Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Zaokrouhlování faktur

  1. #1

    Standardní Zaokrouhlování faktur

    Narazil jsem na článek, kde se probíralo zaokrouhlování plateb kartou - Obchody zaokrouhlují i při platbě kartou nahoru. Úřady tápou

    A zrovna mi přišlo potvrzení objednávky z jednoho obchodu - zboží 55,40, celkem 56Kč. Jde jen o halire, ale je to OK?
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  2. #2
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: Zaokrouhlování faktur

    OT: docela ti závidím podobné "starosti" mně osobně je to "ganz egal"...
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  3. #3

    Standardní Re: Zaokrouhlování faktur

    Kdyz kazdemu v republice seberu zanedbatelny desetnik, tak doplatim byt

    Jen me zajimal ten rozdil mezi zaokrouhlovanim v potravinach (55,40 -> platím 55Kč) a v PC eshopu.
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Zaokrouhlování faktur

    Podle me takto zaokrouhlovat nesmi, protoze to neni zaokrouhleni. Nahoru je to az od .50. Je to okradani zakazniku.

    Ah, tak sem to dokonce dohledal = dle zakona se musi zaokrouhlovat presne tak, jak to uci na ZS.

    z č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele. Ten stanoví v § 3 písm. c), že při konečném účtování prodávaných výrobků a poskytovaných služeb v hotovosti se celková částka zaokrouhluje vždy k nejbližší platné nominální hodnotě zákonných peněz v oběhu. To tedy platí pro oblast hotovostního platebního styku. Text předpisu lze nalézt na internetových stránkách Sbírky zákonů.
    Edit: Jop a pokud se plati bezhotovostne, kde je mozny platit na halire, tak zaokrouhovat podle vseho nesmi vubec (tedy ano - na ty halire).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: Zaokrouhlování faktur

    Citace Původně odeslal zivan Zobrazit příspěvek
    Kdyz kazdemu v republice seberu zanedbatelny desetnik, tak doplatim byt

    Jen me zajimal ten rozdil mezi zaokrouhlovanim v potravinach (55,40 -> platím 55Kč) a v PC eshopu.
    Já to zase beru v podstatě opačně - vzhledem k tomu, jak platím kartou a někdo by mi "kradl" haléře, tak mi zpronevěří cca 10,- Kč/rok

    Mně to přijde divné, neb jsem se s takovým zaokrouhlováním ještě nesetkal (co se pamatuji). Taky mi není jasné, jestli to má takto nastavena banka (vlatník platební karty) anebo přímo obchod. A jak už psal "jezevec", u platby kartou se odečítají normálně i haléřové položky, takže nechápu důvod takového zaokrouhlování (respektive u bank je to jasné - vzhledem k objemu to může být relativně zajímavá částka, u obchodníků toto postrádám).
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  6. #6
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Zaokrouhlování faktur

    Zaokrouhluje vzdy obchod - banka musi prevest presne to, co ji posle.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Excel: Zaokrouhlování na padesátníky
    Založil Levisek v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 24.11.2003, 10:03

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •