Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Diagnostický KKL "se nehlásí"

  1. #1
    Member
    Založen
    22.08.2003
    Bydliště
    Orlová (Ostrava)
    Věk
    41
    Příspěvky
    304
    Vliv
    254

    Standardní Diagnostický KKL "se nehlásí"

    Zdravím,
    potřeboval bych poradit.
    Mám Win7 a usb diagnostický kabel KKL. Už nějaký pátek jsem ho používal na fiata a zcela bez problémů až do doby, kdy jsem přehrál diagnostický software kvůli změně vozu. Měl jsem nějaké problémy s nekompatibilníma driverama, ale vždy po vsunutí kabelu do USB se ozval ten běžný windowsácký zvuk, když vložíte nové zařízení. Teď se však po vsunutí tohoto kabelu nic neděje. USB v onom notebooku (HP530) jinak normálně fungují a kabel na jiném pc funguje taky. Jen ne společně.
    Nemáte prosím tip, co bych mohl zkusit, aby ntb kabel opět našel? Zkoušel jsem vyhledat či přidat nový hardware ručně a kabel nenalezen.
    Děkuji
    Case:Chieftec DX-01B-D-U, Zdroj:LC Power 550W gold, MB:MSI KT6 Delta-LSR, CPU:AMD Athlon XP 2200+, Paměti:2xApacer 512/400, VGA:ASUS A9550GE/TD 128MB, HDD:Seagate Baracuda IV - 80GB, DVD-RW:LG GSA-4163B, DVD-Rom:Toshiba SDM2012C, Monitor:19´IBM P97, Repro:2.1 Creative Inspire P380

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Diagnostický KKL "se nehlásí"

    Zkusil bych asi nejprve jiný (nový) kabel..
    Pokud mý být po USB ve windows detekován i bez instalovaného speciálního software, tak se domnívám, že něco může být špatně s kabelem.
    Pokud takto standartně detekován není a je k tomu standartně vyžadován nějaký program, software na windows současně běžící, tak asi špatná instalace, nebo špatný program..
    Víc těžko říct, jinak bych zkusil hledat více o tom typu diagnostického kabelu googlem, nebo se obrátil na podporu přímo k němu (měla by být, u standartních diag. kabelů s drahým software bývá, pokud nejde o nějakou čínu, druhovýrobu, apod.).

  3. #3

    Standardní Re: Diagnostický KKL "se nehlásí"

    Pomoci usbdview se podivej jake to ma VID a PID, pripadne nechtene odmaz (odinstaluj). Podival bych se nezavisle napr. pod linuxem jestli to nema zmrsene. Setkal jsem se s priapdem, kdy v DVB-T tuneru nacital USB radic PID a VID z EEPROM, ktera se odprogramovala, takze posilal do win defaultni VID/PID a wokna nepoznaji/nepriradi ovladac. Resil jsem to upravou inf souboru ovladace na aktualni VID/PID az do doby, kdy jsem nasel SDK k radici a preprogamoval data - navod je imho i tady na foru, ale nemyslim, ze by v auto diagnostice byl stejny radic

    jo BTW - napr. tady http://img3.hyperinzerce.cz/x-cz/inz...udi-seat-3.jpg je FTDI chipset coz je obyc USB-RS232 - takze imho jak jsem psal s tim VID/PID - pripadne koupit novy a prepajet, ale pokud se hlasi alespon jako prevodnik - tak urcite bude nejaky SDK s nastrojem na naprogramovani (myslim, ze v dsheetu jsem onehda cetl ze si to umi nacist i z EEPROMky - ale tu treba tady nevidim -> http://www.ftdichip.com/Support/Utilities.htm#FT_Prog)
    Naposledy upravil Lukas L.; 19.08.2014 v 23:19.
    Black panther - Intel E8400 (SLB9J), GigaByte EP45-UD3R, A-Data 2x2GB Vitesta, Gainward ATi/AMD Radeon 4870 512MB Gold Sample, Creative Audigy2 ZS, Samsung HD642JJ (AJ26 SMART error) + WD 6400AAKS + Samsung HD 322HJ, NEC 4571A DVD-RW, Enermax PRO82+ 525W, BenQ FP241W 24" 1920x1200, Microsoft Wheel Mouse Optical, Chicony KU-0108 mm keyboard, Microsoft VX-1000 camera, Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit
    My gadgets : custom CIR receiver, RDS receiver (for TV card), no-more-screwdriver-mobo-powerup, Atmel 89cx051 LPTprog, N3310 LCD, ...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. "(2)" nebo "(3)" v názvu systémových souborů Win XP
    Založil Torontik v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 10.10.2008, 21:23
  2. Rozdíl mezi 17" a 19" LCD při 1280*1024 a "re
    Založil DAFER v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 19.03.2006, 20:06
  3. error calling "unlink" in "GLOBAL"
    Založil Lopan v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 10.11.2003, 17:14

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •