Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Grafice se ucpává pamet

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member mince
    Založen
    13.04.2003
    Bydliště
    LBC-mesto kde furt prsi nebo jdete do kopce
    Věk
    44
    Příspěvky
    696
    Vliv
    271

    Standardní Re: Grafice se ucpává pamet

    Ale ty porovnáváš pouze systém (W9 a pamět, už neřešíš to, že i ostatní programy (třeba ten tvůj MS-Paint - to je malování) může být rozežranější, nehledě na to, jaký další programy máš v počítači.

    Samo nejideálnější řešení je poslat současný stroj do věčných lovišt, a koupit něco novějšího, třeba na ebay seženeš dobrý NB okolo 100EUR.
    C2D 6300 (default),Gigabyte 965P-DS3 ,4*1024 MB , 5770 512MB, WD 640Gb, LG H22L,Cambridge DTT 2200,HP w2207h,

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Grafice se ucpává pamet

    Citace Původně odeslal mejla Zobrazit příspěvek
    Samo nejideálne(jší r(ešení je poslat souc(asný stroj do ve(c(ných lovišt, a koupit ne(co nove(jšího, tr(eba na ebay seženeš dobrý NB okolo 100EUR.
    Kdyby tím, ze se doprostredka pokoje postaví nový pocítac, byly vsechny problémy vyresené a nevznikly navíc jeste soucasne nutne problémy nové, tak jsem to uz i dávno udelal. Kdyby slo jen o to, tak hardwaru tady na to mám víc nez dost, kvúli tomu nemusím vydávat zádných 100 € a lítat po ebay. Predevsím dokud nebudu znát prícinu a mechanizmus tohodle problému, o nemz tu je rec, nemám zádnou záruku, ze na novém PC se nebude dít v blede modrém totéz, nota bene ze jsem to i na pocítaci, jaké se do dnes bezne nabízejí jako ojetiny, s nejvetsí pravdepodobností uz zazil.

    Nekdy mám pocit, ze lidi, co mi tohle soustavne s takovouhle lehkostí doporucují a sami zrejme i praktikují, mají komp víc pro ozdobu a na hraní nez na skutecnou práci, jez má prinést pretrvávající výsledky.

    Citace Původně odeslal mejla Zobrazit příspěvek
    Ale ty porovnáváš pouze systém (W9 a pame(t, už ner(ešíš to, že i ostatní programy (tr(eba ten tvu*j MS-Paint - to je malování) mu*že být rozežrane(jší, nehlede( na to, jaký další programy máš v poc(ítac(i.
    (Jo, pokud vím, MS-Paintu se cesky ríká »Malování«.)

    Vlastní nárok tohodle Malování je v celku skromný. Je to systému vlastní program, s kterým se pocítalo, kdyz bylo ustanoveno, ze W98 potrebují minimálne 32 MB RAM a také tehdy byly kompy a hlavne notáky s tímhle osazením bezné; tomu odpovídá i ze jeho vybavení funkcemi není prílis bohaté a pokud se moc nemýlím, byl tentýz uz u W95, kterýzto systém kladl na pamet jeste mensí nároky, tusím ze 16 MB bylo pro nej minimum). A kdyz jsem v téhle situaci, tak nenechám krome pár procesú, jez mám overené, ze mají jen minimální nároky na zdroje a i ze zkusenosti vím, ze jejich vypnutí tady nepomúze, bezet nic jiného nez ten MS-Paint v jednom jediném okne. Rozezraný je - jak jsem se uz zmínil - ten amoumain.exe (a ocividne predevsím smerem ke grafice), ten ale, kdyz tohle hrozí, byt nerad, vypínám jako první a to mi taky prokazatelne prodlouzí moznost práce.

    Ted me napadá:

    Uz jsem se zmínil o programech na cistení pameti, jez mají sice hodne odpúrcú, podle mé zkusenosti ale aspon nekdy pomáhají, ne ovsem v tomhle prípade. Jejich základem je jeden jediný príkaz FreeMem=Space(nnnn) ve VisualBasicu (nebo podobné), kde nnnn je pocet bytú, jez se mají uvolnit, resp. osadit hodnotou 0, pokud tam není nic, co se zrovna nekde potrebuje. Tenhle príkaz ulozit jako textový soubor, tomu dát koncovku vbs místo txt a cvaknout na nej v podstate stací, akorát ze to pak pri své práci není orámováné zádným grafickým projevem.

    A grafika má taky svúj RAM, v mém prípade 4 MB. Vím, je to málo, ale samo o sobe tahle "skromnost" zas není jádrem problému, protoze tyhle 4 MB nikdy nemúzou zdaleka pokrýt velikost souború, s jakýmy bezne i bez problémú pracuji. Nevím, jak je tahle grafická RAM presne pouzívaná a spravovaná, ale myslím si, ze prece jenom by i její vycistení podobne jako normální RAM tím VisualBasicovým Freeram... mohlo pomoct. Kazdopádne by mi to stálo za pokus, kdybych vedel jak. Ví nekdo? Zná nekdo tak dalece VisualBasic, jestli tam na grafickou RAM taky není podobný príkaz? Prípadne tenhle nejakými dalsími pár príkazy na tu grafiku presmerovat?
    Naposledy upravil Mikus; 19.05.2014 v 20:40.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    285

    Standardní Re: Grafice se ucpává pamet

    Než tohle psát/číst, tak jdu na pár dní snad radši i zametat chodník a pak si/ti koupím lepší PC. Sorry ale nedalo mi to. Rád bych pomohl, ale tohle je IMHO slepá ulička.

    Zkus google https://www.google.cz/?gfe_rd=cr&ei=...memory+program

    ale těžko říct, jestli tam najdeš něco, co běží pod Win98 (spíše se domnívám, že ne).

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Podobná témata

  1. 3 monitory na 1 GF grafice
    Založil check v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 18.12.2008, 21:18
  2. Jak obejít DVI-D na grafice?
    Založil Patrez v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 18.02.2007, 16:44
  3. VGA RAM jako ramdisk v linuxu aneb jak vyuzit pamet na grafice jinak :)
    Založil Petrik v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 31.12.2006, 13:23
  4. Pamet na grafice
    Založil Jiri Stehlik v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 28.02.2004, 20:49
  5. roztece der na desce a grafice
    Založil Galaxi v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 30.09.2003, 10:27

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •