Výsledky 1 až 23 z 23

Téma: Windows 7 sa zasekáva

  1. #1

    Standardní Windows 7 sa zasekáva

    Ahojte. Mám taký dosť divný problém s Win7. Mám nový firemný notebook Lenovo ThinkPad T400, Core 2 Duo P8600 @ 2,4 GHz, 2 GB RAM, Windows 7. Má dve grafické karty, integrovanú intel a nejaký Radeon, ktoré sa hocikedy za chodu prepínali, tak som v biose vypol tú integrovanú.

    Problém je v tom, že počítač sa náhodne zasekne tak, že všetko je extrémne spomalené, aplikácie nereagujú na vstup, neodpovedajú, ako by ho niečo extrémne brzdilo. Potom sa to väčšinou rozbehne, trvá to väčšinou niekoľko minút a za ten čas sa nedá skoro nič robiť.

    Nie som nejaký amatér, používam PC už nejaký ten rok, je tam aj antivír MSSE, vypol som skoro všetky programy z MSConfig a zbytočné služby, určite tu nie je žiadny spyware ani nič podobné. Beží mi tu akurát Prime95. Windows som už aj reinštaloval, presne kvôli tomuto problému, ale nepomohlo. Nepomohlo ani vypnutie Radeona a zapnutie integrovanej grafiky. Mám na tom compe aj Kubuntu, a ten ide úplne normálne. Tak fakt neviem. Nestretol sa s tým niekto?
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  2. #2
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    264

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Neni problem v prehrivani ntbku? Tomu by i odpovidalo to extremni zpomaleni (podtaktovani) pri dosazeni nejake vyssi teploty?
    Pripadne nezkousel jsi nechat pustenej task manager/ Process Explorer a nesledoval zda v dobe toho "zpomaleni" neco nezere vykon procesoru?
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  3. #3

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Je to kľudne možné. Notebook je dosť horúci, a vetrák ako keby sa ani netočil. V dobe toho spomalenia sa nedá skoro ani spustiť task manager, takže ťažko tam niečo zistím. V Linuxe mi to zase občas reštartne Xorg, takže asi to bude to prehrievanie. Stiahol som si Speedfan, na upravenie rýchlosti vetráku, ale nejako to tam nejde... Neviem momentálne ako zvýšiť otáčky toho ventilátora.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Zkusil bych update BIOSu, pokud je nějakej k dispozici a potom nejnovější ovladače přímo od Intelu/AMD.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  5. #5

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Neviem či to má niečo spoločné s BIOSom, a na firemnom noťase to nechcem riskovať. Aké ovládače myslíš? Na grafiku? Mal by som mať všetko aktuálne z MS Update.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Jestli to je firemní notebook, tak předpokládám, že firemní ajťáky, kteří by se na to podívali, asi nemáte.

    Zkusil bych se mrknout na profily výkonu (spotřeby) ve windows (ovládací panely). Ale spíš si myslím, že bude problém u hardwaru, přehřívání by to být klidně mohlo.
    A při tom testování/hraní, apod. čerpáš elektřinu, předpokládám ze sítě, ne přímo z baterky, že?

  7. #7

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Sme IT firma, takže firemní ajťáci asi toho nebudú vedieť viac ako napr. ja a nechcem ich s tým otravovať, asi by ma zrušili, že tu používam Prime95.

    Tie profily výkonu som pozrel, mám nastavený vyvážený profil a čerpám skoro vždy zo siete.

    Podľa mňa to bude tou teplotou, lebo napr. Speedfan alebo nejaký widget v KDE mi ukazuje niektoré teploty nad 90 stupňov. Preto by asi bolo najlepšie zistiť, ako zvýšiť tie otáčky vetráku. Starý notebook s WinXP pri vyššej záťaži automaticky zvýšil otáčky, bolo to počuť, tento to akosi nerobí.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    V tom případě je to opravdu velmi pravděpodobně tou teplotou, novej BIOS a ovladače od AMD/Intelu jsem radil proto, že můžou změnit řízení chlazení
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  9. #9
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    279

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Biosu se neboj, o vse se postara Lenovo system update. Kdyz nechas notes pripojen do site a spustis jen ten bios update, tak nevim co vse by se muselo po... aby se to nepovedlo
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Citace Původně odeslal Wizzard Zobrazit příspěvek
    Sme IT firma, takže firemní ajťáci asi toho nebudú vedieť viac ako napr. ja a nechcem ich s tým otravovať
    Timto jsi me velice rozesmal, doufam ze jsi podobne ohleduplny i napriklad v restauraci a jidlo si uvaris sam, abys neobtezoval kuchare
    Jinak tedy pokud tam nekdo na user support je, tak jich patrne resi vice, vi co je u tech notasu bezne, co jak lze vyresit, pripadne je jeho prace to zjistit.
    (nemluvim jen tak z cesty, user support jsem v IT firme delal, presne takove veci resil, ostatni ve firme meli na praci delat na zakazkach, ne si tyden hrat s nefunkcnim notasem)
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  11. #11
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Citace Původně odeslal Wizzard Zobrazit příspěvek
    Sme IT firma, takže firemní ajťáci asi toho nebudú vedieť viac ako napr. ja a nechcem ich s tým otravovať, asi by ma zrušili, že tu používam Prime95.
    Viz. "HollyG"... a na co tam teda ty firemní ajťáky máte? Vaří kafe IT šéfovi?

    Já mít problém s firemním NB, tak to primárně řeším právě ve firmě... a propo, proč máš na NB puštěný Prime95? Na otestování stability? IMHO zbytečné, když se ti náhodně seká...
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  12. #12

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Některé typy Lenova měli špatné větráky, které se po čase přestaly otáčet /můj šefik šel na servis, kde mu dali nový cpufan/.
    Nezlob se na mne Wizarde, ale když víš, že se ntbk ohřívá na 90° tak by ti mělo dojít, že bude chyba právě v tom...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Vidis tech 90 stupnu jsem uplne prehledl, pak je jasne ze nastupuje "cpu throttle", kdy se notas stava v praxi nepouzitelny (presne zpusobem co popisujes).
    Nejcastejsi pricina byva spatne nanesena teplovodiva pasta mezi procesorem, nicmene to uz je na reklamacnim technikovi/internim IT zjistit kde je chyba.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  14. #14

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Ide o to, že nemám čas byť niekoľko dní bez noťasu, preto to radšej riešim sám. Skúšobne som vypol Prime na jednom jadre, uvidím, čo to spraví Zdá sa mi zbytočné, aby noťas bežal naprázdno len tak, nech aspoň niečo robí.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Citace Původně odeslal Wizzard Zobrazit příspěvek
    Ide o to, že nemám čas byť niekoľko dní bez noťasu
    Ano, proto existuje IT oddeleni, aby toto zajistilo(abys mel funkcni notas i po dobu opravy). Nehlede na to, ze na firemni notasy by mela byt NBD zaruka, kde technik dojede na urcene misto a opravi na pockani...
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  16. #16

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Dobre, toto ale nie je predmetom vlákna. Zatiaľ sa zdá, že po vypnutí Prime na jednom jadre to beží lepšie, zatiaľ sa to nezaseklo.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  17. #17
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Citace Původně odeslal Wizzard Zobrazit příspěvek
    ...PRIME, PRIME, PRIME...
    na prime95 se vykasli, sice zatizi, ale neodhali vsechny chyby. uz je technologicky prekonany, zvlast pokud mas v notebooku takovou strojovnu (pomerne nadupany procesor).

    vyzkousej LinX na ty defaultni nastaveni a uvidis, jak se ti to pri zatizeni sekne a nebo nesekne

  18. #18

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Nechápeme sa, Prime95 používam na svoj primárny účel, teda na hľadanie prvočísel, nie na testovanie stability A nikdy som ho na testovaine stability ani nepoužíval. Chcem využiť ten nevyužitý strojový čas, kým tu notebook beží naprázdno. Ale pomohlo to, dnes sa notebook ani raz nespomalil, po tom ako som nastavil, nech to beží len na jednom jadre, teplota klesla o niekoľko stupňov.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  19. #19
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Tak to jsme se opravdu nepochopili. Nicméně ten LinX bych zkusil, uvidíš jestli je to těmi teplotami (vytíží daleko více než prime95), pokud to chceče opravovat/diagnostikovat/řešit vlastními silami.

    Jinak to nechápu stále a pořád, proč počítáš ta prvočísla, která už buď někdo spočítal, nebo případně tak vysoká, že je počítají roky nějaké procesorové farmy (imho jsou prvočísla již známa až do nějakého čísla o miliónu číslicích nebo tak nějak a dále už je to jen pro procesorové farmy o tisícekrát a více větším výkonu než stolní pc/notebook)

    To se mi prostě výhodné nezdá žere to akorát elektřinu. Pokud se cpu fláká, tak jistě má volný procesorový čas, ale taky má téměř minimální spotřebu, která tomu téměř nulovému zatížení odpovídá.

    (Jestli teda nefunguje Prime95 na principu, že master server rozesílá data koncovým uživatelů, ti počítají unity a pak mu je posílají zpátky. To nevím, Prime95 jsem už roky neviděl) Ale osobně bych radši počítal přes BOINC cokoli z nabízeného portfolia.

  20. #20

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Nepotrebujem to už skúšať. Je skoro jasné, že Prime95 vyťažovalo obe jadrá tak, že sa nestačili chladiť, a kvôli tomu to nebudem riešiť.

    Prvočísla sa počítajú preto, lebo nie sú všetky známe. Samozrejme nie je dôvod počítať známe, to nemá zmysel. Toto je na Mersennove prvočísla (2^P-1). Samozrejme to funguje na princípe, že server prideľuje užívateľom exponenty, tie sa prepočítajú a výsledky sa pošlú späť na server. Tento projekt sa mi zdá ako najzmysluplnejší a ak to porovnám s tými BOINC projektami, má aj najmenší klient a zrejme aj najefektívnejší.

    Takže toľko, myslím že problém je vyriešený
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  21. #21

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Zkus si pohrát s ThrottleStopem a jít cestou undervoltu při stávajících taktech. Při hledání optimálního nastavení ti to nejspíš párkrát zůstane viset, stejně jako v případě neúspěšných OC apod., ale vysoké teploty to řeší celkem účinně.
    http://extranotebook.cnews.cz/navod-...ru-v-notebooku
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  22. #22

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    - na Lenovu speedfan nefunguje, je třeba použít TPFanControl. Dokáže donutit jet větrák na max pořád, a korektně zobrazuje teploty
    - Lenova jsou poddimenzované na takovoudle zátěž, hlavně s dedikovanou grafikou kde jeden větrák musí zvládnout chladit i ji (jako obecně snad všechny jedno-větrákové notebooky)
    - na sledování throttlování CPU a zátěže jader je hafo SW, já mám asi nejraději HWiNFO32
    - chápu že se ti nechce na IT oddělení s problémem "že ti nejde notebook při permanentně zaplém benchmarku" lol
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  23. #23

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Tak ten TPFanControl skúsim.

    Ale opakujem, Prime95 NIE JE benchmark, ale program na distribuované výpočty a benchmarkovanie je jeho sekundárna funkcia.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Podobná témata

  1. Zasekava sa my UT 2004
    Založil Lord Skullhead v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 27.11.2004, 22:39
  2. Windows XP - zasekava se pri odhlasovani
    Založil howard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 25.07.2003, 12:54
  3. Windows XP - zasekava se pri odhlasovani
    Založil howard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 06.07.2003, 00:36
  4. Zasekava mi zvuk pri pisani na klavesnici
    Založil rombow v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 21.05.2003, 20:59
  5. SB LIVE 5.1 zasekava comp pri hrach a mp3
    Založil Tomina v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 25.02.2003, 11:49

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •