Ahoj, prosím kohokoliv o radu! Nejdříve popis sítě, pak problému: od kabelového modemu UPC mi jde LAN (vlastně WAN) do routeru Edimax BR6225n, používám dynamic IP. Z routeru jde kabel do mého PC (s pevnou IP) a WiFi do druhého baráku. Tam je občas napřímo jedno WiFi PC (nyní s pevnou IP) a stabilně jako klient též BR6225n (zapnuté DHCP). Z něj LAN do jednoho PC a do switche a routeru a dál. Problém je v tom, že musim pořád (teď i 4-5x týdně a má to zhoršující se tendenci) restartovat ten můj router za modemem. Je to už čtvrtý router a na druhé straně (klient) je druhý (myslel jsem že je chyba tady), i jiný výrobce. Modem mi UPC asi před půl rokem nerado taky vyměnilo, takže bych výrobní chybu vyloučil. Po výměně se to na pár dní asi trochu zlepšilo. upgrade i downgrade FW nepomáhá. Zasekne se internet, pingy v síti chodí. Donedávna při tom šlo i web. rozhraní routeru, takže jsem zjistil, že párkrát router neměl WAN IP. Po restartu (napájením, sw nepomáhá) dostane stejnou jako předtím. Zkusil jsem i pokusně nastavit pevnou WAN IP, ale UPC mi IP druhý den nááhodou změnilo, takže jsem nic nevyzkoumal. Jestli máte někdo nápad co s tím (nějaký rozumný - vyhodit to z okna mě napadlo taky), budu ho všude chválit Dík.