Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

  1. #1
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    284

    Standardní Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

    Viděl jsem to už na několika webech, člověk si chce zkopírovat ze stránek nějaký kus textu a při této akci (při jakémkoliv pokusu zkopírovat nějaký text z webu) se mu k vybranému textu přidá i nějaký vlastní text, např odkaz na zdroj nebo reklama na autora stránek. Nevím ale, jak formulovat googlu dotaz, abych to našel.

    Poradí někdo název, nebo přímo někde odkaz na zdroják. Dík
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  2. #2

    Standardní Re: Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

    Není možné, že to je práce nějakého viru ? Slyším to totiž prvně, zatím co nahrazování znaků za jiné už jsem díky viru viděl...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  3. #3
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    284

    Standardní Re: Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

    To určitě ne, nefunguju jen na jednom stroji. Nejdříve jsem si myslel, že mi to prostě dělá nějaká funkce na pozadí běžícího OneNote, chtěl jsem třeba někomu zkopírovat úryvek z nějakého zpravodajského článku a mimo úryvek se odřádkovalo a doplnilo "Zdroj: a URL daného článku". Nevěnoval jsem tomu pozornost. Ale jednou jsem byl na webu někoho, kdo dělá stránky a když jsem se pokusil kousek zkopírovat, přidalo to URL adresu na stránky člověka, který ten web udělal, a to mně zaujalo. Nicméně teď to nemůžu nikde najít, nezapsal jsem si to, kde jsem to viděl. Ale určitě to vidím na vlastnost webu.

    edit: no, najdi si jakýkoliv článek z iDnes, označ část textu a zkopíruj ho třeba do nějakého messengera, je tam uveden zdroj. Ale koukám, že mi to nefunguje ve FF, ale v Chrome ano, že by to byla nějaká vlastnost chrome tím pádem? Nevím, chrome nepoužívám, nicméně to mi tam potom zase nesedí ta URL na výrobce těch stránek, která se tam přidala....
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  4. #4

    Standardní Re: Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

    GigaByte GA-M55plus-S3G --- A64 3200+ @ 24oo ~ 1,375V BOX --- 2x512 Geil 667 CL4 @ 980 CL5 --- WD2500KS --- Acer AL1721ms --- 1/1 MBit/s via WiFi
    Blog

    09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0 aneb jeste ze ty "ochrany" programujou rozumny lidi :]

  5. #5
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    284

    Standardní Re: Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

    Perfektní, funguje na jedničku. Jen vyřešit formátování (odsazení), to nebudu řešit dnes. Dík. K+
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  6. #6

    Standardní Re: Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

    Čoveče - včera jsem taktéž hledal, protože jsem si vyzkoušel zkopírovat text z idnesu (a měls pravdu). A našel jsem něco od nějakého Inda. Když už jsem měl slavnostně rozepsanou odpověď, že se to dá nalézet na googlu pod slovy "copyright notice to coping text", tak jsem zjistil že Meluzína to už postnul ) Nicméně mě to nefungovalo, proto je mi divné, že tobě ano...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

    Na idnes.cz to mají integrované ve všech článcích Týká se to tam IMHO jen samotného textu článku (těla článku). Zkoušel jsem kopírovat nadpis, obsah diskuse, ale zde se Zdroj nedoplní.
    Ale po zkopírování samotného textu článku, dojde k automatickému přidání textu "Zdroj: idnes.cz/celý_odkaz" na jeho konec.

  8. #8
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

    Jen tak mimochodem, na to nepotrebujes ani js, a daj se delat taky takovy brikule ...

    http://thejh.net/misc/website-terminal-copy-paste
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  9. #9
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Při ctrl+c z webu vložení vlastního textu

    Řešení se styly se mi hodně líbí, bohužel se ale nedá zaintegrovat masově do více prvků stránky, nebo pro ochránění všech prvků stránky.
    Proto zřejmě časem nasadím ten javascript jako na idnesu Nechci bránit uživatelům kopírovat text ze stránek, ale "něco za něco".

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Definice vlastniho rozliseni na 780G
    Založil PetrT v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 16.03.2008, 21:02
  2. Problém při tvorbě vlastního DVD disku s filmem
    Založil JamesCZ v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 15.05.2007, 11:00
  3. [Delphi] Jak zakazat Ctrl+Esc, Ctrl+Alt+Del pod Win XP ?
    Založil Helium v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.08.2006, 00:26
  4. Stavba vlastniho routeru pro CDMA, WIFI, LAN
    Založil Snippet v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 12.11.2004, 16:44
  5. Kopirovat (CTRL+C) > Vlozit (CTRL+V) ... nefunguje :(
    Založil comm v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 08.07.2004, 16:50

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •