Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

  1. #1

    Standardní Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Opět nadešel čas na malý upgrade, ale už jsem ze všech nabídek apod vypadl, tak bych od vás potřeboval radu s nákupem notebooku ve finančím limitu cca 25tis vč. DPH. Měl by to být herní notebook, který bude zvládat SKYRIM Zkuste poradit... Díky!
    jinak velikost displaye asi 15.4 nebo kolik to je
    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  2. #2

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  3. #3

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Určitě ne, pro hry je klíčová grafika.
    http://www.alza.cz/msi-gt683dx-623cs-d267352.htm
    Po stránce herního výkonu rozhodně lepší volba.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  4. #4
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Herní-notebook? Ty lidi to pořád ještě nepřešlo? Jeez…
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Je to trochu protimluv no Ale kdyz to nekdo potrebuje denne prenaset, tak proc ne.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  6. #6
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Za dva a půl-tři roky to zdechne. Mám tu dva a už mě nebaví shánět součástky z celého světa, fakt ne. Taková koncentrace ztrátového výkonu při tak zoufalém chlazení prostě nefunguje. Zvlášť co soudruzi zakázali olovnatou pájku…
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Pitrs82
    Založen
    24.05.2004
    Bydliště
    Chrudim
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 148
    Vliv
    269

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Citace Původně odeslal Behemot Zobrazit příspěvek
    Za dva a půl-tři roky to zdechne. Mám tu dva a už mě nebaví shánět součástky z celého světa, fakt ne. Taková koncentrace ztrátového výkonu při tak zoufalém chlazení prostě nefunguje. Zvlášť co soudruzi zakázali olovnatou pájku…
    A smim se zeptat jake dav doma mas?
    Fractal Design R3 Define, Corsair CS650M, Gigabyte Z97-X Gaming 3, Core I5-4690K (Scythe Ninja 3 + Fractal Fan), Kingston 2x8 Gb 1600 Mhz, MSI TwinFrozr GTX780, SSD Intel 520 120 Gb, WD Red 3Gb, LG GSA-H60L Black, Logitech G400s, Hp OEM flat keyboard, Samsung 214T.

  8. #8

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Jop, taky by mne to zajímalo.
    Moje MSI GT628 s C2D T6600 => C2Q Q9000 a GTS160M na defaultu topilo dost (~87°C všude), po undervoltu CPU i GPU to šlo dost dolů (~65°C), po menší domorobo úpravě chlazení (měděné plíšky, pasivy ve stylu těch, co jsou na VRM u grafik + zbastlenej kryt z jemného tahokovu pro lepší airflow) jsem si odporem zpomalil větrák, teploty v loadu ještě o něco málo klesly a když jsem doma a mám to na domorobo podstavci se 120 mm větrákem na 5 V, tak se v létě sotva dostanu přes 55°C a hlavně - je to tiché, a na to jsem hodně náročnej (a vlastně proto jsem ty úpravy dělal)...

    Uchladit to šlo, uchladit to jde, akorát je to trochu v rozporu s tím, co prosazují výrobci/co chcou hloupí zákazníci - co nejtenčí, nejlehčí, nejvýkonnější, ideálně zadarmo a kdyby to umělo vařit kafe, tak je to úplně super... Pak se nejde divit, že jsou na trhu neskutečné křápy jako MSI GE620, které se nejsou schopny uchladit ani na defaultu a throttlujou v jednom kuse...
    Každopádně 17" ntb se dá uchladit úplně s přehledem, 15" varianta o něco hůř, ale není to nemožné, teda pokud to výrobce nějak neošidí.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Sam si zminil vec co to ma umet a pak nadavas ze ji to umi, varit kafe
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  10. #10
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Jedna VBI skládačka s G84 a jeden snad HP s G86 integrated.

    Kolem 80-90 °C je šílenost kterou nemohou BGA spoje z tvrdé pájky dlouho vydržet. A když se nesere toto, tak napájecí adaptéry a disky a tak můžeme pokračovat.

    Citace Původně odeslal JejKey Zobrazit příspěvek
    Uchladit to šlo, uchladit to jde, akorát je to trochu v rozporu s tím, co prosazují výrobci/co chcou hloupí zákazníci - co nejtenčí, nejlehčí, nejvýkonnější, ideálně zadarmo a kdyby to umělo vařit kafe, tak je to úplně super... Pak se nejde divit, že jsou na trhu neskutečné křápy jako MSI GE620, které se nejsou schopny uchladit ani na defaultu a throttlujou v jednom kuse...
    Každopádně 17" ntb se dá uchladit úplně s přehledem, 15" varianta o něco hůř, ale není to nemožné, teda pokud to výrobce nějak neošidí.
    Jo, to je ono. Dá se, ale to bys nesměl i v latopu, který je cihloidní a je v něm kotel místa, mít malinký chladiček s ještě menšíém ventilátorkem co umí 5-6 tisíc otáček. Běžná praxe levných plasťáků…
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  11. #11

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Citace Původně odeslal HollyG Zobrazit příspěvek
    Sam si zminil vec co to ma umet a pak nadavas ze ji to umi, varit kafe
    Ne, nadávám na neuvěřitelnou hloupost/naivitu/cokoliv u lidí, kteří jsou schopni vyplodit požadavky typu:
    - cena kolem 13kKč
    - grafiku schopnou akcelerovat ArchiCad apod. (v souvislosti s tím bych očekával taky požadavek na vyšší rozlišení, než 1366×76
    - hrát na tom hry jako Crysis
    - DVB-T tuner
    - matnej povrch
    (ne, není to vtip, opravdu jsem se s takovým dotazem setkal)
    No a tak se výrobci předhánějí v tom, kdo vyrobí ntb nejtenčí, nejlehčí a kdesi cosi, přičemž na to, aby to jakžtakž běhalo, neřvalo jak fén a netopilo, ze už jaksi zapomíná Ale to už jdu docela do OT...


    @Behemot:
    Já ti nevím, ale - přijde ti OK argumentovat notebooky s grafikama z řad G8x, o kterých se x let ví, že všechny trpí výrobní vadou a k takovým problémům u nich dochází? Zrovna u některých VBI skládaček (tam, kde se s tím BIOS popasuje) je možnost grafiku vyměnit za něco jako Radeon 3560M apod., který výrobní vadou netrpí...
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  12. #12
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Jenže to není JEN o samotných vadných jádrech. Zrovna v tomto případě nejspíš jsou obě jádra mrtvá, ovšem podle týpka co mi reflow dělá zatím množstevně zhruba nastejno byl problém i „jen“ v BGA spojích a i G8x po reflow fungují roky.

    Jinak se čipsety/grafická jádra serou u AMD i NVIDIE, od starých GF 6200 po nejnovější. Problém právě výrazně zhoršily tvrdé neolovnaté pájky (mimochodem jejich zákaz je taky debilita hodná pouze EU soudruhkomisařů, v těchto slitinách kovy drží pevně a jsou tam poměrně inertní), kde od 60 °C rychle roste rozklad těchto slitin a dochází k nezvratným změnám na pájce. Nemluvě ovšem o tom, že i když by olovnatá pájka vyšší teploty snesla lépe, tak diskům a akumulátorům to taky vůbec nesvědčí.
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  13. #13

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Vratil bych se k tematu. Ladron chce herni ntb, o tom jak dlouho ma vydrzet nepsal

    Definice herni notebook je osemetna. Predstavim si totiz 200w zrudu v male krabicce, kam jeste nacpal vyrobce gk ve sli modu. Takove ntb nemuzou dlouho vydrzet nebo trotlujou.

    Prvne jsi nenapsal, jak ma tvuj budouci ntb zvladat hry. Jestli hrajes na max. nebo jsi ochotny snizit detaily. Hrat se da na temer na vsem. To, ze gk rychle starnou vime vsichni. Sebelepsi gk bude za par let out.

    Ot:
    Pokud clovek premysli pri vyberu komponent, myslim, ze lecos vydrzi. Dulezite je vybrat si gk s rozumnym tdp a samozrejme ozelit detaily. ( Sam mam ntb s 8600Gt, ktera platila kdysi za solidni herni gk. Do dnes bezi bezproblemu. Teploty ve 3d zatezi mam do 65°C.)
    Tohle byl pred koncem roku muj favorit na upgrade http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=100047
    V diskuzi nekdo psal, ze Skyrim mu jede na full. Ale podle http://www.notebookcheck.com/NVIDIA-...M.41714.0.html nic moc. Gt 540m ma tdp 35w.
    U teto se mi libi 1 TB hdd. Je to sice Acer, ale o Gemstone verzich jsem necetl zatim moc spatnych zprav. Samozrejme vse zalezi kus od kusu.Test zde http://notebook.cz/clanky/recenze-no...ire-5750g-5750
    Takze toto by byl spis notas pro me . Na(ne)stesti me prozatim nakup presel, mozna casem.


    Zpet k tematu:

    Test podobne konfigurace, jakou jsi prvne napsal
    http://www.notebookcheck.com/Test-HP...k.56601.0.html
    Myslim, ze to je dobra akce X box k ntb.

    GTX 570m ma spickovou spotrebu 200w, tam uz bych se obaval o zivotnost, navic Msi + 15.6' na me nepusobi dobrym dojmem. Ale treba je tato verze vyjimka. Bohuzel zadne testy s timto modelem zatim nejsou.

    Test jednoho z lepsich ntb s GTX 570m
    http://www.notebookcheck.com/Test-Sc...k.66236.0.html

    Pak napis co jsi koupil a jak to hreje.
    1. Game PC: Gigabyte Z68XP-UD4+ i2600k@4.3GHz, CM Hyper 212+, Asus HD7950 DC II TOP, 2x4GB Kingston HyperX LoVo DDR3 1600, Hitachi 500GB VLA360,Samsung 1TB-F3 atd, Thermaltake Armor Jr.,2x120 Revoltec,Zalman Fanmate2, FSP Aurum 400w GOLD, Logitech G25. 2. Notebook: Alienware M17x R3

  14. #14
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    261

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Jen bych zminil vlastni poznatek z koupe Lenovo Ideaecenter B520-3. Vsude je uvadena GT 555M na eshopech bez zvlastniho dodatku a potom clovek doma po koupi zjisti, ze to ma jen 96 CUDA misto 144 !
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  15. #15
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: Nákup HERNÍHO notebooku cca 25tis.

    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...
    Založil HeadHunter v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 54
    Poslední příspěvek: 28.05.2010, 15:12
  2. Nakup notebooku z USA
    Založil GreenOrchid v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 26.01.2010, 09:49
  3. Solidní NB za cca 25tis.?
    Založil koblih22 v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 51
    Poslední příspěvek: 06.03.2009, 08:22
  4. Nákup notebooku
    Založil Juliane v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 14.11.2006, 22:08

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •