Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: Cooler Master Eisberg 240L Prestige

  1. #1
    Junior Member Avatar uživatele Sir_Toudy
    Založen
    25.11.2012
    Bydliště
    Župkov, Slowakia
    Věk
    43
    Příspěvky
    76
    Vliv
    139

    Standardní Cooler Master Eisberg 240L Prestige

    Toto sa mi stalo a toto som poslal na Cooler Master - podpůrné fórum

    Dobrý deň prajem....

    Mám otázku na reklamáciu môjho vodného chladiča Cooler Master Eisberg 240L Prestige. Tento chladič po štyroch mesiacoch prestal fungovať.
    Nefunguje vodná pumpa a začal prepúšťať kvapalinu a vytvorila sa aj vzduchová bublina. PC mi už nešlo zapnúť.

    Dal som PC do servisu, kde zistili toto:
    Z dôvodu poruchy vodného chladenia sa poškodila základná doska, ktorú je nutné vymeniť. Tekutina zaliala dosku z daného chladiča.

    Daný Chladič je v záruke ktorý dám v Alze vymeniť.
    Dosku mi daná firma skúsi reklamovať. Teraz sa len modlím aby mi dosku vyreklamovali, bo tá ma len jeden mesiac a nebola lacná (Asus Rampage IV Black Edition)
    Našťastie CPU je dobré (i7 - 4930K). To by bola katastrofa keby aj ten odišiel. A ešte ma v servise upozornili, že mám veľké šťastie, že mi tzv. neodišla Grafická Karta (Asus ARES II), pretože aj na nej boli zvyšky kvapaliny čo stiekli z pätice CPU

    Moje otázky sú:

    1. Kto mi zaplatí druhý hardware ktorý sa pokazil z dôvodu iného hardweru? Dáva Cooler master aj záruku na to, že ich výrobok nepokazí iný komponent v PC. Však chladenie CPU je najdôležitejšia vec a ak chladič skolabuje, tak CPU má malú úspešnosť prežiť A keďže v tomto prípade ide o vodné chladenie, tak aj Základná doska má veľkú pravdepodobnosť zlyhania... Už teraz ma Diagnostika stavu PC stála nie málo peňazí a to mi asi už nikto nepreplatí....

    2. Alebo mi musia schváliť reklamáciu jednotlivých komponentov zvlášť?

    Niekde som čítal, že Cooler Master zvýšila záruky na svoje nové chladiče. Asi má dôvod....
    Teraz som si objednal nový chladič Cooler Master Nepton 280L a hádam sa mi nestane podobná situácia... Chcel som prejsť na inú značku, ale risknem to ešte raz.

    S pozdravom: Sir_Toudy

    Som zvedavý či mi odpíšu a dám Vám vedieť.

    Jedná sa konkrétne o tento chladič: http://www.alza.sk/cooler-master-eis...ge-d401894.htm

    Máte vy už nejaké podobné skúsenosti?
    Skrinka: Big Tower Cooler Master HAF 922 NVIDIA EDITION, Zdroj: Cooler Master Silent Pro M2 1000W Základná doska: ASUS Rampage IV Black Edition: Intel X79, CPU: Intel CORE i7-4930K, 3,40 GHz,LGA 2011, Six-Core 12MB L3 Cache Chladič CPU:Cooler Master Nepton 280L, RAM: 16 GB DD3, Corsair Platinum 2400 MHz, GPU:ROG ARES II: dual HD 7970 GPUs and hybrid air/ liquid cooling,HDD: 2x Samsung 840 EVO SSD 120GB SATA III Raid:0 , 1x WD1000DHTZ, 1x 1000HLHX, Monitor: ASUS VG278HE 27W, Zvuk: ROG Supreme FX Black 8 Channel High Definition Audio Operačný systém: Windows 8.1 Home Sk 64 bit.

  2. #2
    Junior Member Avatar uživatele Sir_Toudy
    Založen
    25.11.2012
    Bydliště
    Župkov, Slowakia
    Věk
    43
    Příspěvky
    76
    Vliv
    139

    Standardní Re: Cooler Master Eisberg 240L Prestige

    Takže sa mi ozvali z CM a takáto bola odpoveď:

    Dobrý večer,

    pokud došlo k poškození další věci vlivem výrobní nebo materiálové vady na produktu CM, vztahuje se na to záruka (http://www.coolermaster.com/service/warranty.html). Pro vyřízení reklamace od Vás budeme potřebovat zaslat vadný produkt a všechny další komponenty, kterých se tato reklamace týká.

    Mohl byste mi, prosím, napsat kde se teď chladič a základní deska nacházejí?

    S pozdravem

    Cooler Master CZ


    Takže som spokojný a ďalej budem podporovať CM a nezanevriem na zlú skúsenosť.
    Skrinka: Big Tower Cooler Master HAF 922 NVIDIA EDITION, Zdroj: Cooler Master Silent Pro M2 1000W Základná doska: ASUS Rampage IV Black Edition: Intel X79, CPU: Intel CORE i7-4930K, 3,40 GHz,LGA 2011, Six-Core 12MB L3 Cache Chladič CPU:Cooler Master Nepton 280L, RAM: 16 GB DD3, Corsair Platinum 2400 MHz, GPU:ROG ARES II: dual HD 7970 GPUs and hybrid air/ liquid cooling,HDD: 2x Samsung 840 EVO SSD 120GB SATA III Raid:0 , 1x WD1000DHTZ, 1x 1000HLHX, Monitor: ASUS VG278HE 27W, Zvuk: ROG Supreme FX Black 8 Channel High Definition Audio Operačný systém: Windows 8.1 Home Sk 64 bit.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Cooler Master Hyper 48 KHC-L91-U1
    Založil Spajdr v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 19.08.2004, 11:15
  2. Cooler Master CP5
    Založil Pepek v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 24.02.2003, 14:25
  3. Cooler Master
    Založil Goron v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 19.10.2002, 17:21

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •