Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Změněné jméno účtu a problém s serverem RPC

  1. #1

    Unhappy Změněné jméno účtu a problém s serverem RPC

    Prosím osviťte počítačového (skoro)negramotu, válčícího s Windows XP Home:

    Četl jsem loňskou diskusi o problémem s RPC serverem. (http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=39199)
    Zde je nakonec jako příčina zmíněno změnění jména administrátora. (Ale jak to řešit se rozumí asi pro vás všechny samo sebou, pro mne nikoli

    Tedy, dvojí dotaz:

    Já mám také problém s "RPC server není k dispozici" a také jsem jakoby změníl administrátorské jméno zřejmě. Jde o to, že na svém osobním netbooku jsem nejprve měl vytvořený účet svůj (uživatel "A") a k tomu Guest, ale pak jsem se chtěl zcela zbavit toho, abych se po spuštění WinXP musel ještě zdržovat přihlašováním. Tak jsem nějakým způsobem (už nevím, jakým) zrušil účty. Přihlašování jsem se bohužel nezbavil. Stejně mi při každém vypnutí monitoru při nečinnosti potom při návratu k počítači naběhne obrazovka "Uživatal - přihlásit" (akorát, že ten uživatel už nemá jméno žádné, jen "Uživatel" a nechce to po mě heslo, přihlásím se jen pomocí kliknutí.) A takže mám dvojí problém k vyřešení:

    1) jednak, jak se opravdu zbavit jakéhokoli přihlašování (i pomocí kliknutí) při spuštění Win XP. (Tak abych přišel po chvíli k počítači a měl vše naběhlé, ne abych přišel, musel ještě kliknout a znova čekat minuty na naběhnutí plochy a ikon...)

    2) Druhá věc je, že jsem tedy také nějak změnil (či zrušil) jméno účtu a to je, soudím podle výše uvedeného, příčinou proč mi nejde instalovat tiskárna s hláškou o nepřítomnosti RPC serveru. (Opakuji: při spuštění Win naběhne "volba" přihlášení k jedinému účtu, jménem "Uživatel". Přitom ale moje Dokumenty zůstaly vedeny pod složkou "A" na disku)

    Díky (kdyžtak prosím odpověď na můj mail; tadyto už asi znovu nenajdu

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Změněné jméno účtu a problém s serverem RPC

    Co se týče prvního problému - http://wiki.ljackson.us/Control_Userpasswords2
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    264

    Standardní Re: Změněné jméno účtu a problém s serverem RPC

    Presne jak pise Peca, do radku "Spustit..." napis "control userpasswords2" a v naslednem okne muzes nastavit auto-prihlasovani pro vybraneho uzivatele. V Tvym pripade ale asi bude nutny nejakyho uzivatele vytvorit, kdyz se Ti povedlo je "odebrat". Zksu to klasicky pres Ovladaci Panely > Uzivatelske ucty > Pridat.
    Pokud to nepujde, tak se zkus prihlasit jako administrator (pripadne i v Nouzovem rezimu) a nasledne zkusit znova pridat novy uzivatelsky ucet. (heslo administratora se zadavalo pri instalaci Windows a mohlo byt i "prazdne".)
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 02.06.2010, 11:35
  2. (Ne)Plnoletost + smlouva na cizí jméno - problém?
    Založil ..:: kiw.com ::.. v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 31.08.2004, 11:42
  3. ping (jmeno) ano, net view (jmeno) ne
    Založil kalt v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 01.07.2004, 19:16
  4. Problem s DHCP serverem pod win2k server
    Založil sorx v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 17.05.2004, 23:15
  5. Problem s print serverem
    Založil monsoon v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 07.01.2004, 16:08

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •