Mám problém se stařičkým notebookem Toshiba A10-S103. Mám ho už 7 let, funguje už jen s externí klávesnicí..nicméně stále by se mi hodil funkční, chci z něj udělat jednoduchý přehrávač filmů ke starší televizi (TV má vstup SCART, resp. S-VHS, tahle Toshiba má S-VHS, můj novější notebook jen HDMI a VGA).
Problém je s chlazením - nevím, jestli je problém ve venilátorku, kabelu k němu, konektoru na základní desce, nebo obslužné elektronice, ale po chvíli provozu se notebook podtaktuje a napíše chybu chladícího systému. Ventilátor se v té chvíli opakovaně na pár vteřin zapíná a vypíná. Z neustálého zkoušení a odpojování jsem utrhl kontakt na konektoru napájení na základní desce, to budu muset ještě spravit.

Chtěl jsem se ale zeptat někoho, kdo má zkušenosti:

1) Jak je regulace řešená? Hardwarově? Tj. i kdybych si do notebooku nainstaloval externí ventilátor, který by to s přehledem uchladil, tak bych si stejně nepomohl, protože elektronika by vyhodnotila stav notebooku jako závadu na chlazení a notebook by se automaticky podtaktoval? Kdyby tahle "ochrana" šla nějak obejít, byl by problém vyřešen, v BIOSu ovšem nic podobného není.

2) Neví někdo schéma zapojení pinů na ventilátoru na Toshibě? Bude to standardní třívodičové zapojení ventilátoru, jenže který kabel je který? Konektor je na desce označen jako PJ8770, nic se mi nepodařilo najít.. Přitom jsem si sehnal dva náhradní ventilátory, ovšem z jiných notebooků, které mají obdobné parametry, ale jiný konektor..takže nevím, jak to přepojit..