Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Změna nastavení PCI latencí a používaných IRQ?

  1. #1

    Question Změna nastavení PCI latencí a používaných IRQ?

    Na obstarožním HW (Jetway V266B (VIA KT266A), Barton 2800+ @ 2200+ (150x12.5) 1.625Vcore, 1024MB DDRAM 2-2-2-5, 200G Seagate 8MB cache (ST3200822A), GF2 MX400 32MB 175/265, 17" BenQ FP75G 1280x1024 75Hz, DVDRW NEC DV-4551A, ATA133 IDE drawer, floppy with 7+1 USB2 reader Mitsumi FA404, OkiPage 14ex laser printer, NetGear fireWall/WiFi 54MBi WGR614) se snažím přijít na kloub problému který ten počítač má od začátku - a sice sdílení IRQ všech důležitých zařízení.

    Zajímalo by mně, jestli někdo ví, odkud se načítají informace, jaké má Windows nastavit latence pro různé PCI zařízení. Například pro Realtek PCI síťovku.

    Pokud bych věděl, kde jsou tyto informace uloženy, tak bych je také mohl změnit abych si nastavil nějaké rozumné hodnoty a nemusel užívat na to Lantency CFG program




    Také by mně strašně zajímalo, kde Windows/základní deska bere ty nápady jako užít IRQ 7 pro všechny intenzivně užívané zařízení, jako grafika, zvukovka a síťovka:



    No není to šílené?
    A jak by se to dalo změnit? V nastavení zařízení ve Windows je to neaktivní... A mně by zajímalo, jak to změnit. Mám dojem, že jsem slyšel něco o přepnutí Windows z plug&play módu na manuelní, ale už si nejsem jist... Jak to udělat? V BIOSu jsem nechal i nastavení jako "alokovat IRQ pro USB" (a VGA), ale stále to vše používá IRQ 7...
    A nevidím, že by cokoliv používalo IRQ 2, 3, 4, 5, 10 a 11.

    Je mi známo, že IRQ 2 je pro jakýsi "cascade interrupt" pro IRQ 8-15, ať už to znamená cokoli. A že IRQ 3 a 4 jsou hlavně pro COM 2 a COM 1. Ovšem já nepoužívám ani jeden COM port a rád bych tedy tyto IRQ lépe využíval.
    Ovšem nejpodstatněji, IRQ 5 je typicky pro zvukovou kartu a já bych rád viděl ho takto používat. Jenže jak?
    IRQ 7 je pro paralelní port (zase nepoužívaný) a jak to tak vidím, jeho nepoužívání způsobuje, že se vše nacpalo na IRQ 7...
    A stále máme ještě IRQ 10 a 11 volné pro použití na grafickou kartu a síťovku, což by zanechalo IRQ 7 pro USB porty.
    ( http://www.webopedia.com/quick_ref/IRQnumbers.asp )

    Takhle by to znělo velmi dobře, ale jak toho ve skutečnosti dosáhnout? Jak změnit tyto IRQ?

    Latence mám zjevně asi nastavené dobře:

    http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

    ...bohužel se vše (asi díky tomu všemu zařízení navalenému na IRQ 7) velmi rychle zvrtne když člověk přehrává video:


    ...a to by se ještě dalo, ale když na USBčku dá človek během přehrávání malého videjka mazat soubory (ani jsem nedal přenos, JEN se na USB posílaly requesty že má mazat!!!), tak je to už jasný problém:


    Tady je zřejmně vidět, že navěsit grafiku, zvuk, síťovku a USB na jedno IRQ je šílenost, zejména když máme PĚT dalších IRQ zcela volných - a to IRQ 3, 4, 5, 10 a 11. Možná i IRQ 2, ale to není jisté...

    Někoho něco napadá, kdomně kladiva a destrukce toho starého krámu na nic?
    Disclaimer: Any errors in spelling, tact, or fact are transmission errors.

  2. #2
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    264

    Standardní Re: Změna nastavení PCI latencí a používaných IRQ?

    Muzes nam objasnit proc tu zakladas dalsi stejne tema

    http://4um.overclocking.cz/showthrea...533&highlight=

    Je to takovej problem prihodit ty informace co mas tady navic do puvodniho threadu?
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  3. #3

    Red face Re: Změna nastavení PCI latencí a používaných IRQ?

    Aha, moje chyba. Prosím o smazání tohoto duplicitního tématu

    Mea culpa.
    Disclaimer: Any errors in spelling, tact, or fact are transmission errors.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Změna nastavení PCI latencí a používaných IRQ?
    Založil caps_buster v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 14.11.2012, 12:09
  2. Aplikace na ukládání často používaných vět?
    Založil Jolinar v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 20.03.2009, 16:41
  3. Ryhclá změna schématu nastavení napájení
    Založil Jedla v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 23.05.2006, 18:45
  4. abit nf-7 --- zmena frekvence agp ( nezvykle nastaveni )
    Založil mafo82 v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 26.04.2004, 15:11
  5. Schování málo používaných programů
    Založil Dani Filth v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 18.01.2004, 17:39

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •