Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

  1. #1

    Standardní Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

    Zdravím,

    PC odešlo do křemíkového nebe, no po 11 letech má na to nárok, a rád bych si proto od Vás nechal poradit novou sestavu.

    Využití stroje: povětšinou net, Office, sem tam nějaká ta úprava forky. No nicméně jsem fanda GTA a říká si, že když už nevý komp, tak by tam mohlo jít o to nové GTA, co (snad) brzy vyjde (asi ne na full detaily, to chápu, ale aby se na to dalo koukat)

    Cena za "bednu", tedy bez periferií a OS, bych viděl okolo 20 kkč.
    (zvládnete-li to za 18, budu jen rád )

    Potřeboval bych hlavně poradit s triem deska - CPU - grafika (+ ev. RAM), aby to jako celek šlapalo a nepadalo - prostě nějaká odzkoušená kombinace. Nevím, jestli AMD či Intel, nejsem skalní fanda ani jedné značky, můžete navrhovat oboje. OC zatím neplánuji.
    Poradíte-li i další komponenty budu rád.

    Zatím by bylo doporučeno:
    CPU: Intel Core i5-4460
    MB: MSI B85-G43 - Intel B85
    Grafárna: Sapphire R9 280X TRI-X 3GB GDDR5 nebo levnější MSI R9 280 GAMING 3G
    RAM: Kingston HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600 (nebo lépe 8 GB?)

    Jinak moje představa je zatím poměrně vágní - uvítal bych, aby stroj byl poměrně tichý; design case je mi jedno; grafika musí mít DVI/HDMI; HDD stačí 1 TB; mělo by to taky umět pálit DVD (stačí 1 layer) i když to je už dnes poměrně pasé...;

    Ještě zvažuji SSD disk pro OS, kvůli rychlosti bootování. Bude-li SSD, bude levnější grafika.
    OS plánuju Win7

    Předem velmi díky za vaše rady.
    MSG

    ----------
    Didaktik M
    Commodore C64

  2. #2
    Member
    Založen
    16.11.2002
    Bydliště
    Olomouc / Prostějov
    Věk
    37
    Příspěvky
    136
    Vliv
    263

    Standardní Re: Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

    Ahoj, resim momentalne uplne to same v podstate se stejnym rozpoctem. A vicemene jsem se dostal i na podobne komponenty, s tim rozdilem, ze desku volim s H97 od Gigabyte (Gigabyte na zaklade dobrych osobnich zkusenosti), grafiku R9 280 a pameti 8GB, v dnesni dobe podle me nema smysl kupovat mene. Takze tohle tema mi zrovna bodne, taky bych rad slysel nejake pripominky k vyse zvolenym komponentam.

  3. #3

    Standardní Re: Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

    Ahoj,

    je to asi dost o preferencich (nevim, jake naroky na vykon bude mit GTA 5). Pokusim se tedy pridat spise obecne poznamky:

    - Chipset bych urcite volil H97 nebo Z97. rada 8x nebude podporovat procesory Broadwell, tzn. by sis do budoucna zavrel dvere pro ugprade.
    - Pameti urcite 8GB pro zacatek.
    - Grafiku bych doporucil spise R9 280X, diky splasknuti cryptocoinove bubliny je jich na Aukru hromada za maly peniz. Priprav se ale na to, ze i s velkymi chladici jsou pekne hlucne. Sam mam Twin Frozr od MSI a kdyz se karta vytizi, tak je to pekny hukot.
    - Vzhledem k tomu, ze chces pocitac i na praci, tak SSD rozhodne ber.
    - Plotnovy disk muzu doporucit 2.5". Rozdil mezi 3.5" a 2.5" je 200 korun, ale za to clovek ziska daleko mensi spotrebu, mene hluku a tepla.

    A dale pak jedna osobni poznamka:
    - Postavil jsem si nedavno novy pocitac a radeji nez niz taktovane i5 jsem si poridil vysoce taktovane i3 - dostacuje na vsechno, co jsem kdy potreboval. Beru to tak, ze az jednou stacit nebude, budu moci poridit upgrade (nejaky vyssi Broadwell).

    Dovolil jsem si udelat nastrel:
    http://www.czc.cz/anpjgenleah0v9avrcqoosgdv1/seznam

    Chtel jsem do te sestavy puvodne zkusit dat GeForce GTX 970, protoze ta ted trha naprosto vsechno (a je ticha), ale zapomnel jsem tam dat zdroj a to uz bych byl vysoko pres 20 tisic . Takhle jsi na 13 800 Kc s DPH s tim, ze bych onu R9 280X opravdu radeji zkusit koupit na Aukru nez novou.
    War. War never changes.

  4. #4

    Standardní Re: Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

    Díky za rady.

    K desce, co byste tedy konkrétně doporučili?
    Nevím tedy jestli možnost upgradu využiju, přece jen by to bylo za dlouho, ale je fajn tu možnost mít.

    RAM 8 GB, ok, jasně; asi líp 2ks po 4GB ne?

    Co se týče toho SSD, není to nějak víc poruchové? Jak moc je to rychlejší na náběh systému?

    MSI GTX 970 bude asi pro mě cenově mimo. Škoda, jinak vypadá zajímavě.

    Seznam bohužel nejde otevřít, je neveřejný. Můžeš ho nějak zpřístupnit, pls?
    MSG

    ----------
    Didaktik M
    Commodore C64

  5. #5

    Standardní Re: Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

    Ahoj,

    na uvod - omlouvam se za ten seznam, zapomnel jsem jej nastavit jako verejny. Uz by to melo byt pristupne.

    Zakladni deska - myslim si, ze muzes s klidem vzit tu, kterou jsem dal do sestavy, tj. ASRock H97M Anniversary - Intel H97.

    Pameti - asi ano. Jedinou nevyhodou bude, ze az jednou zatouzis po 32GB, tak se budes muset stavajicich 2x4 zbavit (coz mne osobne tak hrozne neprijde).

    SSD - myslim si, ze poruchovost je hudba minulosti (3-4 roky nazpet?). Treba u disku, ktery jsem zminil, eviduje CZC poruchovost 0.20%. Co se startu systemu tyce... to je naprosto neporovnatelny. Doporucuju si pro zajimavost najit na YouTube nejaky videjka. Jestli te nenamlsa to, tak uz asi nic . Majitele SSD ti pak reknou, ze jedinou nevyhodou vlastnictvi SSD je to, ze pak clovek trpi, kdyz sedi u pocitace, kde SSD jeste neni.

    GTX 970 - pokud bys ten pocitac chtel na nekolik let a spis nechces upgradovat, tak by mohla stat za uvahu. Jinak si myslim, ze R9 280(X) se v soucasnosti jako karta do noveho pocitace vyplati vice, pokud treba tolik nehledis na provozni vlastnosti a/nebo nemas problem s AMD ovladaci (coz je pro mnoho lidi nezanedbatelny duvod).
    War. War never changes.

  6. #6

    Standardní Re: Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

    Koukám na videa s SSD, a máš pravdu, je to docela lákavé. Asi by ale stačil menší; dnes mám HDD 80 GB na vše a dá se (+ externí 1 TB na video + backup)

    ad. GTX 970 - co čtu recenze, tak super výkon, ovšem nic moc extra provedení. I cívky prý pískají. Nevím, co si o tom myslet.

    Co to je za firmu, ten ASRock? Není to nějaký no-name? A Crucial mi taky nezní moc povědomě...

    Už se to nějak cenově nabaluje, ale to se dalo čekat...
    MSG

    ----------
    Didaktik M
    Commodore C64

  7. #7

    Standardní Re: Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

    ad SSD - v tom pripade si klidne vem 128GB, neni problem. 256 jsem naklikl s ohledem na budoucnost (zminil jsi grafiku a hry, coz jsou dnes celkem objemne programy).

    ad GTX 970 - jo, to piskani civek je udajne problem, osobni zkusenosti s tim bohuzel nemam.

    ad ASRock - nevim moc, jak odpovedet. Proste firma, co dela uz docela dlouho desky. Myslim si, ze vyber znacky je dneska zalezitosti osobnich preferenci a emoci. Ve stejem segmentu muzes v klidu koupit i produkty ostatnich hracu (tj. dnes v CR hlavne ASUS, MSI a Gigabyte) a mas zhruba stejnou sanci, ze chytis vadnej kus. Zaklikni si ve svem oblibenem e-shopu chipset H97, mrkni na cenovy segment okolo 2 tisic a vyber si dle podruznych parametru - rozlozeni a pocet portu/slotu, vyrobce sitove karty (nekdo napr. preferuje Intel). Nemyslim, ze by slo sahnout vylozene spatne.

    ad Crucial - vyznamny hrac na poli SSD a nove i RAM. Alternativou muze byt napr. Samsung 840 EVO.
    War. War never changes.

  8. #8
    Junior Member
    Založen
    11.03.2012
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Věk
    48
    Příspěvky
    67
    Vliv
    150

    Standardní Re: Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

    Zdar, jen bych chtel rict nazor ohledne koupe R9 280X na aukru a podobne. Jelikoz dost lidi tezilo LTC a jine meny, tak bych si dal pozor na vetracky, ktery uz nemusej bejt moc v pohode, protoze moje osobni zkusenost je, ze spise vydrzely vetracky na starsich kartach jako byly HD 5850,5870. Mozna by bylo lepsi koupit nejakou kartu od Nvidie, na kterych se netezilo. A nebo pouzitou 280X koupit tady a nebo jinde na foru, kde uz lidi znas a muzes jim verit.

    A jinak ja mel jednu Sapphire R9 280X a byla celkem hlucna. A podobny nazor na hlucnost grafik 280X jsem tady jeste nekde cetl v nejakem vlakne. Tak to jen tak informativne . Tim nechci nijak odrazovat od ATI grafik, protoze jine jsem posledni dobou nemel .

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    319

    Standardní Re: Sestava na práci i hry, cca 20.000 Kč

    Než R9 280x, tak raději MSI NVIDIA N770 TF 2GD5/OC. Cena je tuším podobná, výkon +- taky a hlučnost je zcela jinde.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. sestava intel sandy bridge - na praci, hry a multimedia vc. monitoru
    Založil Jusuf v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 43
    Poslední příspěvek: 29.12.2011, 01:20
  2. Sestava - optimum na hry/praci ( 19k Kc )
    Založil kotycz v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 27.06.2010, 22:31
  3. Výkonná sestava pro práci
    Založil Scorp v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 23
    Poslední příspěvek: 16.11.2007, 11:28
  4. 04/05 PC sestava - optimum na praci/hry do 35kKc
    Založil rosak v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 29.04.2005, 15:10
  5. 02/05 Sestava - optimum na praci/hry do 30kKc
    Založil Ladron v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 05.02.2005, 11:48

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •