Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: PC s DVI - redukce a HDMI kabel - TV s HDMI (propojení zvuku)

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní PC s DVI - redukce a HDMI kabel - TV s HDMI (propojení zvuku)

    Ahoj, mám bohužel takový problémek.
    nedávno jsem propojil sekundární DVI výstup grafiky 9800GT přes HDMI redukci HDMI kabelem s LCD televizí LG42P3000.

    protože tato starší grafika nemá zvukový enkodér, ale podporuje výstup zvuku na DVI portu, tak bylo nutné sehnat 2pin propojovací kablík (na ebayi) a propojit výstup zvukovky do vstupu grafiky (aby měla grafika zdroj zvuku pro DVI výstup)

    Poté jsem vše otestoval ve win a vše fungovalo - zvuky šly z televize, určitě tedy systémové zvuky windows, a určitě videa z youtube v prohlížeči, atd., to si pamatuju.
    Nebylo třeba nastavovat jako výstupní zvukové zařízení digitál. Vše se nechávalo jak bylo - výstup = reproduktory. Je to tak fajn, protože pak se nemusí ručně přepínat i zvukový výstup, při každém přepnutí výstupu grafiky

    Bohužel jsem počítač zapl včera, po měsíci (je to pc u rodičů), dal jsem výstup grafiky - LCD. Nicméně z LCD nejde žádný zvuk - zkoušena videa v prohlížeči, windows media player, media player classic.
    JENŽE: když zkusím ve stejnou chvíli taky změnit hlasitost zvuků ve windows, tak se ozývají z televize v pohodě systémové zvuky windows (ding).

    Nemáte tip, kde je "zakopán čert"? Dost možná bude stačit jen něco prokliknout způsobem vypnout/zapnout a půjde to, ale nemohu přijít na to, co..

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    272

    Standardní Re: PC s DVI - redukce a HDMI kabel - TV s HDMI (propojení zvuku)

    Mas cilene zvukove zarizeni nastavene jako defaultni? Kdyz se podivas na volume mixer, je dana aplikace videt ve spravne kategorii vystupu?
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: PC s DVI - redukce a HDMI kabel - TV s HDMI (propojení zvuku)

    Ahoj, díky za tip.

    Tak jsem při druhé návštěvě zmíněného počítače rodičů:

    zjistil, že zvuk z PC vychází, když jsou jako výchozí - (analog) Reproduktory
    zjistil, že zvuk z TV vychází, když je jako výchozí výstup nastaven - (digitál) Realtek digital output
    (tedy v prvním příspěvku jsem se mýlil, zvuk vychází dle výběru z jednoho nebo druhého zařízení)

    což je dost opruz, protože při přepnutí displeje z PC na TV je nutné pokaždé přepnout i výchozí zvuk. zařízení z jednoho na druhé a to budu rodičům těžko vysvětlovat. Respektive pochopili by, ale je to hrozně otravná komplikace.

    Tak si říkám, nejde nějak udělat/nastavit, aby šel zvuk současně do Reproduktorů u PC (analogové) + do TV (digitálem přes hdmi)?

    PS: když ve windows měním hlasitost, tak evidentně cinknutí se ozve z TV i PC, takže windows to umí, jen jak to zapnout - aplikovat?

    EDIT: nalezeno toto, zítra snad vyzkouším
    http://www.addictivetips.com/windows...-in-windows-7/
    EDIT2: vyřešeno dle návodu výše

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Propojení PC (DVI + HDMI) se starou televizí
    Založil meteor v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 22.05.2012, 09:27
  2. Propojení přes HDMI notebook --> LCD TV
    Založil Premo v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 07.11.2010, 15:41
  3. Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 08.10.2010, 14:23
  4. Propojení notebooku a set-top-boxu přes HDMI - jde to?
    Založil ukr v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 23.03.2010, 19:12
  5. Redukce z Hdmi na S-video
    Založil Gestler v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 09.10.2008, 15:11

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •