Stránka 6 z 8 PrvníPrvní ... 2345678 PosledníPoslední
Výsledky 126 až 150 z 180

Téma: ma cenu instalovat LED zarovky

  1. #126

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    jenže v mém případě, se v "kukuřici" nedělá barva neutrální bílá (ani teplá ani studená). Takže já bych musel volit tu další variantu která vypadá jako klasická žárovka, ale je o 100,- dražší.
    A to se mi nechce, takže to zatím řeším že toleruji upadlý kryt.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  2. #127

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    jenom relevantni poznamka:
    kdysi jsem lepil chladice na chipsety vterinovym lepidlem - jen kapku do kazdeho rohu - a drzi to dodnes
    vterinove lepidlo dobre snasi vyssi teploty
    Asus P5B Deluxe/WiFi, Intel Q8300@7.5x440=3300MHz VCc1.15V, Speedstep enabled, CM HyperTX, 58oC IntelBurnTest pri 24oC okoli, 2x2048 DDR2 800 Geil(@866 5-6-6-15, 1.80V), HDD 3xSamsung F1 1TB, Gigabyte NX88T zalman, LCD FSC S20-1W, CM Centurion 532, PSU Seasonic 400W, UPS CyberFort 350

  3. #128

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Citace Původně odeslal Sasa Zobrazit příspěvek
    jenom relevantni poznamka:
    kdysi jsem lepil chladice na chipsety vterinovym lepidlem - jen kapku do kazdeho rohu - a drzi to dodnes
    vterinove lepidlo dobre snasi vyssi teploty
    bohužel to nedrží na tom kovu, na plastu ano / vyzkoušeno /
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  4. #129
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Co to tu bylo skoro presne pred rokem za zárovky od Lidla se bohuzel uz nedá zjistit. Ale dnes jsem tady u Lidla videl jako akci dvojí, oboje 10 W, jedny za 18 SFr (ca. 360 Kc) stmívatelné, nestmívatelné v presne stejném vnejsím formátu pak za 13 Fr. (260 Kc). Na rozdíl od tech, o kterých je tady rec ted, maj vetrací prúduchy, nicméne presto je na nich uvedená zivotnost pouhých 15'000 hodin (no aspon jsou uprímní; ono taky pravda, kdyby mely vydrzet tak dlouho, jak by mohly, nebylo by brzy co prodávat) a stojí tam "úspora az 80% energie" (nepísou ovsem oproti cemu, takze nejspís proti tomu, kdyz je zhasnuto ; mimochodem, zárovka setrí 80% energie proti puncoskové plynové lampe a ta zase 80% proti knotovým svítidlúm, takz nic proti zhavému elektrickému vláknu). V tom prípade nevidím ovsem zádnou soptrebitelskou výhodu proti zárivkám, naopak cenove - ac u jinak jako laciný známého Lidla - se pohybují v kategorii tech nejluxusnejsích "Edisonových" zárivek.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #130
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    LEDky aspoň neobsahují rtuť jako usporky
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  6. #131

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Čus pánové, případně dámy..

    Nedá mi abych se s vámi nepodělil o customer servis ve firmě i4wifi.

    Vím, že jsem o pár topiců a stránek výše sám dával reference na tuto společnost (BTW o to víc mě to sere...), ale mám pocit, že si toho frajeři na sebe napatlali dost a teď neví co dříve...

    Dnes jsem šel reklamovat dvě led svítivky (každá jiný typ) jedna prostě přestala svítit a ze druhé se i krapet začoudilo. Ale budiž stane se!

    Tedy připojil jsem na eshop do svého profilu že si vytisknu dodáky, export do pdf nefungoval, tak jsem udělal jen printscr a hotovo. Přijedu tam a říkám jim co a jak, že sry že nemám ty dodáky, ale že to u nich na eshopu nefunguje..
    Hmm nevadí já vám to vyhledám ale je tam poplatek 61,- kč . Cože ptám se ?
    Vždyť vám dávám vytištěnou stránku kde je vše co na dodáku (vč. uvedené záruky) jen to má krapet jinou formu... V čem je tedy problém ?
    No dobře tak prej vyjímečně (byl drsnej ).
    Něco tam asi 5min smolil čuměl na tiskárnu a nic, pak kontroloval papír (asi 3x), a pak mi sdělil (to už byl velice milý), že mu nejde tiskárna.. No a mezitím přicházeli jeho kolegové z oběda, on se asi čtyř ptal co má dělat, a každej ho poslal do prdele, teda jeden cosi volal když už mizel mezi dveřma cosi o nastavení IP adresy pro tiskárnu, ale to bylo asi moc rychlý..

    Ve finále jsem dostal papírek 10x10cm kde byly dvě čísla reklamací a razítko.

    Nicméně faktem je že poslední dobou:
    - dovolat se na jejich pevnou linku = skoro zázrak
    - zjistit kdy bude zboží skladem, když píšou 8.12. a další den se objeví 9.12. ale furt to vlastně není
    - komunikace s nimi, když už jste na místě, tak s vámi pohrdaj
    - teď jsem zjistil, že když kupujete věci na ičo, tak máte 12mesíční záruku (na ledky) - to dříve nebylo

    Nevim jestli to je jen nějaká blbá karma, ale píšu to sem proto, že když bude mít pocit více lidí, tak na to něco bude....

    PS, když zpětně po sobě čtu ten svůj výplod, tak to nezní nějak moc dramaticky, ale je to asi kvuli tomu, že posledni dobou je to furt něco a teď ještě jsem tam čekal 15min na podělanej papírek a kolegové tomu volovi nepomohli a zákazník si připadal jak idiot.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  7. #132

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Reklamace (obě) jsou ke včerejšímu dni již vyřízené a kladně... Takže v tomto ohledu klobouk dolů...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  8. #133

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    To dost rychle i přes ty počatečni nezdary, pobavilo mne to s tiskem Jo ty Lidlacky jsou myslim Livarno.

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  9. #134
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Tak jsem pri svém pobytu v Praze ted behem ledna a února mj. taky pozoroval a nakupoval "zárovky". První bylo v lustru u rodicú, kde vedle 2 klasických zárovek byla jako 3. úsporka Philips Softlight (nebo tak nejak) 20 W. Nejdrív na to cumim, co to je zac, vzdyt to svítí asi jako jedna prastará LEDka 1 W, co tu mám (E27), ktrá je nadepsaná jeko dekoracní a obsahuje 9 zlutých LEDek klasického typu jak se uz 30 let pouzívají jako kontrolky v prístrojích. Pak ovsem koukám, po 5 minutách se nakonec rozsvítila tak, jak to jeden u úsporky tohodle výkonu ocekává. Co me na tom ovsem zarází, ze s takhle pomalým rozsvicením znám jenom jednu, kterou má tady muj soused nad jídelnim stolem a je to jeste ona legendární Philipska v masivní bance z litého skla z té první série úsporek, co byly asi pred 25 lety. Tam je krásné pozorovat, jak se behem rozsvicení "plamen" sune trubkou od zacátku az na konec, kdy pak svítí na plno.

    Pak jsem dostal za úkol opravit lampu na zdi nad sporákem, kde byla jedna 25 W svícka E14 a v 2. objímce zapecená patice po 2. zárovce, jejíz banku kdosi zjevne pri pokusu o vysroubování utrhl. Oficiálne tam smejí být 2x 40 W, coz je zbytecne moc, tak ze tam dám jednu úsporku ca. 8 W, druhou 5 W a ke kazdé zvlást vypínac. Nemaje v dosahu zádnou velkoprodejnu, jak jsem na ne zvyklý odsud, zasel jsem do místní specializované prodejny elektro, co mi byla jako "tradicní osvedcená" doporucena. První zjistení byl zoufale ubohý sortiment, co mi mohli nabídnout. Nasla se jedna úsporka 9 W a druhá 2,5 W, na níz ovsem stálo, ze svítí asi jako 30 W zárovka. Prodávající, ocividne spolumajitel obchodu, trval na tom, ze to je úsporka, a teprv po prohlédnutí obalu jsem ho musel presvedcit, ze to je LEDka. Byly obe stejné me dosud neznámé (a opet zapomenuté) znacky, jez ovsem v Cechozemsku nejspís frcí. Úsporku okolo 5 W nemel. Tak dobre, i kdyz za asi 160 Kc dost nad sumou, s níz jsem pocítal, vzal jsem ji, ze budu aspon sbírat 1. zkusenosti s LEDkou. Nakonec se ukázalo, ze v dané lampe ta jedna 9 W úsporka úplne stací (aspon se bude i v uzavreném skleneném krytu dostatecne chladit a neodejde uz za nejakých 500 hodin, jak to casto má tenhle typ ve zvyku pri omezeném chlazení, jez ovsem na tech 1000 hodin u obyc. zárovky jinak pohodlne stací). Ale zase - rozsvítí se jak za dusicek a az po asi 2 minutách svítí na plno.

    Teprv pozdeji jsem se náhodou docetl, ze svetelné prostredky musí mít na obalu deklarované i chování pri rozsvecení a presvedcil se, ze tomu tak skutecne je a ty 2 minuty na krabicce jsou. Nevedel jsem, nejspís jsem spadl z Mesíce. Tam je svet totiz tak zaostalý, ze se k úsporkám s takhle pomalým rozsvicením, poté, co priblizne pred 20 lety vymrely, jeste nedopracoval. Jsou tu jen tak mizerné smejdy, ze s prodlevou od asi 1/10 do max. cca. 2 s naskocí naplno, takze nikoho nenapadne, proc by se tohle muselo deklarovat:P.

    A ta LEDka: Zatím má odsvíceno odhadem 100 h (bez stínidla), delá dobrotu, ale je to moc krátce na to, aby se o ní dalo neco sploehlive ríct.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  10. #135
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Nevěřím, že existují úsporky, které do 2s svítí naplno. V našem "Cechozemsku" se dají koupit i "rychlé" úsporky, jenž jsou ale taky trochu dražší. Mimochodem, vy v Praze nemáte Bauhauss atd. kde mají docela široký výběr (levných a pomalých až po rychlé s dlouhou životností)?

    Já v rámci rekonstrukce jádra nacpal všude LEDky a jsem nadmíru spokojený - svítí okamžitě a na plný výkon.

    edit: mrkl jsem se na datový list k Osram Dulux Superstar Micro Twist 23W - dle výrobce je doba startu 0,3s a 60% světelného toku dosáhne za 30s. A toto je spíše ta rychlejší úsporka.
    Naposledy upravil PetrT; 02.03.2014 v 12:30.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  11. #136
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Citace Původně odeslal PetrT Zobrazit příspěvek
    Neverím, že existují úsporky, které do 2s svítí naplno. V našem "Cechozemsku" se dají koupit i "rychlé" úsporky, jenž jsou ale taky trochu dražší.
    Netvrdim, ze kdyby se to hodilo na meráky, ze by to skutecne bylo 100%. Ale jakmile naskocí - a to je jak ríkám podle typu asi 1/10 az 2 s - tak to subjektivnim dojmem okamzite svítí na plno a ne jako tyhle, co nejdrív slabe cervenozlute zhnou jako skomírající svícka a teprv z toho se pomaloucku probouzí. To je pouzitelné nekde na osvetlování verejných prostor, kde se to jednou zapne a pak to svítí az do rána nebo vúbec furt, ale ne v byte ap., kde clovek normálne rozsvicí a zhasíná jak prichází a odchází a potrebuje treba taky napr. okamzite císt drobné písmo.

    Usporky4_600dpiGS800x719s2GS.jpg
    Tohle jsou 4 úsporky, na které v soucasnosti svítím a chovaj se tak, jak ríkám. Ty 2 krajní jsou "zn." IKEA, jak stojí na odvrácené strane Mesíce (jakobych kdysi kdesi slysel nebo cet, ze si je IKEA nechává delat u Osramú). Ta 4 W v levo potrebuje nejdéle, práve asi ty 2 s nez naskocí, ale pak taky hned svítí pným jasem. Ty ostatní potrebují méne nez 1 s, stejne jako klasické trubky s rychlostarterem; ty se taky nezhaví teprv z nejaké slabe zhnoucí cervené intenzity svícky jako ty, co jsem ted mel moznost poznat v Praze. Zádnou z nich jsem extra nehledal, je to co mi v obchode padlo do ruky tak, jak jsem netusil, ze bych na neco takového mel snad dávat pozor. Vzdy jsem koukal jen na prvním míste na potrebný výkon a pak i na pomer udávané zivotnosti a ceny a pomer ceny k jiným výrobkúm honosícím se týmiz údaji - takze vsechny jsou z cenove nizsích a z nízkých sfér.

    Citace Původně odeslal PetrT Zobrazit příspěvek
    Mimochodem, vy v Praze nemáte Bauhauss atd. kde mají docela široký výber (levných a pomalých až po rychlé s dlouhou životností)?
    Asi jo, nekde v Praze bude. Jenze kdyz prijedu do Prahy v prúmeru jednou za 5 let na pár týdnú s termínovaným odjezdem, je jednak moje znalost tehle pomerú omezená, zrovnatak jako i moje casové moznosti a mobilita, takze jsem v mnohém odkázaný na takovéhle "osvedcené specializované odborné" detailisty. Navíc dotycná lokalita se jmenuje Letná, za bolsevika to byl v Praze tak ríkaje tajný tip na dobré nákupy, dnes je tam ovsem krome bezpoctu hospod, hospúdek a sklípkú a rúzných drobných krámkú, co se z 90% co chvíli mení, úplné h. Po dlouhých tahanicích se aspon na potraviny místo letenského trhu postavila jedna smrsklá Delvita, kterou nekdy v minulých letech vystrídala Billa. Uz 15 let se mluví o stavbe velkého nákupního, kancelárského, zivnostenského a obytného centra na jednom v podstate ladem lezícím velkém pozemku. Ted se tam snad konecne zacíná stavet, takze kdyz vsechno pújde hladce a nezacnou kvúli tomu jako jinde taky politici po sobe házet bláto, mozná tak za 3 roky by to mohlo být. Jinde by takováhle vec trvala nejvýs 3 roky od prvního nápadu do otevrení, nikde ve svete aspon trochu racionálního hospodarení s hodnotama by se takhle nenechal takový kus zlata (rozumej obrovský prakticky prázdný pozemek na tak lukrativnim míste) takhle válet v prachu, zatimco okolí zivorí (no holt za války tam byl aspon koncentrák, který vystrídal predchozí Radiotrh ).

    Citace Původně odeslal PetrT Zobrazit příspěvek
    Já v rámci rekonstrukce jádra nacpal všude LEDky a jsem nadmíru spokojený - svítí okamžite a na plný výkon.
    Do budoucna s tímhle v zásade taky pocítám, jestli cas neprinese zas nejaký nový zvratek. Zatím to ovsem vypadá, ze jsem dozivotne zásoben smesí jak klasických zárovek, halogenek (E27) i úsporek, takze nejdrív se spotrebuje tohle, nez budu kupovat neco dalsího, kdyz to nevynutí mimorádné okolnosti.

    Ovsem jeden nedostatek ta LEDka , o níz jsem psal, prece jenom má: bzucí.
    Naposledy upravil Mikus; 03.03.2014 v 02:40.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  12. #137

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Trochu OT povzdech:
    stejně jako jsem před časem nechápal nástup "ekologických úsporek", jako totální úlet a čekal na příchod LED technologie, tak dnes marně stále čekám až někomu dojde, že cpát do každé LED žárovky levný čínský elektro-bastl je neefektivní pitomost.

    update:
    ..teď si to po sobě čtu a blbě jsem se vyjádřil. Myšleno tak, že žárovka má být pouze LED na jednotné napětí. Místo toho máme na každý byt 12..20 žárovek + 12..20 spínaných zdrojů, samozřejmě co nejlevnějších, aby se stlačila cena žárovky...
    ...a hádejte proč ty zázračné LED umírají..
    Naposledy upravil Aigor; 03.03.2014 v 12:53.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  13. #138
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    273

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    bohuzial Aigor kazdy tlaci na cenu ...... vcera som som mimochodom menil prvu /z celkoveho mnozstva cca 35ks / LED ziarovku 230V/3,6W GU10 po 3 rokoch pouzivania a pojde na reklamaciu kedze ich kupujem priebezne a stale u toho isteho dodavatela .
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  14. #139

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Citace Původně odeslal proe Zobrazit příspěvek
    bohuzial Aigor kazdy tlaci na cenu ...... vcera som som mimochodom menil prvu /z celkoveho mnozstva cca 35ks / LED ziarovku 230V/3,6W GU10 po 3 rokoch pouzivania a pojde na reklamaciu kedze ich kupujem priebezne a stale u toho isteho dodavatela .
    sry, špatně jsem to napsal - doplněno.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  15. #140
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    ...a hádejte proc( ty zázrac(né LED umírají..
    Kdyz to vezmem z technického hlediska, tak v podstate ze stejného dúvodu jako zárovky. Rozdíl je v charakteru toho umírání - zárovka svítí, pak jednou prdne a zemre rychlou smrtí. Ledka postupne slábne, moment, kdy svítí tak slabe, ze je nepouzitelná, je sice normou definován, v praxi je to ovsem subjektivní zálezitost a není vzdy snadné ho jednoznacne urcit. Jinak to ale u obou závisí na tom, jaká svetelná výteznost se pozaduje. U zárovek je to u bezných osvetlovacích zárovek v Evrope stanovené normou na 1000 h pri jmenovitém napetí, v Cíne na 4000 (tím pádem nejspís taky pri stejném príkonu mín svítí), malé zárovicky se delají na 10'000 h. Podle jednoho me dnes uz neznámého zdroje zpúsobí zmena napetí o 1% zmenu úcinnosti o 10% stejným a zivotnosti o 10% opacným smerem. Já treba zárovky provozuju ca. z 90 procent ztlumené pres diodu, címz mají sice podstatne horsí úcinnost, jejich zivotnost je v tomhle rezimu ale srovnatelná s ledkou. Tusím ze se to dá najít prinejmensím v en.wikipedii, ze v USA mají v jedné hasicárne zárovku (asi 6 neb 7 W jestli se moc nemýlím), co svítí prakticky nepretrzite uz pres 100 let. Kdyz se ovsem podívá clovek na barvu toho vlákna, je zrejmé, ze kdyby si koupili u nás zárovku 15 W na 220 V a pripojili ji na tech jejich 110 V, dosáhnou s nejvetsí pravdepodobností stejného výsledku. A tak i u té ledky zivotnost závisí na tom, jak moc ji výrobce bude chtít vybudit. Samo, ze to souvisí i s vyzrálostí technologie výroby té ledky, dnes pri stejném jasu vydrzí mnohem déle nez pred nejakými 10 lety a protoze jak u zárovky, tak u ledky (a i u úsporky) v konecném dúsledku rozhoduje tepelné zatízení, jde i o to, jak dobre je finální výrobek sám a i v daném svítidle chlazen.

    To jsou ovsem faktory, co dávají výrobcúm moznost setrit napr. lacinou zastaralou technologií nebo levnými nekvalifikovanými návrhári atd. Neházel bych to ale pausálne na Cínu. Smozrejme, ze tam je spousta výrobcú, co vyrábejí levné smejdy hranicící az s podvodem, ale i spousta takových, co delají opravdu spickovou kvalitu. A ten tlak na nízkou cenu nevychází jen od spotrebitele, ale i mnozí distributori mu sugerují, ze nízkou cenou nikdy nic neztrácí, jen usetrí peníze. Na druhou stranu je ovsem fakt, ze nekdy to je pravda.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  16. #141

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Hezky napsáno. Nelze než souhlasit. Ostatně na elektro fórech je k nalezení plno fotek a diskusí nad šmejdovýma, až vyloženě nebezpečnýma LEDkama... Reálně umře 99,9% LED svítidel vinou vadného zdroje, nebo přehřátím (degradace luminoforu)
    a) žárovka nemá chlazení, obvykle 100% plast kvůli nižší ceně
    b) žárovna má viditelné chlazení, ale jen na efekt, uvnitř naprosto chybí kontakt s čipem
    c) integrovaný spínaný zdroj je většinou neuvěřitelný bastl, zpravidla z poddimenzovaných součástek
    d) pokud má žárovka kovový rozvaděč tepla, je dobrá šance, že uvnitř nejsou dodržené izolační vzdálenosti (pokud není přímo spojeno se sítí)

    IMHO je to dáno obrovským boomem LED zdrojů, takže se tlačí hlavně na cenu. Životnost v řádu > 10.000 hodin nikdo reálně nevyzkouší a téměř určitě ani nebude reklamovat. Běžný spotřebitel se stále ještě rozhoduje v obchodě podle spotřeby (snížíme účinnost a půjde to líp na odbyt), v lepším případě podle referencí (viz Lídl), ovšem když každá dodávka byť se stejným označením pochází od jiného výrobce a s jinou konstrukcí, je to taky k ničemu.
    Je to škoda a momentálně z toho rozumné východisko nevidím.

    Osobně to doma řeším nákupem značkových LED čipů s umístěním na Al liště s teplovodivou pastou, napájeno na 90% výkonu z centrálního proudového zdroje. Ovšem žárovku do lampičky to samozřejmě neřeší.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  17. #142
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Co si mam jako laik predstavit pod "centralnim proudovym zdrojem"? To tahas po byte 12V?

    LED okolo jadra mam na 12V s menicem nekde pod stropem (po 1,5 roce zatim bez problemu) a v kuchyni mam LED s menicem v sobe (vzhledem k cene doufam! v zivotnost 50 let nejmene). Vsechny LED jsem bral podle svitivosti, spotreba byla az na druhem miste.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  18. #143
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    Reálne( umr(e 99,9% LED svítidel vinou vadného zdroje, nebo pr(ehr(átím (degradace luminoforu)
    Luminofor v ledce by pro me byla novinka - není to omyl a zámena s úsoprkama? Ovsem, kdysi jsem moh vést delsí rozhovor na tohle téma s jednim expertem od Osramu a na otázku, jestli bílé ledky jsou RGB nebo opravdu bílé mi rekl, ze existuje oboje; jak se té jen bílé dosahuje, na to ovsem rec neprisla, tak me ted napadá, ze by to mohlo být pomocí luminoforu. Ví nekdo? Je to skutecne tak?


    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    c) integrovaný spínaný zdroj je ve(tšinou neuve(r(itelný bastl, zpravidla z poddimenzovaných souc(ástek
    Tuhle zkusenost v souvislosti s prehrátím jsem ovsem udelal i u úsporek. Nejvíc ze vseho tady svítím na od stropu visící pseudopetrolejku, jez ovsem na rozdíl od pravé petrolekjy v kosíku pod "horákem" nemá otvory na prúchod vzduchu, takze zárovka se chladí prakticky jen vyzarováním. Tak mi v ní taky zádná úsporka nevydrzelya ani 1000 h, jak má vydrzet normální zárovka. Teprv kdyz jsem dal pryc sklenený cylindr, úsporka téhoz typu (i koupená soucasne) drzí uz nejakou tu tisícovku hodin. Predpokládám, ze v dúsledku prehrátí odchází predevsím zdroj v patici. Pravdepodobne nejslabsí bod budou elektrolytické kondenzátory, co se tam pouzívaj a co mívají uz od výrobce udanou dost vypovídající krivku závislosti zivotnosti na teplote.


    Citace Původně odeslal PetrT Zobrazit příspěvek
    Co si mam jako laik predstavit pod "centralnim proudovym zdrojem"? To tahas po byte 12V?

    LED okolo jadra mam na 12V s menicem nekde pod stropem (po 1,5 roce zatim bez problemu) a v kuchyni mam LED s menicem v sobe (vzhledem k cene doufam! v zivotnost 50 let nejmene). Vsechny LED jsem bral podle svitivosti, spotreba byla az na druhem miste.
    Uz jsem opakovane cetl vyjádrení, ze strídavý proud je vlastne zastaralá technologie daná dobou, jez neumela s dostatecnou efektivitou menit napetí jinak nez obycejným transformátorem. Dnes jsou elektronické menice uz tak levné, výkonné, úcinné a spolehlivé, ze pro transformátory predstavují váznou konkurenci. A tak se treba i u silnoproudých dálkových vedení s 50 resp. 60 Hz dnes tematizuje to, co se vzdycky resilo u vysokofrekvencních vedení, ze i tady kapacita a indukcnost zpúsobují citelné ztráty, takze je výhodnejsí prenáset napetí stejnosmerné. A v dúsledku to bude nejspís jednou vypadat tak, ze i doma budeme mít stejnosmerné napetí, at uz jednotné, co se bude az u spotrebice menit na potrebnou hodnotu nebo bude víc rozvodú pro rúzná napetí. Navíc budou mít precitlivelí jedinci mín dúvodú stezovat si na koprivku z elektrosmogu (kdo neví co to je, tak to je z anglictiny a je to smes elektrického koure a mlhy a produkují to predevsím kuráci elektrických cigaret ). Takze snad i soudruh Krizík coby vehlasný bojovník za práva stejnosmerných soustav prestane rotací v hrobe pohánet generátory a dostane se mu konecne zaslouzeného odpocinku.
    Naposledy upravil Mikus; 07.03.2014 v 04:40.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  19. #144

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Luminofor v ledce by pro me byla novinka - není to omyl a zámena s úsoprkama?
    Vycházel jsem z info na CZ wikipedii, viz tabulka dole. Po pravdě jsem nikdy nepátral CO je to v tom za materiály, ale prostě se "tak nějak vysvítí" (i když samozřejmě na jiném principu než v zářivkách)

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Uz jsem opakovane cetl vyjádrení, ze strídavý proud je vlastne zastaralá technologie daná dobou, jez neumela s dostatecnou efektivitou menit napetí jinak nez obycejným transformátorem. Dnes jsou elektronické menice uz tak levné, výkonné, úcinné a spolehlivé, ze pro transformátory predstavují váznou konkurenci
    Netroufám si říct, že nějak extra rozumím elektronice - ale 12V rozvod není zas taková exotika, minimálně od dob halogenových bodovek - i když v trochu jiné podobě. Pokud vím na 100%, že na WC, v koupelně, na schodišti,... nebudu potřebovat jiný zdroj, než LED bodovky/pásky, je pro mě 12V mnohem jednodušší a bezpečnější volba.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  20. #145
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Halogenky se ovsem spokojí prímo i se strídavým napetim stejne jako se stejnosmerným, takze tam bývá na zacátku rozvodu taky jenom ten starý dobrý transformátor, byt uz aspon zpravidla ten lepsí s kruhovým jádrem, jenz snad má mít mensí ztráty a rozmery (zacly se pokud vím rozsirovat koncem 70. let, jejich nevýhoda je komplikovanejsí výroba, coz má ale dnesní prúmysl príslusnými stroji dávno vyresené, nicméne asi prijdou ty klasické hranaté porád jeste o neco levneji). A jelikoz zádná ledka nesvítí prímo na 12 V (od asi 1,5 tak nejvýs do snad 5 V stejnosmerné a zatímco zárovku a zárivku lze vyrobit v podstate na libovolné napetí a polarita nehraje roli, u ledky je to dané jejím fyzikálním principem a rúzní se u rúzných typú jen v pomerne malém rozmezí). Takze z 12 V potrebují vzdycky zdroj a ten múze mít na vstupu tedy klidne i strídavé napetí.

    Nízkonapetový rozvod má ovsem jeden nedostatek: Jakmile zacne stoupat výkon (coz se múze týkat hlavne halogenek, popr. kdyby nekdo chtel provozovat PC-cka, jez by na tomhle napetí mela podstatne jednodussí zdroj atd.), Protoze výkon je soucin napetí a proudu (pro ty, kdo jiz pozapomeli príslusné ucivo základní skoly nebo tuhle sféru jakozto normálnímu lidskému myslení naprosto cizí tenkrát vúbec nebrali na vedomí), tecou potom po vedení znacne velké proudy, jez vyzadují tlusté kabely, kdyz se clovek chce vyhnout neprijatelným ztrátám (mj. dúvod, proc jsme se v nasich zemepisných sférách rozhodli pro sítové napetí 220 V místo nekdejsích 120, jez jsem mel prílezitost jeste do svých 15 let v Praze zazít).
    Naposledy upravil Mikus; 07.03.2014 v 04:09.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  21. #146

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Tak nějak. V bytovce mám momentálně napájeno podsvětlení v kuchyni dokonce přes PoE ze strukturky (čuňárna, ale jelikož si hlídám max. odběr a mám tam jen 12V, tak to přehlížím). Výhoda je, že např. LED pásky se už přímo na 12V napájí (je to interně rozděleno na krátké série s rezistorem).
    Do rekonstruovaného domku už budu táhat samostatný 12/0/24 kabel přes trojlinku pro veškerou elektroniku. LED pásky jsou jasné. U ostatních svítidel (výkonové bodovky) to bude řešeno malým proudovým zdrojem jako výměnný modul do krabice pod omítku.
    Aktuálně se ještě rozhoduju, jestli mít vypínače do hvězdy a spínání řešit přes nějakou MCU jednotku, nebo se na to kvůli času vykašlat a nechat klasiku.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  22. #147
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    PoE ze strukturky - kdo to je?


    Jinak delej jak chces, ale já jsem musel udelat zkusenosti, jez mi staví otázku, jak dalece má smysl budovat pevné instalace pro "technologie budoucnosti".

    V mém soucasném byte napr., kam jsem se pristehoval v r. 1985 mám kabelový prípoj jen v obýváku a jediná moznost, jak odtud bez bourání a bez skrípání kabelú ve dverích jakz takz ciste prekonat jádro do loznice na druhé strane, je trubkou telefonního vedení vedenou od podlahy stropem, anzto mám tf. zásuvku jak v obýváku, tak i v loznici. To se sice jakz takz osvedcilo (byt tech celkových 35 m koax. kabelu se projevilo na kvalite nekterých programú), s vizí budoucnosti jsem k tomu ale pritáh i 4-zilový kabel se spolecným stínením na prenos dat - podle tehdejsího stavu bezné techniky pres RS232; nutno videt, ze to byla jeste doba, kdy mel vastní PC doma jen málokdo, o Internetu a vytvárení sítí á la Ethernet ap. se sotva normálnímu smrtelníkovi jen snilo. Takze tenhle kablík tam mám, nikdy jsem ho nepouzil a sotva ho nekdy jeste pouziju.

    Nebo kdyz se mi nabídla zacátkem 90. let moznost zarídit si v Praze byt, chtel jsem pri prípadné obnove el. instalace mít ve zdech pripraveno mj. na stmívace a dalsí vychytávky, jak je z cásti mám osvedcené i tady. Nakonec mi tam delali takové brikule, co jsem si prál, vsechno postavili na hlavu, jak kdyby mi to delali naschvál, ze z celého projektu seslo. Ty moje nápady s osvetlením byly ale koncipované na zárovky, o nichz tenkrát sotva kdo mohl tusit, ze za 20 let budou zákonem, jenz se honosí svojí údajnou oddaností volnému trhu, prohláseny za psance a zakázány, takze dnes tohle vse pozbylo smyslu.

    Dnes mi treba taky nepripadá uzitecné zazdívat vedení k pevným zásuvkám vsude v místnosti, kde si clovek myslí, ze by se mohly hodit popr. plakat v hotovém byte nad tím, ze jich je málo; proste jen na 1 az max. 3 na "centrálních" místech, kde se nezabarikádují nábytkem a ostatní resí prodluzováky podél zdí a popr. "psi" na jejich koncích; jedine to zarucuje flexibilitu na prúbezný technický rozvoj domácnosti. Jinak bych snad opravdu musel zazdít co 2 metry jednu 2-zásuvku = nákladná redundance pochybných rozmerú. Ty zásuvky by mely hlavne zarucit, ze se prodluzováky nebudou muset tahat pres dvere.

    A - jak jsem tady uz o pár príspevkú drív jen bokem lehce nastínil - pri dnesním pádivém vývoji techniky clovek opravdu nemúze tusit, s jakými zvratky dohledná doba prijde, ze co se dnes jeví jako snad perspektivní, za pár let bude na nic. Stabilita, na kterou by se jeden potreboval spolehnout, dnes prakticky neexistuje.
    Naposledy upravil Mikus; 07.03.2014 v 12:00.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  23. #148

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Máš pravdu, že do budoucna se předpovědět vývoj nedá - o to se už ani nesnažím, "ale když už vím, že budu vylejvat nový podlahy, prostě jako ajťákovi mi přijde rozumnej nápad tam šoupnout pár svazků kabelu pro všechny případy". Ve stávajícím bytě sem za posledních 10 let už postupně rozšiřoval rozvody 3x a pokaždé proklínám toho, kdo tohle vymýšlel.
    Jiná je samozřejmě situace nechat si něco dělat na zakázku, to bych se asi nedoplatil (pohledem do ceníků inteligentních domů), ale tohle mě bude stát jen materiál a trochu hraní.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  24. #149
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    273

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    no mozem Vam povedat prakticke skusenosti z niekolko desiatok instalaci osvetlenia roznych ramp . list a podobne .

    Halogeny 12V ~ nenormalny zrut elektriky , ludia si kvoli osvetleniu kuchyn boli schoni nadrbat aj 600W osvetlenia . Trafaky zvycajne Cjadra , neskor toroidy su v kazdom pripade velke , tazke , dost hreju a bzucia 50Hz-mi .
    Uplne bezne bolo ze pri vyhoreni jednej halogenky z okruhu sa zdvihlo sekundarne napatie trafa a to zabilo do hodiny aj zvysne ziarovky .
    Dnes to iste sa da urobit za 1/10 prikonu LEDkami ci uz na 12V ako priama nahrada za halogeny alebo co osobne preferujem ja 230V LED ktore nepotrebuju ziadne dalsie komponenty pre svoje fungovanie .
    Momentalne su uz aspon novostavby vybavene prudovymi chranicmi kde by uraz el. prudom nemal hrozit.
    Inak 12V LED su vybavene napajacim zdrojom ktory ide aj ~ aj = napatie . Mozno nie uplne vsetky ale napr LIVARNO z Lidla 3,6W 12V tak funguje . Myslim ze dokonca je jej jedno aka je polarita = napatia .

    LED pasiky su ina kapitola . Povodne sa vyrabali len na =12V ale pri dlhsich aplikaciach /nad 4m/ uz dochadzalo vo viditelnej miere k zniznovaniu jasu na konci pasu/ubytky napati / a znizivaniu zivotnosti kvoli zahrievaniu od velkych prudov resp. nechladeniu pasika ako takeho . Momentalne uz pouzivam len =24V verzia lepene na AL profil a odvtedy je pokoj .
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  25. #150
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: ma cenu instalovat LED zarovky

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek

    Nedá mi abych se s vámi nepodělil o customer servis ve firmě i4wifi.
    .....
    Toto musím bohužel potvrdit. Nejsi velkoodběratel? Jednají s tebou jako s odpadem (při osobním nákupu a osobním odběru). Teď tam zaměstnali na obchod nějakou Ukrajinku, která je v produktech totálně mimo a musel jsem jí věci po jedné ukazovat na monitoru, jinak by mi prodala kopu jiných věcí. Samozřejmě mi zapomněla nabídnout prodloužení záruky, tudíž jsem dostal tu zkrácenou.. když je rozdíl 30 korun. Dvě návštěvy předtím velmi velmi podobné.
    Skladník nasraný, že vám nese "jen" 5 věcí ... wtf? Tak ať jde kua na pracák, nebo někam jinam.
    Holt se asi naplno chtějí věnovat distribuci a profesionalitu a prozákaznický přístup čas řešit nemají..

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. zaruka zarovky a spol
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 56
    Poslední příspěvek: 09.04.2009, 13:58
  2. Casovy spinac zarovky
    Založil ybz3ek v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 26.01.2008, 11:42
  3. Trafo pro podhledove halogenove zarovky - napeti na sekundaru?
    Založil KtK v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 22.10.2007, 22:54
  4. Nejde instalovat
    Založil Michael_C v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 02.08.2006, 10:58
  5. Jaky zarovky nejmene hrejou ?
    Založil Commander v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 03.08.2005, 13:25

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •