Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Tezká instalace na 8ckách

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Tezká instalace na 8ckách

    Chtel jsem si s nekým mejlovat sifrovane, ze si v budem jako prílohu posílat zasifrované textové soubory. Ted jsem od nej nasel zprávu, kde píse "Mam Windows 8 a kdyz 7zip stahnu, tak mi vsechno zamrza. Vubec nevim co mam s tim delat. Nakonec jsem to tedy stahnul, ale zase to nejde rozbalit." Do ted mel PC myslím ze s P4 a jiste s XP, ten mu ale prý vyhorel, takze si musel porídit nový a jak uz to bohuzel v tomhle chodí, je pak vsechno úplne jinak, clovek aby se jen tak pro necí srandu z jeho "pokroku" vracel do 1. trídy (neiradsi bych mu doporucil, at si pred ty 8cky dá jeste 9ky, pak bude mít totéz co já a bude klid).

    Tusí nekdo, v cem by to mohlo mrznout?

    Chtel jsem to púvodne dát do sekce Sifrování, kdyz se nad tím ale ted zamýslím, myslím, ze tu není problém co chce instalovat, ale ze vúbec neco. Takze o co jde konkrétne snad jen náhodou, kdyby nekdo prece jen videl souvislost.
    Naposledy upravil Mikus; 24.06.2014 v 16:25.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    Používní diakritiky nahodile činí příspěvky nečitelné. Nevím jestli píšeš mongolsky, českomongolsky nebo slovenskomongolsky, ale je mi to jedno - číst se to nedá.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    [OT]Tak to necti, kdyz ti to delá potíze, i kdyz si myslím, ze tahle svahilskoperuánstina má oproti cestine méne rozdílú, nez napr. taková slovenstina. Ta diakritika není nahodilá, to jsou vsechny cárky, jak mají být (bezné prehlédnuté preklepy vyhrazeny). Já mám na psaní cárek jako na klasickém psacím stroji navyklé prsty, zdruzje me, kdybych mel psát úplne bez diakritiky (coz je sotva citelnejsí a navíc vetsí zdroj nedorozumení z vetsího mnozství pseudohomonym), co chvíli se zastavovat a vracet se, a ty uz napsané cárky odstranovat. A hácky tu bohuzel - jak jsem psal uz jinde - nemám. Písu takhle uz léta a az do 8.6.2014, kdy doslo k prvnímu a prozatím jedinému stesku po krouzkovaném u, si nikdo nestezoval. Ze by nejaký aktuálne mimorádný výskat slunecních skvrn?[/OT]
    Naposledy upravil Mikus; 27.06.2014 v 21:43.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    hm ^^^ stejný případ.. nečtu to..


    Používní diakritiky nahodile činí příspěvky nečitelné. Nevím jestli píšeš mongolsky, českomongolsky nebo slovenskomongolsky, ale je mi to jedno - číst se to nedá.
    ale aspoň je vidět, že se to netýká jenom mě.. hahaha.

  5. #5
    Dědeček hříbeček Avatar uživatele Mymak
    Založen
    14.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    1 525
    Vliv
    295

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    Bud s, nebo bez diakritiky, cokoliv mezi tim je zhovadilost - doporucil bych prispevek napsat treba na http://dia.parkis.net/ a az pak ho dat sem.
    HOME: C2D E8400 @ 400x9, GA-P35-DS4 rev. 2.1, 2x TWIN2X4096-6400C4DHX, HD5850 1GB, U3415W, CT256MX100SSD1, WD6401AALS, WD1001FALS, 2x HD154UI, DVD-E616A3, SH-S202H, VX550, MX Revolution
    WORK: DELL OptiPlex 9020 (Core i7-4770, 32GB RAM, Nvidia GTX645, Samsung SM841 256GB) + 2x DELL UltraSharp U2713H + Logitech Wireless Desktop MK710
    new home in progress: i7 3770K, P8Z77-V PRO, 4x 8GB Hynix DDR3/1600, HD7950 3GB, U3415W, 2x SSD 850 Pro 1TB, .....

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    Přesně tak, buď píšu kompletně s diakritikou, nebo kompletně bez ní (což dělám často, inu roky programování). Nic mezi tím neexistuje. A navíc je to nechutně nečitelné (samozřejmě jsem to zkoušel).

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    Myslel jsem, ze tady po letech lidi vyrostli z detinských vrtochú, ze tu najdu lepsí pomery, nez kdyz jsem to tu kdysi v neshodách vyvolaných pedantskou nesnásenlivostí urcité vlivné skupiny úcastníkú fóra, opoustel. Zjistil jsem ze se tu za tu dobu vytratilo hodne lidí, mezi jinými i takoví, kterých jsem si opravdu cenil, nicméne celková atmosféra ze se uklidnila, vládne konstruktivita a vstrícnost. Poslední dobou ovsem zjistuju, ze hasterivost se vrací a to nejen v souvislosti s mojí klávesnicí. Za tehle okolností se musím sám sebe ptát, jestli má smysl, abych sem jeste dál chodil, kdyz se tu resí na prvním míste takovéhle problémy. A soucasne si ríkám, jestli to takhle pújde dál, jak dlouho to bude trvat, nez tohle fórum bude následovat mnohá ostatní podobného zamerení a taky se odebere do vecných lovist.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    No jo, máš trošku pomalejší zapalování. Dalo se to napsat jednou větou.
    A ještě tomu napomáháš svými příspěvky s blbokritikou (nejsou s diakritikou a není to ani bez diakritiky), což záměrně přehlížíš.

    Jsem toho názoru, že sem chodí už jen členové rádoby OC sdružení (kteří forum svou neschopností poslali do kytek) domlouvat si termín každoroční lanparty a lidský odpad. Proto se tu taky v tomto duchu vyjadřuju..

  9. #9
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    @Mikus: 1) tvůj (respektive kamarádův) problém tady IMHO nevyřešíš - popis je divný, z mého pohledu to může být čímkoli... raději bych se ptal jinde... 2) uživatelé "Jey" i "Mymak" mají pravdu v tom, že tvé příspěvky s poloviční diakritikou se celkem blbě čtou a ještě hůř vypadají. Největší "mazec" je pak použití písmena "ú" tam, kde má být "ů"... takže doufám, že když už jsme se na tom shodli tři, že to trošku "pořešíš"... prosím / děkuji a to, že píšeš čárky a ne háčky, to už vůbec nechápu (to tvé zdůvodnění)...

    @Jey: uživatel "Mikus" sice píše trošku "prapodivně", ale když se podívám na ty tvoje (rádoby jakože) weby, které máš v podpisu, tak mě přijde, že bys měl šetřit kritikou na svoji maličkost (= takovou hrůzu jsem už dlouho neviděl)
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    Pak mi není jasné, jak tihle lidi ctou slovenstinu. A nedochází mi, co je nelze pochopit na tom, ze mám klávesnici (standardní v zemi, ve které písu), která umoznuje psaní cárek, neumoznuje ale hácky a krouzek.

    Nikde si na moje psaní bez háckú zatím nikdo nestezoval, ruku si kvúli tomuhle fóru prevykat nebudu. Já zas kolikrát nad texty zcela bez diakritiky zústávám viset nad smyslem, nez mi dojde, ze tam je neco, co by s diakritikou melo úplne jiný význam; takze temi cárkami se tenhle problém aspon z cásti vyeliminuje, kdyz uz to nejde úplne. A zdrzovat se pri psaní oklikami pres nejakou - jeste k tomu s chybami - diakritizující platformu nebudu. To delám napr. kdyz písu do nejakého clánku ve Wikipedii, kde to musí mít oficiální formu, ale uz ne v diskuzích tam.

    Pripomíná mi to, jak se na nemeckých fórech nekterí rozcilují nad tím, kdyz si jiní zjednodusují psaní tím, ze písí vsechno malými (nebo naopak jen velkými) písmeny, ze se to prý nedá císt. Nevím, ale já, ac nemcina není moje materstina, se srozumitelností takhle na rychlo psaných textú ve fórech nikdy problém nemám, kolikrát to vezmu vúbec na vedomí teprv, kdyz nekdo zacne mimo téma nadávat. Tam jde navíc i o psaní podstatných jmen s velkými písmeny, coz nekterí - pri zachovávání ostatních pravidel - ignorují (hlavne pri psaní na klávesnici to zdrzuje), a precitlivelci tvrdí, ze to je neprehledné; nevím, jak ctou v cizích jazykách, nemcina je dnes jediný jazyk, který tenhle atavizmus jeste pouzívá (drív to mely i mnohé jiné, jeste v 19. stol. se tak dokonce psalo z cásti i cesky a jiste ne bez dúvodu se v tehle recích od toho upustilo). Pri tom pri poslední reforme nemeckého pravopisu v 1990. letech se jazykovedci celé nemecky mluvící oblasti, stejne jako Svýcarsko i Rakousko obecne shodli na zrusení ale zablokovali to nakonec politici v Nemecku ciste jen s argumentem, ze to je tradice. Co ovsem aspon omezili, je to tzv. ostré s (Svýcari ho zrusili úplne uz pred víc nez 100 lety, tak ho na své D-CH-klávesnici nemám) a to by taky nekdo moh ted zacít kricet, ze se to nedá císt, jako kdyz se napíse ú (rovnez tak historický prezitek s jeste mensím funkcním opodstatnením nez to ostré s v nemcine, presneji receno nulovým) uprostred slova. A jak je videt, dá se to císt i zcela oficiálne psát.

    Nemúzu si tedy pomoct, ale za takovýmihle stíznostmi at uz kdekoliv od kohokoliv a vúci komukoliv musím videt jen nemístnou precitlivelost.

    Ale jsme tu hodne OT. Tahle diskuze by mohla být i dále zajímavá, ale kdyby to nekdo s moderátorskými právy mohl presunout na vhodnejsí místo, bylo by to myslím dobré.
    Naposledy upravil Mikus; 04.07.2014 v 00:16.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Tezká instalace na 8ckách

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    @Mikus: 1) tvůj (respektive kamarádův) problém tady IMHO nevyřešíš - popis je divný, z mého pohledu to může být čímkoli... raději bych se ptal jinde...
    Samo, je blbý, kdyz k tomu sám nemúzu ríct víc. Myslel jsem jen, jestli tu náhodou není nekdo, kdo udelal podobné zkusenosti a prisel veci aspon cástecne na kloub.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. AVG 9 - instalace
    Založil sekal v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 19.02.2010, 16:26
  2. Instalace GCC ver. 3.3.4
    Založil pYr0 v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 21
    Poslední příspěvek: 30.07.2004, 14:15
  3. Inno G3Ti200 + Epox 8KRAI - tezka nestabillita.
    Založil Declen v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 22.05.2004, 22:09
  4. [PHP,win] instalace GD
    Založil ripper v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 15.12.2003, 21:54
  5. 98 a instalace bez CD?
    Založil J!mmY v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 30.09.2003, 23:10

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •