Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: upgrade + raid 0, oplati se ?

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    17.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 136
    Vliv
    273

    Question upgrade + raid 0, oplati se ?

    hoj, chci udelat upgrade pc s tim, ze mam toto

    Athlon II X2 250(@3600) + Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Rev. 2 + Nexus 120mm (800rpm) | Gigabyte GA-MA770T-UD3P | zeppelin 8gb DDR3 | Sapphire 5770 | Hdd Samsung spinpoint F3 500GB | 2x Hdd seagate barracuda 500GB | Seasonic S12-II 430w |
    cele to lezi ve velkem tezkem chieftecu

    mam jste jedno hodne stare pc a co by zbylo z tohoto by se prihodilo ke starsimu a udelal bych pouzitelny stroj pro rodice (aneb clovek si musi upgrade ospravedlnit

    nemam nejaky konkretni drtivy strop,takze pokud se u neceho fakt vyplati pomer cena vykon tak sem ochoten pritlacit, rozhodne preferuji nizkou spotrebu a ticho

    jelikoz vysly tedka lowend haswelly, videl bych to na neco takoveho, budu mit uplne novy socket, kam asi nebude problem za nejaky rok hodit i5/i7, to je dobre uvazovani?

    nejvic me zajima jestli ma vyznam udelat z tech dvou seagate raid 0 (jsou to i stejne modely)? chtel bych ho jako systemovy disk + gamesy pokud to ovsem prinasi znatelny vykonostni narust na tech integrovanych radicich ? cimz padem bych nekupoval SSD nechce se mi kupovat maly systemak a 256 je drahe.
    to asi taky ovlivnuje potom vyber desky, pocet sata, ram slotu atd, kazdoapdne disky mam tri, nevim jestli chci davat pryc z duvodu mista v case..

    takze predstava je asi intel g3220 ci neco obdobneho dle pomeru vykon/cena,nevim ktery ma nejlepsi
    nejaka pekna case, tu fakt nevim, idealne co nerezonuje od disku,nemam moc zkusenosti uz leta mam ruzne chieftecy, mensi lepsi (muze byt i drazsi nez papirak za 8 stovek) nevim jake jsou treba hlinikove.

    ramka mam 1x4 a 2x2 gb

    chlazeni nejaky ten integrovany vodnik ? ci klasicky vzduch ?

    no a zbytek asi mam

    diky za navrhy !
    Athlon II X2 250(stock) + Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Rev. 2 + Nexus 120mm (800rpm) | Gigabyte GA-MA770T-UD3P | Zeppelin 3x2048 DDR3 1333 MHz | Sapphire 4670 Ultimate (passive) | Hdd Samsung spinpoint F3 500GB | Hdd seagate barracuda 500GB | Seasonic S12-II 430w |
    Opteron144@2700(1.425v)+Scythe Ninja + Nexus 120mm (idle - off; load 800rpm) | DFI Sli-Dr eXperT | Dual 2x512 DDR400@450 Hynix 4,3ns (2.5,4,4,11) | Asus x1950Pro | Hdd IBM Deskstar 180GPX 120GB 8MB cache | Chieftec BX-02B-SL-B + Akasa | Seasonic S12-II 430w |

  2. #2

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    Dobre - nakupni poradna - tak ja ti neco poradim, pokud chces jeste nekdy svoje data mit, tak se VYKASLI na RAID0 (osobni zkusenost, kdy jeden disk zacal pracovat na 900kB/s a druhy zustal na 40MB/s - stary 120GB Bar 7200.7 SATA). Jo tenkrat to bylo bezva mit +-100MB/s (SW RAID0 na Sil3112), ale jen se stestim jsem data vytahnul na jiny HDD. Pri dnesnich pomerech si porid nejaky Intel neb OCZ Vertex SSD na OS a na data WD black nebo lepe NASku. Pokud si chces hrat na vykon, tak bez do RAID10. Pokud jen na vykon pri cteni, tak RAID5 - ale hlavne ne SW, ale s poradnym radicem s cache pameti a BBU.
    Black panther - Intel E8400 (SLB9J), GigaByte EP45-UD3R, A-Data 2x2GB Vitesta, Gainward ATi/AMD Radeon 4870 512MB Gold Sample, Creative Audigy2 ZS, Samsung HD642JJ (AJ26 SMART error) + WD 6400AAKS + Samsung HD 322HJ, NEC 4571A DVD-RW, Enermax PRO82+ 525W, BenQ FP241W 24" 1920x1200, Microsoft Wheel Mouse Optical, Chicony KU-0108 mm keyboard, Microsoft VX-1000 camera, Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit
    My gadgets : custom CIR receiver, RDS receiver (for TV card), no-more-screwdriver-mobo-powerup, Atmel 89cx051 LPTprog, N3310 LCD, ...

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    279

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    Citace Původně odeslal Chihuri Zobrazit příspěvek
    rozhodne preferuji nizkou spotrebu a ticho

    jelikoz vysly tedka lowend haswelly, videl bych to na neco takoveho, budu mit uplne novy socket, kam asi nebude problem za nejaky rok hodit i5/i7, to je dobre uvazovani?
    Ano, je to dobré uvažování. Sice když nepožaduješ výkon, tak je malá šance že to CPU někdy upgraduješ na i5 nebo i7, ale i kdybys to neudělal, Haswell má dobrou spotřebu. Konkrétně bych taky vzal přesně ten, co jsi napsal (Pentium G3220).
    Grafiku bych si nechal, RAMky taky.
    RAID0 bych nedělal - to radši SSD. 128GB ti nestačí? Mně by se tam systémovej disk W7 včetně všech aplikací (a to některé jsou hodně velké - třeba Adobe Creative Suite nebo Solidworks) vešel 2x

    Case je otázka vkusu (já už mám dlouho case od HP), nicméně Fractal Design dělá docela pěkné, Corsair, Thermaltake, Cooler Master, teď docela i Bitfenix ... obvykle máš na stejném základu - kostře - jak čela kolotočářská, tak decentní designovky. Tak si může, s minimálními náklady pro výrobce, každý vybrat dle vkusu.

    Kdybys chtěl malej case, můžeš jít i do ITX, i tam se ti všechno vleze: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...508922P1NY1S4O
    Akorát desku zatím asi neseženeš ...
    Myšlení zkresluje realitu.

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    17.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 136
    Vliv
    273

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    diky moc za supr odpovedi ! kazdoapdne o data se nebojim, jak jsem psal bude na tom system a hry, data co nechci ztratit ma vzdy na nekolika mistech, takze no problem.
    jdem mi skutecne o vykon, nemam tuseni jak funguji tyhle integrovane shitky, jestli ma vubec cenu na raid 0, nebo se to hodi spise tak na mirror, kde zadny narust neni a jde jen o redundanci.
    zadne slusne testy sem nenasel

    2bukva 128gb ssd mi staci a nestaci.. na system a softy urcite uplne bez problemu,ale uz tam nenahraju treba stem knihovnu a prijde mi nesmysl mit hry bokem, kdyz je to misto kde se ta rychlost projevi hodne znacne na loading timech. no a dalsi vec je ta, ze ty disky proste mam takze, porizovaci cena ssd nekolik tisic vs 0,-

    case je urcite otezkou vkusu,ale chci neco praktickeho, mam tedka chieftec
    http://www.b2c.cz/product/54505/CHIE...-1x3-1-2-Black
    rozhodne neni spatny,ale je obrovsky, pulka case je nevyuzita a prijde mi to zbytecne to mit doma a navic kdyz to jednou za uherak nekam vezmu, tak je to na masli (12kg prazdne nebo tak nejak)


    chtel bych neco peknehoo (rozhodne mam rad eleganci) mensiho a predevsim praktickeho, navic mam rad ticho a velmi spatne zkusenosti s disky a vibracemi,takze sam je mam povesene v case, idelane bch rad vyuzil neco vyrobeneho a ne home made reseni, koukal sem na fractal design mini a corsair obsidian 350 obe se mi dost libi, nejsou zrovna nejmensi (a fractal ani nejlehci) ale asi by celkem splnovaly pozadavky na prakticnost.

    itx sem nakonec asi vytesnil, jelikoz ty case vzdycky neco nesplnujou, hodne kompromisu a pokud je nema tak je uz stejne pomerne vetsi..
    grafiku si necham, ramky taky, potrebuji 1333 nebo 1600 ? a jak pak s taktovanim ? taktuje se na tehle platforme synchro ram ? a nebo je to jedno a neprinasi zisk ?
    desku bych mozna vzal i Zko abych to pak mohl popripade i lehce potocit, vzdycky kdyz uz vykon nestaci, monost to lehce pokopnout potesi

    zatim vykon nepotrebuji, jelikoz mi vsecko celkem bezi (hraju vetsinou na hd ready plazme, ale urcite to chci mit mozne do budoucna co nejvic rozsirit, aby to vydrzelo. a asi tak ycase poridim 1980x1200 monas
    Athlon II X2 250(stock) + Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Rev. 2 + Nexus 120mm (800rpm) | Gigabyte GA-MA770T-UD3P | Zeppelin 3x2048 DDR3 1333 MHz | Sapphire 4670 Ultimate (passive) | Hdd Samsung spinpoint F3 500GB | Hdd seagate barracuda 500GB | Seasonic S12-II 430w |
    Opteron144@2700(1.425v)+Scythe Ninja + Nexus 120mm (idle - off; load 800rpm) | DFI Sli-Dr eXperT | Dual 2x512 DDR400@450 Hynix 4,3ns (2.5,4,4,11) | Asus x1950Pro | Hdd IBM Deskstar 180GPX 120GB 8MB cache | Chieftec BX-02B-SL-B + Akasa | Seasonic S12-II 430w |

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    319

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    Vzhledem k vybranému CPU se na Z board můžeš vykašlat, těch pár MHz navíc nemá význam.

    S diskem teď řeším stejné dilema - mít 128GB jen na OS a mít Steam na ext. disku se mi zdá blbost, na druhou stranu ani 250GB SSD by mi nestačilo a větší kupovat odmítám. Takže teď váhám nad Samsung 840 EVO 128GB (to EVO je důležité, původní 128tka měla tragické rychlosti) a nebo 840tkou v 250GB (ten mám i v ntb).

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    279

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    Aha, tak to mnohé vysvětluje - já nikdy neměl hry na systémovém disku (rozhodně ne logickém, obvykle ani fyzickém), proto mi na systém stačí s přehledem i 64 GB
    A stejně mám nainstalované jen 3 hry < 5GB
    Myšlení zkresluje realitu.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    319

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    OT: to my co máme PC jen na hry a nic jiného na něm nainstalováno není to máme krapet složitější

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    Ja mam ted uz komp taky jenom na hry a stejne jsem zjistil, ze mi staci mit v jednu chvili jen par her (kdyz ze steamu se stejne stahuji plnou rychlosti internetu).
    Takze 240GB nejlevnejsi Kingston SSD bohate postacuje. System je na druhem 64GB mSATA na desce (puvodne planovanem do notase).
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  9. #9

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    No ono se to ssd celkem vyplatí, když si spočítáš, co stojí kloudnej řadič + dva/čtyři rychlejší disky - tak aby výsledek měl trochu smysl, ve výsledku si koupíš fajnový funglový ssd, dost velký i na ty hry Jakýkoliv sw nebo rádoby hw řadič integrovanej na desce nemá smysl, to samý levný řadiče do pcie s malou cache - ty rozumnější většinou už umí raid 5. Dá se sehnat levně použitej sas řadič a když si k němu koupíš správné kabely, umí i satu.

    Já jsem to zkusil vyřešit, abych ušetřil, tak, že jsem vzal náhradní sas řadič, co mám do serveru, připojil na něj 4 10k rpm disky, které jsem po 3 letech preventivně vyměnil a zbyly, a říkal jsem si paráda - dohromady to dá r0 velký disk s rychlostí ssd. Bezpečnost mě netrápí, je to pc jen na hry (spíš jednu hru) a když to chcípne, o nic bych nepřišel. Problém je, že přestože to je řadič řady 5 od adaptecu a přestože to jsou rychlé sas disky, načítání ve hře není zase o tolik rychlejší než třeba s raptorem. Systém je svižný dost, tam je to znát.

    Každopádně, řešení za nesmysl peněz, raid 0 na čtyřech rychlých discích, a proti ssd je to pořád pomalé. Až mi nějaký disk z toho pole umře, zase to vykuchnu a koupím ssd jako jednodušší a lepší řešení.
    775 reborn.. X48 & E5200 (THX 2 Frost), zatím pouze @4,9GHz na vzduchu i vodě + prcek Fujitsu Lifebook P8020

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    17.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 136
    Vliv
    273

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    tak jsem koupil na foru SSD kingston hyperx3 240gb a na raid se tedy vyblajznu... koupim jeste nejake to pomale uloziste (zatim tezko hledam, ktery by byl idealni - ani na spcr sem nenasel kloudnou odpoved.. chtel bych aby mel ticho a nizke vibrace, jelikoz ostatni parametry krome velikosti jsou u uloziste fuk..) kdyz uz mam SSD, tak zbyle disky chci vykopnout a mit ticho jako kdysi kdyz sem mel jeste super silent pc - uz se mi styska

    kazdopadne premyslim co dal, asi uz sem si vybral skrinku silvestone TJ08-e, vypada hodne vymakana a nevypada uplne spatne, cena slusna (v tiphardware maji za 2k)
    pak se mi libi http://www.cubitek.com/products/mini-series/mini-cube ale obavam se ze tam je to dost problematicke s chlazenim :/

    deska vypada vytecne tahle (sice je to mITX,ale prijde mi nesmysl kupovat mATX co nema wifi, jelikoz je to velice pravdepodobny pozadavek a rovnou si zabrat slot je dost o nicem..
    pokud mate nekdo lepsi alternativu sem sni
    http://interlink.tsbohemia.cz/msi-z87i_d165190.html

    ram bych chtel asi tohle
    http://interlink.tsbohemia.cz/crucia...ort%208GB%20DD
    predpokladam,ze 1x8 je idealni jelikoz je tam vysoka moznost rozsiritelnosti.. u dnesnich sestav je uz asi dost jedno jestli je 2x4 na dual ?

    cpu porad vaham, jeslti prechodne low end nebo rovnou i5, penize i jsou, spis jde o to,ze mam bobecek,ze s prichodem novych konzoli konecne zaveje svezi vitr a cpucka se budu konecne razantne hejbat..


    jakakoli rada vice nez vitana !

    jinak PC by melo vydrzet hodne dlouho.. to je halvni zamer, dlouha vydrz, ticho - to co ted mam (athlon x2 250dnes uz na 3600) mam neajkej ten rok a s tim,ze sem v prubehu upgradnul gpu (5770) tak si v nizsim rozlisku v klidu zahraju defakto cokoli (nezkousel sem battlefieldy a podobny cpu psycha)
    Athlon II X2 250(stock) + Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Rev. 2 + Nexus 120mm (800rpm) | Gigabyte GA-MA770T-UD3P | Zeppelin 3x2048 DDR3 1333 MHz | Sapphire 4670 Ultimate (passive) | Hdd Samsung spinpoint F3 500GB | Hdd seagate barracuda 500GB | Seasonic S12-II 430w |
    Opteron144@2700(1.425v)+Scythe Ninja + Nexus 120mm (idle - off; load 800rpm) | DFI Sli-Dr eXperT | Dual 2x512 DDR400@450 Hynix 4,3ns (2.5,4,4,11) | Asus x1950Pro | Hdd IBM Deskstar 180GPX 120GB 8MB cache | Chieftec BX-02B-SL-B + Akasa | Seasonic S12-II 430w |

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    279

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    Citace Původně odeslal Chihuri Zobrazit příspěvek
    s prichodem novych konzoli konecne zaveje svezi vitr a cpucka se budu konecne razantne hejbat.
    Tak toho bych se určitě nebál
    A i kdyby se to stalo - cena výkonných CPU by klesla razantně dolů.

    V podstatě nikdy se v IT investice "co kdyby se to v budoucnu hodilo" nevyplatila - protože buď přišla úplně jiná budoucnost, nebo to v budoucnu výrazně zmasovělo a zlevnilo.
    Myšlení zkresluje realitu.

  12. #12

    Standardní Re: upgrade + raid 0, oplati se ?

    Pro ticho by mohlo stat za zvazeni koupit jako storage 2.5" disk, pokud nevadi vyssi cena za 1GB.

    Co se CPU tyce, asi je nejlepsi vybrat podle osobnich preferenci. Pentium G3220 je jako zaklad na hrani super, ja bych si asi momentalne poridil i3-4130T (nizsi TDP) s vyhledem na nejaky upgrade za dva tri roky. Pokud se tedy jeste bude Broadwell prodavat samostatne, pri vsech tech zvestech o BGA-only resenich .
    War. War never changes.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. po upgrade biosu zmizelo raid pole
    Založil qwert01 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 06.03.2006, 20:49
  2. upgrade XP => sempron64 kvoli 6600gt....oplati sa?
    Založil **$][C/<** v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 07.10.2005, 08:23
  3. Oplati sa mi upgrade na P4 2,6@3,2 z axp2100mhz?
    Založil THX v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 18.09.2004, 20:25
  4. Oplati sa mi upgrade na P4 2,6@3,2 z axp2100mhz?
    Založil THX v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 18.09.2004, 12:21
  5. ABIT KG7-RAID a upgrade na ATHLON XP !!
    Založil wolfstone v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 10.12.2002, 21:59

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •