Zdravím,

tak jsem se rozhodl, při cenách mini-ITX casů, včetně porovnání zdrojů, že si udělám vlastní case podle libosti.

1) HW
deska: ASRock AD525PV3
ram: 2GB DDR3 (obyč. / nic extra)
hdd: 1TB WesternDigital (zbyl mi z NSA zařízení)
psu: Fortron 200W (80-BronzePlus)
fan: Akasa low-noise 80 (kuličkové ložisko)

2) plán / nákres
po několika hodinovém měření šuplerou abych nic nepřehlédl, jsem si zakreslil komplet hw díly do počítače a začal plánovat case.
Původně jsem chtěl mít case hubenější a vyšší, ale asi by pak byl nestabilní.
PSU jsem tedy otočil naležato a desku s Hdd umístil nad něj. Nakonec jsem zjistil, že takto se mi dovnitř vejde případně druhý HDD - kdyby bylo třeba.
Komplet plán najdete v PDF zde.

3) Výroba a montáž
plexi mi za 460,-Kč včetně DPH vyřezala firma MK-plexi sídlící v Modřanech. Veškeré vnitřní řezání bylo laserem, venkovní hrany frézou.


Přesnost řezání = naprosto dokonalá, např větrák není teřba k desce uchytávat, drží natěsno sám ve výřezu.


Samotné plexi jsem se rozhodl spojit k sobě hliníkovým L profilem o rozměrech 10 x 10 mm a síla profilu 1 mm.
Jediné vrtání bylo právě na spojení plexi desek a profilů. Což byla sice pakárna, ale povedlo se...


Současný stav:
Case je sestaven ze všech stran, uvnitř chybí dělící (7.) deska, na které bude držet Hdd a zákl.deska. Zítra ještě přidělám PowerOn tlačítko (microspínač), které bude vedle USB portů v připravené díře (původně zde měl být i reset, ale zdá se mi zbytečný).


Složený CASE:






Zítra pokračování....