Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: m3u - prehrávání mp3-ek

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní m3u - prehrávání mp3-ek

    Pouzíváte nekdo na poslouchání muziky prehrávací seznamy m3u?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Kdysi ano, přes winamp.. ten je normálně podporuje i (do)dnes. Akorát se nesmí odškrtnout podpora m3u a při instalaci (asociace souborů m3u s winampem), ale musí zůstat zaškrtnutá.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Já tuhle moznost teprv ted ciste náhodou objevil. Prehrává se mi nejlíp pres WindowsMediaPlayer (WMP) 6, co neumí, tak holt WMP7; kvúli jednoduchosti obsluhy a zobrazení mám tu 6ku radsi. Neumí ovsem bohuzel mj. sériové prehrávání rady souború, coz práve vyresí m3u.

    Múzes mi ríct, jak jsi ty m3u-seznamy vyrábel? Nasel jsem si na to svoji metodu, abych nemusel zanáset jedno jméno po druhém rucne. Chtel bych ale slyset postup i od jiných, jestli je treba i neco lepsího. Krome toho mi tam jedna vec nefuncí tak, jak by - pokud to vidím správne - podle teorie mela.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  4. #4

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Podle mě to jde celkem jednoduše ve Winampu, ne? Vytvoříš playlist a uložíš jako m3u. Jen si nějak matně vzpomínám, že tam byl někdy problém s cestou k souborům - ukládala se myslím buď jako absolutní nebo relativní k místu, kam se m3u uložilo, takže když se soubor m3u přemístil, nefungovalo to. Ale to chce vyzkoušet, už jsou to přece jen roky, co jsem s tím dělával.
    1) ASUS P5Q Deluxe, C2Q 6600@2,56 GHz, 2x Corsair XMS2-2048 MB, ASUS EAH4850 512 MB DDR3 PCI-E, WD 250 GB, WD 500 GB, Samsung 80 GB, SB X-Fi Fatal1ty Xtreme Gamer, DVD-RW SH-223F, DVD-RW LG GH20LS15, Dell UltraSharp 2408W

    2) DFI LanParty NF4 Ultra-D, AMD Opteron 144@2,25 GHz (250x9), 2x OCZ 512 MB TCCD PC3200, ASUS EAX1950Pro PCI-e 256 MB DDR3, Samsung SP1614C 160GB, Maxtor MaxLine III 300 GB, CD-RW Samsung 52x32x52, DVD-RW LG 4163B, , Creative 5.1 T5900, LCD FSC P19-2

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Aha, takze Winamp je na to takhle zaríznutý. Ten WMP6 ty m3u sice bere, ale nenacházím moznost, jak je pres nej tvorit. A jen kvúli tomu instalovat Winamp se mi ovsem nevyplatí (krome toho, WMP7, který mám, umí playlisty delat taky, u toho se mi ale moc nelíbí GUI a vúbec se mi zdás trochu preládovaný, coz si myslím, ze by u toho Winampu nebylo o moc jiné; mám proste rád lehkost a pragmaticnost toho WMP6).

    No já to delám pres DOSové okno a príkaz DIR, jehoz výsledek ulozím jako textový soubor, jemuz po prípadné následné rucní editaci zmením koncovku na m3u. Pritom celý ten DIRový rádek si sestavím v Poznámkovém bloku, kopíruju do nej obsah adresového okénka, kdyz chci prehrát treba celý obsah jedné slozky; a kdyz jen její cást, výber titulú, tak to pak rucne proskrtám. Akorát mi pripadá, ze u toho DIR nefungují vsechny parametry, jak je popsáno, takze se mi nedarí dostat ty skladby prímo v ocekávaném poradí.

    Jak píses s tou cestou k souborúm, tak se mi to zdá logické. Kdyz jsou uvedené jen tituly (s koncovkou mp3 samo), musí být m3u ve stejné slozce (zatím jsem pouzil jen to), jinak musí být ta adresa kompletní a podle vseho to múze být i URL z Netu. Jestli funguje pravidlo z DOSu, ze tecka je aktuální slozka a 2 tecky slozka jí nadrazená, bych musel vyzkouset.
    Naposledy upravil Mikus; 23.04.2014 v 20:21.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  6. #6
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Jaký je důvod nepoužívat na hudbu rovnou nějakou starší (2.9x) verzi Winampu (stačí si dohrát potřebné pluginy)?
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 5020 (i5 4590, 8 GB DDR3 Kingston, HD5450, Crucial 240 GB, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Dúvod je, ze ten WMP6 mám, dodaný se systémem a prehraje mi prakticky vsechno, co potrebuju a co ta masina prehrát umí (coz je minimálne 90% toho, co potrebuju resp. rád bych) a Winamp by byl zas jen jeden balík navíc. Ríká se, ze nejvetsí nezmar ze vsech je VLC-player, mám ale vyzkousené, ze co mi nedá WMP, tedy na tom ani nehlesne, na tom VLC sice hlesne, u videa i ukáze nejaký ten obraz, ale v takové kvalite, ze se na to stejne nedá koukat ci se to nedá poslouchat. Tudíz pochybuju, ze by tady Winamp dosáhl víc.

    Ty m3u-cka udelat není tezké, kdyz clovek ví, jak se ponorit trochu hloubeji do systému. Jak jsem tady z receného pochopil, ten Winamp to udelá pomocí ovládacího menu i bez tehle znalostí (stejne jako ten múj méne oblíbený, nicméne i tak v celku pouzitelný WMP7; clovek tady ale zas místo elementárních znalostí DOSu musí znát ten príslusný program, kde a jak tam jaké playlisty múze udelat), jak ale ten playlist je udelaný a do detailu funguje, na to jednoho nenavede a ten se pak diví, proc mu seznam najednou nefuncí, kdyz má treba jen trochu jinou konstelaci nez posledne.

    Jsem tak trochu doufal, ze to tu nekdo delá podobne jako já a ze s jeho pomocí se mi podarí prijít na to, proc mi ten DOSovský DIR nechce ty soubory seradit v poradí, jak se domnívám, ze mu to urcuji. Ten návod, jak na to, se mi nezdá nejak slozitý, naopak jednoduchý, jak je DOS sám, tím je mi to nepochopitelnejsí, ze to bezí jinak.


    Ten WMP7 - pokud si dobre vzpomínám - je mezi updaty k W98 a je od WMP6 natolik odlisný, ze múzou být v provozu oba dva soucasne (dokonce i hrát pres sebe), jeden nevylucuje druhý, jak to vetsinou bývá u updatovaných verzí.
    Naposledy upravil Mikus; 26.04.2014 v 04:50.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Ahoj, já jsem si téma po mé odpovědi odstranil ze sledovaných (dobře za mě odpověděl "malli"), přesto ještě zareaguji.

    On prostě v dnešní době nikdo nemá potřebu si playlisty vytvářet v DOSu, když v tom už dneska skoro nikdo neumí (jak je zde vidět). Rozhodně ne běžný franta uživatel a ani já jako zběhlý v příkazové řádce, skriptování ve win i linuxu, toto nedělám. Protože je to všude 3 kliknutí a "čas je drahý". Stejně by to šlo udělat i v linuxu, a nejspíše i jednodušeji. Ale jakmile má vytvoření playlistu m3u podporu v GUI a je to na pár kliknutí, tak těžko někdo bude používat něco jiného...

    Co se týče přehrávačů.. já jsem ty hororové WMP v systému raději nikdy nespouštěl a pokud to šlo, vždy jsem je ihned odinstaloval. Winamp, Foobar2000, ty zde zmíněnou problematiku, řeší víc než dokonale. Stejně tak i přehrávají zvukové soubory

  9. #9

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    A nestaci neco jako:
    dir *.mp3 /W /B >seznam.m3u

    Problem muze byt s cestinou v nazvech.

    Prepinac W omezí výpis jen na názvy, B zas zrusi hlavicku a konec vypisu, chces jen soubory s priponou mp3 a ulozit do souboru seznam.m3u.
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  10. #10
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Tohle vyjede jen aktuální adresář. Upravil bych to na dir %cesta%\*.mp3 /s /w /b > cíl, jen se mi nelíbí, že na začátek souboru hodí seznam adresářů. To ale už není problém vyhodit.

    Nicméně Winamp při pokusu tohle načíst stejně sletí.
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 5020 (i5 4590, 8 GB DDR3 Kingston, HD5450, Crucial 240 GB, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Citace Původně odeslal zivan Zobrazit příspěvek
    A nestaci neco jako:
    dir *.mp3 /W /B >seznam.m3u

    Problem muze byt s cestinou v nazvech.

    Prepinac W omezí výpis jen na názvy, B zas zrusi hlavicku a konec vypisu, chces jen soubory s priponou mp3 a ulozit do souboru seznam.m3u.
    Jo, to je ono, takhle to delám. Jenze obzvlást u vecí, co chci poslouchat casteji, nechci, aby se mi to zafixovalo v usích jak u starých vinylových LP celá playlist jako jeden kus, kde pokazdém titulu uz ocekávám ten presný následující. Chtel bych menit poradí prehrávání. Parametr pro dir na náhodné serazení myslím není, ale je na serazení abecední vzestupné i sestupné, serazení podle velikosti a mozná jeste neco. Jenze práve tyhle parametry mi nefuncí. Nehlásí mi to zádnou chybu, jako neprípustný parametr ap., proste je to ignoruje nebo to seradí v nejakém naprosto záhadném poradí. (Ten b a w jsou OK.)

    Na problémy s cestinou jsem zatím nenarazil. Jsou to zpravidla soubory, jejimz jménúm dávám konecnou podonu sám a snazím se u vsech souború, at je to cokoliv, vyhýbat diakritice a podobným specialitám; práve ze to nekdy púsobí problémy, i kdyz je tahle cínstina uz dávno povolená.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  12. #12

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    A WMP neumi prehravat v nahodnem poradi?
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Pocínaje 7ckou nejspís umí. Jenze já bych to rád realizoval na 6ce. Me se tahle metoda zalíbila mj. proto, ze si to vsechno udelám sám, vím, co jsem kde proved, co mi kde potom zústane, jaký soubor bych treba mel zas smazat, aby se udrzelo prehledno. Kdyz tohle nechám delat prehrávac, tak ten neco delá v pozadí, já pak prohlízím slozky a jen cumím, co to tady zas je, smazat nesmazat, kdyz smazu, tak mi pak treba chybí neco v prehrávaci, s cím jsem si tam uz zvykl pocítat atd. Proste tady si mnohem snáz udrzuju o vsem prehled v rámci základního provozního systému a nemusím se zabývat dalsím komplexním systémem zvaným prehrávac, co se mi do toho prvního plete.

    Na té 7-cce bych tohle v podstate moh delat taky, me se ale ta 6ka - jak jsem uved uz na zacátku - hlavne pro jednoduchost obsluhy a lepsí poslusnost GUI líbí víc. Veci se zpravidla udelají jen jednou pro celý zivot (= doba zivota instalace systému), ale ta 6ka jede hned po nahození Woken jak je a jak má. U té 7cky (a dalsích) nejdrív clovek musí hledat, jak povypínat bezpocet z cásti i hodne protivných defaultne nastavených funkcí.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: m3u - prehrávání mp3-ek

    Vzpomněl jsem si na tohle svoje letitý téma, jelikož jsem v poměrně nedávné době našel metodu, která se mi dělá snáz než přes MS-DOS.

    Označím všechny soubory a spustim je na sériové přehrání ve WMP-9*). Ten v menu pod File umožňue přímé uložení aktuálního hracího seznamu jako soubor, což udělám. Není to sice m3u, ale wpl, ten se ovšem dá na m3u snadno upravit textovým editorem. A při příštím poslechu cvaknu na m3u, který na to spustí podstatně lehčí WMP-6

    *) V minulých příspěvcích jsem psal o WMP-7, dnes mám na věci, kde nestačí 6ka, WMP-9, který mi jede v zásadě stejně, jako tehdy 7čka.
    Naposledy upravil Mikus; 19.07.2020 v 19:19.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Prehravani videa
    Založil Pete... v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 11.03.2010, 00:20
  2. SB 128 - sekne se pri prehravani
    Založil Lopan v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 17.08.2005, 22:31
  3. prehravani videa
    Založil <AW>ne$to v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 15.07.2005, 02:43
  4. Psx2 a prehravani DVD
    Založil Stanleyman v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 20.11.2004, 14:29
  5. zatuhy pri prehravani DVD
    Založil visby v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 12.02.2004, 22:10

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •