát nejakou dobu, nez jsem prisel na to, jak tohle vyeliminovat.
    Naposledy upravil Mikus; 28.02.2015 v 05:44.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Jak s nekompatibilními updaty? (obecne)

    A nejen Lenovo. Vzpomínám si, jak jsem si z Mikrosrotova update-webu stáhnul W-mediaplayer 7 - zamorený reklamama jak prase, jen co se s ním clovek pripojil k síti, a trvalo mi to tenkrát nejakou dobu, nez jsem prisel na to, jak tohle vyeliminovat.
    Nejjednodušší řešení = zapnout mozek a přestat používat to, co dostaneš zadarmo od microsoftu (od kohokoli). Alternativ jsou desítky, žádná se takto nechová ale třeba bylo "výhodnější" ztrácet čas s WMP.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Jak s nekompatibilními updaty? (obecne)

    Bylo to to první, co se nabízelo. Standardní výzva systému k instalaci updatú a mezi nima tohle. A je fakt, ze ta 7cka v zásade umí víc nez 6ka, co mám z instalcní CD. Je to ovsem taky pokud vím 1. WMP, co má v sobe defaultne tyhle prasárny. A pak jeste jiné, pro me v soucasnosti nepotrebné veci nebo necistoty, co trochu ztezují provoz, takze dodnes radsi pouzívám 6ku, kdyz to jde; nejde to ovsem holt vzdycky.

    A jelikoz je to výlucná soucást placeného systému, tak to vlastne zádná nabídka zadarmo není, patrí to k spoluzaplacenému servisu. Navíc krome toho mám jeste skutecne zadara MediaPlayerClassic a VLC, a ani jeden z nich tímhle zpúsobem neprudí. Ovsem zas, co na WMP bezí, bezí na nem líp nez na tech druhých dvou, takze ty slouzí jen k tomu, s cím WMP nehne.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Jak s nekompatibilními updaty? (obecne)

    Bylo to to první, co se nabízelo. Standardní výzva systému k instalaci updatú a mezi nima tohle. A je fakt, ze ta 7cka v zásade umí víc nez 6ka, co mám z instalcní CD. Je to ovsem taky pokud vím 1. WMP, co má v sobe defaultne tyhle prasárny. A pak jeste jiné, pro me v soucasnosti nepotrebné veci nebo necistoty, co trochu ztezují provoz, takze dodnes radsi pouzívám 6ku, kdyz to jde; nejde to ovsem holt vzdycky.
    Asi bych se zbytečně opakoval, proto pouze vložím odkaz na příspěvek http://4um.overclocking.cz/showthrea...l=1#post966586

    Řešení je opět = zapnout mozek a nebrat to první, co ti někdo podstrčí zadarmo (s ďábelským úsměvem na tváři). Případně si na to následně příliš nestěžovat, a když už, tak alespoň na podpoře daného programu.

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Jak s nekompatibilními updaty? (obecne)

    Urcitým zpúsobem más pravdu. Jenze dovedeno do dúsledku by to znamenalo, naposled vypnout (nebo i nechat bezet, to uz je spekácek), oblíknout na sebe nevydelanej kozich z vlka, prestehovat se do jeskyne, v lese si najít kyj a jít se poohlédnout, jestli nekde prece jenom nejaký ten mamut neprezil, aby bylo co k veceri. Prelozeno do kazdodenní cestiny: Se na to celé vys.at úplne.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Windows 98SE: updaty, ovladace,...
    Založil RayeR v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 24.02.2007, 22:27
  2. Exstujou updaty na drivery k Live 5.1
    Založil Caleb v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 10.11.2003, 20:54
  3. NOD 32 a inkrementální updaty v testovací verzi - jde to?
    Založil Murdoc v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 12.06.2003, 12:00
  4. Win98SE kde sehnat CD s updaty??
    Založil Aldapo v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 15.01.2003, 12:49
  5. Lite-On CD-RW Firmware updaty
    Založil Spajdr v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 19.10.2002, 16:23

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •