Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Výměna stolního PC za notebook

  1. #1

    Standardní Výměna stolního PC za notebook

    Zdravím vás,

    z důvodu nového zaměstnání a potřeby pracovat s programy jako je zoner studio, photoshop apod. v terénu, jsem byl nucet začít zvažovat nákup notebooku. Nemůžu si dovolit nákup nového, a provozovat jej zároveň s domácím PC.

    Sestava je následující, vlastně ve své době velice kvalitní si myslím.

    Jelikož jsem se za několik let stál z aktivního nadšence pouze obyčejným konzumentem, tak jsem ztratil přehled o cenách, hodnotě, vývoji, nových komponentech a všeho kolem. Kolik si můžu za následující sestavu říct? A je možné vůbec prodejem a následně nákupem například staršího notebooku naplnit moje potřeby na provoz grafických editorů (tj. hodně RAM, určitě budu dokupovat) a pohodlné konzumaci obsahu? Je tato možnost vůbec rentabilní, nebo je hodnota sestavy tak nízká, že nemá smysl? Popravdě mě nijak výrazně neomezuje po stránce výpočetního výkonu, ovšem mobilita je problém.

    Sestava je následující:
    MB Asus Maximus Formula X38
    Intel Core 2 Quad Q9400 2,6@3GHz s aftermarket chladičem, pasiv AC, vent Noctua, šel i více, přišlo mě to zbytečné kvůli hluku
    Kingston DDR2 4GB CL4 800MHz (pravděpodobně nejslabší článek)
    Grafika Radeon HD 6950@6970 2GB s aftermarket chlazením, netaktovaná, nepotřeboval jsem
    Disk 750GB 7200ot WD 16MB cache
    Zdroj nějaký slušný coolermaster v thermaltake armor jr. již roky ošlehané
    a
    monitor 22 Samsung SyncMaster 226BW (stál mě 11kKč, nepochopitelné za TN ) s klávesnicí Microsoft sidewinder X4

    Děkuju za jakoukoliv pomoc. Nechci ať to někdo bere jako inzerát, chci se opravdu a jen informovat, pro snížení šance na chybu, tu si moc nemohu dovolit všechno budu muset ještě promyslet, zjistit kolik budu schopen přišetřit financí a také projít trh s notebooky.
    Naposledy upravil Standa_; 14.09.2014 v 15:13.
    Intel Core 2 Quad Q9400@3.4GHz | Sapphire HD6950@6970 2GB | Asus Maximus Formula x38 | DDR2 Kingston HyperX CL4 4GB

  2. #2

    Standardní Re: Výměna stolního PC za notebook

    Zoner studio nebo photoshop podporuje akceleraci nekterych funkci pomoci grafiky? Nebo je ta grafika pro tyhle cinnosti uplne zbytecna a stacil by i integrovany intel, ale hodil by se spise IPS displej? Nebo ti soucasne LCD staci, nechas si ho jako externi a interni LCD bude jen takova nouzovka a staci i bidne TN?

    S podporou pameti to neni tak spatne, napr. Thinkpad T61 (cca 7 let stary model?) podporuje 8GB DDR2, ale 4GB DDR2 jsou draha sranda, takze bych se spis dival po noteboocich s DDR3. Pokud bys chtel 16GB, tak to bude chtit asi neco se Sandy Bridge?

    A samozrejme je u notebooku problem s opravami. Kdyz ti v tom tvem desktopu odejde deska, tak sezenes jinou bazarovou za par stovek a muzes dal fungovat. Kdyz ti u bazaroveho notebooku odejde po pul roce deska, tak bud sezenes jinou drahou napr. na eBay nebo nepujde sehnat vubec (idelane nejaky multimedialni ntb, ktery se vyrabel 2 mesice a nejsou na nej nahradni dily) a cely notebook bude na vyhozeni. Takze se muzes dostat do situace, kdy bude desktop prodany, notebook nefunkcni a navic budes bez penez.
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní Re: Výměna stolního PC za notebook

    To se už ten kapitalismus dostal tak daleko, že si zaměstnanci kupují i vlastní HW ? .
    Nevím jak moc potřebuješ každou korunu, ale já ten desktop na nějakou zajímavou částku nevidím - snad jen při rozprodeji po součástkách (RAM, GPU, HDD, kejs a zdroj).

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    280

    Standardní Re: Výměna stolního PC za notebook

    Já se v cenách (s prominutím) tak starého HW taky neorientuju, ale řekl bych, že to má hodnotu tak 7000 Kč (respektive 4000 + 1000 za LCD + grafika).
    Celá ta platforma je už 4 generace stará, tak předpokládám, že jsem se moc nespletl.

    Photoshop akceleraci grafickou kartou podporuje, ale já to nepoužívám, protože (nevím jak nový, máme CS5) ale akcelerovaný grafikou má horší kvalitu zobrazení, než když se zobrazuje klasicky. A to máme nějaká Quadra za asi 20K a k tomu certifikované drivery. A stejně je to mizérie.

    TN displej je na grafiku pochopitelně špatně. Na tom nikdy barvy neodladíš, stačí malá změna pozorovacího úhlu (což minimálně na notebooku není problém) a ty barvy se změní.
    Takže pokud potřebuješ barvy přesnější, než že "červená je zhruba červená a zelená docela zelená", tak bych TN nebral.

    Ad RAM, na těch pracovních stanicích máme 16GB, ale tam se Photoshop nikdy nedostane, i na velkých obrázcích (kolem 20Mpx) s desítkama vrstev si bere 5-6 GB RAM. 8GB je dnes rozumných.
    Počet jader CPU není moc důležitý, PS umí více jader použít jen při aplikaci některých filtrů, tzn. tak 1 % činnosti, co děláš. Výhodný je spíš vysoký výkon v jednom v vlákně.
    Myšlení zkresluje realitu.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Upgrade stolniho kompu?
    Založil Mikeee v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 10.04.2010, 01:45
  2. Grabování do avi ze stolního recorderu.
    Založil Dusan v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 31.12.2005, 13:58
  3. Notebook:Vymena Pentium 4 za P 4- M vs chipset, dual ddr atd
    Založil BRUCEF v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 24.11.2005, 09:15
  4. Poradí někdo při nákupu stolního DVD rekordéru?
    Založil bobo v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 20.11.2005, 20:27
  5. 04/05 jakou wifinu do stolního pc?
    Založil dezod v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 02.04.2005, 17:47

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •