Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Výsledky 26 až 32 z 32

Téma: S.M.A.R.T. - chyby

  1. #26

    Standardní Re: S.M.A.R.T. - chyby

    Dobrý den!
    Nechtěl jsem zakládat nové téma, toto je tomu nejblíže.
    Mám ve svém počítači SSD kingston 120GB. na něm je obsazeno jen cca 25-30GB. Po roce provozu má nějakých 1TB zapsaných dat. Crystal Disk info hlásí, že vše je na 100pro, že tímto tempem by mohl vydržet 8 let a 2 měsíce.
    Přesto se mi včera komplet sesypaly Win. Není problém, každý měsím odzálohuji celou partiton Acronisem. Jenomže na něj nešlo nic zapsat. Acronis se při obnově buď zrestartoval, nebo zamrzl.
    Už jsem to vzdával, ale naposledy jsem připojil SSD přes externí USB box do ntb a odstranil partition, vytvořil znovu, naformátoval (zatím jsem zarovnání neřešil, to si vyřeší Acronis při kompletní obnově). Zkusil jsem zkusmo nakopírovat 5GB dat a nebyl problém.
    Zapojil jsem tedy opět SSD do PC a provedl obnovu pomocí Acronisu. Ten najednou prošel vpořádku a Win běží.
    Jenomže, když spustím příkaz CHKDSK /R, po restartu mi vypíše hlášku ve smyslu (nepamatuiji přesně)
    chkdsk nalezl poškozené soubory (ne sektory!) a pokouší se je opravit
    oprava nebyla provedena pro malé místo na disku (85GB volných)
    Tuto hlášku mi vypíše, i když připojím ssd přes rámeček USB do NTB.
    Ptám se tedy, kde by mohla být chyba. Vím jistě, že v adrsáři Dokumenty mám jeden soubor s nesmyslnými znaky, ale nejde smazat ani ve stavu nouze. Nevím ale, jestli to s tím má souvislost.
    Každopádně se ptám, jestli existuje (jasně, že ano) alternativa k příkazu chkdsk a se kterou máte nějaké dobré zkušenosti.

    PS - Taky bych měl ještě zmínit, že běžně se teplota SSD pohybuje kolem 30ti st., ale najednou se mi ukázala s SSD TOOLS/SMART aktuální 31, maximální 84. Nevím, kde jí to vzalo, SSD je stále studené, ale k něčemu tam asi došlo. Přes to všechno Crystal hlásí vše OK. HDD sentinel také ok.
    PS2 - pokud disk odpojím a zapojím přes USB, už žádný problém není. Pokud spustím chkdsk přes SATA, ten vypíše hlášku o poškozených souborech, poté jej spustím znovu a je vše ok.

    Nikdy se nespustí chkdsk po restartu automaticky. To znamená, že žádné problémy nevidí. Služba zapnutá je, pokud nechám v USB flešku o které vím, že by bylo potřeba ji zkontrolovat, hned to pozná.
    Naposledy upravil Antonín Plhal; 08.03.2013 v 09:31.
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  2. #27

    Standardní Re: S.M.A.R.T. - chyby

    Tak sem hod aspon screenshot SMART atributu at vime kolik ma relokaci, chybnejch zapisu a tak. Po zapsani 1TB mi teda taky pride trochu brzo na to, aby flash uhnivala.Zkus pustit plnej smart selftest, treba pres hitachy drive fitness tool a pod a pak se znovu podivat na SMART. Behem toho selftestu muze relokovat naky podezrely sektory...

    Gigabyte GA-P67-DS3-B3, Core i7-2600K@4,5GHz, 2xKingston 2GB/1866MHz/CL11, Leadtek 7900GT-256MB DDR3 + Accelero S1, SB-Audigy + YMF724 + DreamBlaster combo, tuner FlyDVB duo, SSD Samsung 840 Pro 128GB + WD1003FBYX RE4 1TB, Seasonic S12II-430, 21" NEC 2190UXp, DVD-RW NEC 4550A->4551A mod, CD-RW Teac 524E, ZIP100, FDD, Canon PowerShot A70, A95+hacked firmware, EOS 350D+CHDK, Pentax K-30, Galaxy S3+CM13, HP ipaq 214, HP 200LX.
    2nd PC: Gigabyte GA-P31-DS3L with custom BIOS, Core2 Duo E8600@4,0GHz, 2xKingston 2GB/1066MHz/CL5
    3rd PC: Abit BX133-Raid, Tualatin 1300@1733/133/1,65V, 2x256MB. WEB: http://rayer.g6.cz

  3. #28

    Standardní Re: S.M.A.R.T. - chyby

    Ahojte, všimol som si teraz, že môj systémový SSD disk má nejaké chybné sektory a dosť ma to prekvapilo, lebo je to už druhý problém s mojim prvým SSD diskom Kingston V300. Prvý odišiel úplne a dostal som za neho druhý, ktorý je viditeľne pomalší, ale aspoň ide. Mám ho už určite vyše 2 roky a práve som si už vymenil aj starý platňový Samsung 500 GB za SSD 512 GB na dáta, s tým, že časom tam asi presuniem aj systém. Zrejme to budem musieť urýchliť Fakt som nečakal, že niektoré SSD disky budú takéto chybové. Mám tam teraz 8 chybných sektorov a 7266 Unrecoverable ECC Count.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  4. #29

  5. #30

    Standardní Re: S.M.A.R.T. - chyby

    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    MiniTool Partition Wizard umí migraci OS z HDD/SSD na HDD/SSD.
    To je pekné, ale to bola k čomu reakcia?
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  6. #31
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: S.M.A.R.T. - chyby

    Rek bych ze to byl navrh sw na presun toho systemu ...Apropos, to mas pocitam sata? Vymen tomu kabel.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  7. #32

    Standardní Re: S.M.A.R.T. - chyby

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Rek bych ze to byl navrh sw na presun toho systemu ...Apropos, to mas pocitam sata? Vymen tomu kabel.
    Aha, tak na presun systému som sa nepýtal, radšej používam Partition Manager v Linuxe.

    Káble som menil medzi sebou už x-krát, prečo myslíš, že chybné sektory môžu súvisieť s káblom? Skôr by som povedal, že je to nekvalitný SSD, nie? Otázka je skôr, či sa s tým dá niečo robiť.

    edit: nevedel som, že SSD sa vyrábajú aj pre klasické IDE. mám samozrejme SATA
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. chyby vB
    Založil Lopo v sekci fóra Zprávy pro Administrátory
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 11.03.2024, 02:01
  2. Náprava chyby
    Založil Aliencz v sekci fóra Zprávy pro Administrátory
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 06.02.2007, 21:30
  3. chyby pamětí
    Založil Jeffi v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 11.01.2007, 17:48
  4. Chyby na eth
    Založil Jezevec v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 09.06.2004, 18:04
  5. C1/C2 chyby
    Založil Eso Rimmer v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 11.03.2004, 15:35

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •