Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    04.02.2003
    Bydliště
    Brno (koleje VUT)
    Příspěvky
    31
    Vliv
    0

    Standardní Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Předem se omlouvám, jestli se to tady už probíralo, já použil SEARCH a nic nenašel...
    Mám SB Live 5.1 a když přehrávám zvuk AC3 (např. film), nefungují mi efekty EAX. Stereo zvuk z WinAmpu se v pohodě zmutuje, ale zvuk u filmu je stále původní. Nevím, jestli je to normální, nebo je někde chyba. Repro mám samozřejmě 5.1 a na zvukovce aktivních 5.1 kanálů + dekódování AC3. Poraďte....
    A: MSI K7T266Pro2-RU, AthlonXP 1700+ @1800+, 256 MB DDR RAM, 160GB IDE RAID 0 (Stripe) (2x 80 GB), GeForce2 Ti VxPro-T, ATI TV Tuner (stereo), Creative SoundBlaster Live! 5.1 + Genius 5.1 HT, 3COM EtherLink 10/100 905B-TX, LITEON LTR-48125W (48x12x48x), AOpen CD-ROM 40x, 19\'\' ADI P950 DynaFlat, A4Tech optical mouse (WOP-35) ...(=> fuck Genius!!), Big Chieftec DA-01, Water cooling (\"Improved\" Cooler Master - 630g)
    B: GYGABYTE 6ZMA, Pentium II 350 MHz @392 MHz, 320 MB SDRAM, 40 GB WD400BB, ASUS Riva 128ZX 8 MB, Creative SoundBlaster Live! + SONY Amplifier 2x 100W, Micronet EtherFast LAN Adapter, HP CD-Writer 9100+, TOSHIBA CD-ROM 40x, 15\'\' Dell Trinitron, 14\'\' Goldstar, Logitech mouse ...(=> fuck Genius!!), Chieftec, Air cooling

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    274

    Standardní

    EAX efekty u AC3 nefunguju(ac3 ich nepotrubuje, eax je do hier na simulovanie roznych prostredi /materialov, nie na filmy)
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    04.02.2003
    Bydliště
    Brno (koleje VUT)
    Příspěvky
    31
    Vliv
    0

    Standardní

    Citace Původně odeslal Marek
    EAX efekty u AC3 nefunguju(ac3 ich nepotrubuje, eax je do hier na simulovanie roznych prostredi /materialov, nie na filmy)
    jasně, vím na co je EAX a jak funguje, SoundBlaster s EAX mám už 5 let. Nedávno jsem koupil tu SB 5.1 a udivilo mě, že to nefunguje. Samozřejmě bych u filmu nenastavoval efekty typu Reverb nebo Flanger Jde mi u filmů pouze a jenom o parametrický ekvalizér, který je rovněž součástí EAX - vyladění některých frekvenčních úrovní u zvuku filmu není na škodu. Bohužel však u AC3 nejde
    A: MSI K7T266Pro2-RU, AthlonXP 1700+ @1800+, 256 MB DDR RAM, 160GB IDE RAID 0 (Stripe) (2x 80 GB), GeForce2 Ti VxPro-T, ATI TV Tuner (stereo), Creative SoundBlaster Live! 5.1 + Genius 5.1 HT, 3COM EtherLink 10/100 905B-TX, LITEON LTR-48125W (48x12x48x), AOpen CD-ROM 40x, 19\'\' ADI P950 DynaFlat, A4Tech optical mouse (WOP-35) ...(=> fuck Genius!!), Big Chieftec DA-01, Water cooling (\"Improved\" Cooler Master - 630g)
    B: GYGABYTE 6ZMA, Pentium II 350 MHz @392 MHz, 320 MB SDRAM, 40 GB WD400BB, ASUS Riva 128ZX 8 MB, Creative SoundBlaster Live! + SONY Amplifier 2x 100W, Micronet EtherFast LAN Adapter, HP CD-Writer 9100+, TOSHIBA CD-ROM 40x, 15\'\' Dell Trinitron, 14\'\' Goldstar, Logitech mouse ...(=> fuck Genius!!), Chieftec, Air cooling

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    308

    Standardní

    Taky mám 5.1 Live a je to prostě tak, u AC3 to nefunguje....a těžko s tím asi něco uděláš.
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal MacGyver
    Citace Původně odeslal Marek
    EAX efekty u AC3 nefunguju(ac3 ich nepotrubuje, eax je do hier na simulovanie roznych prostredi /materialov, nie na filmy)
    jasně, vím na co je EAX a jak funguje, SoundBlaster s EAX mám už 5 let. Nedávno jsem koupil tu SB 5.1 a udivilo mě, že to nefunguje. Samozřejmě bych u filmu nenastavoval efekty typu Reverb nebo Flanger Jde mi u filmů pouze a jenom o parametrický ekvalizér, který je rovněž součástí EAX - vyladění některých frekvenčních úrovní u zvuku filmu není na škodu. Bohužel však u AC3 nejde
    KX Project + AC3 Filter
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  6. #6

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Citace Původně odeslal Caleb Zobrazit příspěvek
    KX Project + AC3 Filter
    Dobrý den, prosím o pomoc. Mám MB ASUS A7V8X-X, koupil jsem si SB LIVE! Platinum a nemohu ji rozchodit. Na monitoru mi vyskakuje hláška aktivujte nainstalovanou ZK. Neumím ji najít. V BIOSu není řádek o zařízeních(devices), jumperem jsem hýbal, z ASUSu jsem updatoval, kx drivery stáhnul a vono furt nic. A já chci jenom zakázat integrovanou a používat kdysi hvězdu mezi kartami. Pomůžete, prosím?

  7. #7

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Neuškodilo by, v biosu vypnout v onboard devices, či podobném, zvukovou kartu na desce. Pro začátek.

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  8. #8

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Děkuji za radu, ale asi jste přehlédl, že mi v BIOSu chybí řádek onboard devices. Kromě toho mi na monitoru vyskakuje hláška: Unable to detect supported sound cards, please check that your sound card is connected and properly instaled.
    Je nějaký mapovací nástroj HW? Kromě chybějícího řádku v BIOSu?

  9. #9

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Citace Původně odeslal Charliequatro Zobrazit příspěvek
    Děkuji za radu, ale asi jste přehlédl, že mi v BIOSu chybí řádek onboard devices. Kromě toho mi na monitoru vyskakuje hláška: Unable to detect supported sound cards, please check that your sound card is connected and properly instaled.
    Je nějaký mapovací nástroj HW? Kromě chybějícího řádku v BIOSu?
    Podívej, tady Ti dám odkaz na manuál k Tvé desce: http://support.asus.com/download/dow...Language=cs-cz - zadáš do typu desky A7V8X-X , dáš manuál - vybereš OS a máš to - stáhneš si manuál v pdf - a zde - na 49 str. v položce advanced - I/O device configuration, je možnost vypnutí int. zvukové karty AC97. Mrkni na to.

    Nejlepší alternativa k sb live 5.1 jsou kx drivery,které tedy již máš, neboť i já měl stejné zkušenosti z nenadetekováním zvukové karty , když jsem ze sound blasteru stahoval odpovídající ovladače, kx jsou lepší, mají skvělý zvuk a když si pohraješ, zprovozníš i microfon ve sluchátkách - třeba na skype, dám Ti sem link.

    http://4um.overclocking.cz/showthrea...ht=#post916404. mrkni na to kx jsou ke stažení, návod na sprovoznění micro je taky, je pravda, že jsem sb live používal u staršího pc a zvuk na 5.1 byl supr. Tak hodně štěstí a napiš V
    Naposledy upravil Fišer Václav; 18.09.2010 v 09:32.
    Cpu Intel Pentium Dual Core G6950 2.8Ghz 3MBL2 LGA 1156-Box,Asus - P7H55-M Pro, Intel H55, 4xDDR3 mATX,Kingmax 1x2Gb DDR3 1333MHz, ADATA 2x2Gb DDR3 1333MHz,Coolermaster case Elite 330,ATX black s OCZ zdrojem 650W Z-Series s aktivním PFC a 88%/ventilátor 12cm/ 20+4pin+SATA+PCIE/6/6+2pin/ , 12fan PFC, Seagate Barracuda 7200,12,500Gb Sata II,7200RPM 16MB cache,Asus Vga Ati EAH5770 CU Core/2DI/1GDR5,Windows 7 Home Prem 64-bit OEM CZ, 2x LG DVD RAM GH22NS50 Sata SecureDiscDl, monitor Benq 24"LCD" G2420HDBE,5ms,DCR 40000:1 Dsub/DVI-D, černý, Creative repro,

  10. #10

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Děkuji moc za radu, nenapadlo mě, že zákaz integrované ZK je schovaný pod I/O device configuration. Holt nejsem angličtiny dostatečně mocen! Moje chyba. To ale není to hlavní: Furt mi tam leze hláška o správně instalované a zapojené kartě (Unable to detect supported sound cards, please check that your sound card is connected and properly instaled. ) A když kliknu na kx mixer tak mám začerveněnou možnost - recording! Chtěl jsem také využívat přední panel ZK k sluchátkovému výstupu a vono furt NIC. Asi jsem někde něco přepnul, protože do ZK stále nemohu, stále ji nevidím. Existuje někde nějaký nástroj na povolení-zapnutí-nařízení mapování? Ve správci zařízení mi také chybí, v nastavení ovládacích panelů o5 nic. Prosím, pomozte

  11. #11

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Citace Původně odeslal Charliequatro Zobrazit příspěvek
    Děkuji moc za radu, nenapadlo mě, že zákaz integrované ZK je schovaný pod I/O device configuration. Holt nejsem angličtiny dostatečně mocen! Moje chyba. To ale není to hlavní: Furt mi tam leze hláška o správně instalované a zapojené kartě (Unable to detect supported sound cards, please check that your sound card is connected and properly instaled. ) A když kliknu na kx mixer tak mám začerveněnou možnost - recording! Chtěl jsem také využívat přední panel ZK k sluchátkovému výstupu a vono furt NIC. Asi jsem někde něco přepnul, protože do ZK stále nemohu, stále ji nevidím. Existuje někde nějaký nástroj na povolení-zapnutí-nařízení mapování? Ve správci zařízení mi také chybí, v nastavení ovládacích panelů o5 nic. Prosím, pomozte
    Mrkni sem http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.p...1d222&start=20 a sem
    http://www.czechcomputer.cz/disc_doc...500748446.html

    další věc co bych udělal je odinstalovat kx drivery - použít dc cleaner dám sem link vydrž.......http://www.svethardware.cz/forum/dow...do=file&id=254 uf to sem se zapotil
    takže odinstalovat kx v přidat odebrat programy - - v dc cleaneru si najdeš zbytek ovladačů - kx audio - kompletně ti to vyčistí, pak vypni comp a vyndej kartu ze slotu pci - ve které jí máš a dej jí do jiného slotu - myslím si, že jestliže karta je ok , může za to slot - pak to nahoď a předpokládám, že jedeš na xp - tam by ti to mělo najít - že byl nalezen nový hardware - no a pak už klasika - kx a odkaz sem Ti tady nechal. Tak jako tak napiš. Ahoj V
    Cpu Intel Pentium Dual Core G6950 2.8Ghz 3MBL2 LGA 1156-Box,Asus - P7H55-M Pro, Intel H55, 4xDDR3 mATX,Kingmax 1x2Gb DDR3 1333MHz, ADATA 2x2Gb DDR3 1333MHz,Coolermaster case Elite 330,ATX black s OCZ zdrojem 650W Z-Series s aktivním PFC a 88%/ventilátor 12cm/ 20+4pin+SATA+PCIE/6/6+2pin/ , 12fan PFC, Seagate Barracuda 7200,12,500Gb Sata II,7200RPM 16MB cache,Asus Vga Ati EAH5770 CU Core/2DI/1GDR5,Windows 7 Home Prem 64-bit OEM CZ, 2x LG DVD RAM GH22NS50 Sata SecureDiscDl, monitor Benq 24"LCD" G2420HDBE,5ms,DCR 40000:1 Dsub/DVI-D, černý, Creative repro,

  12. #12

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Moc děkuji za komplexní radu, taky mě napadlo, že bych mohl změnit slot ale zkusil jsem to až teď jak nahoru tak dolu ale vono furt nic. DC cleaner je fajn, rovněž děkuji za odkazy do diskuze. Zkoušel jsem asi 8x odinstalovat všechny zvukové zařízení i s drivery, odpojil jsem i NET (fyzicky) a furt mi vyskakuje ta přiblblá hláška, že nevidí kartu řádně připojenou a namontovanou. Asi jsem někde v květnu při prvních pokusech o oživení karty zakázal mapování ZK. Viděl jsem ve správci zvukovku s Creative ovladači, když jsem je zakázal, karta zmizí! Když spustím kx drivery říkají že nevidí kompatibilní zařízení. Snažím se natvrdo nainstalovat kx a NIC! V zoufalství jsem nainstaloval Creative drivery a furt nic, nevidí kartu. V diskuzi jsem našel i nějakého šamana s radami pro i386, já mám W32 v XPP. Je něco, co zjistí kompletní HW namontovaný v PC a jeho stav?, kromě správce? Díky za rady a čas, který jsi ochoten mi věnovat. Přemýšlel jsem nad koupí i nové SB fix nebo tak nějak ale když ona SB Platinum model CT 4760 se zásuvným modulem Live! DRIVE II má tak nadšené recenze a hodí se i ke dřevu Genius 5.1 Co dál?

  13. #13

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Citace Původně odeslal Charliequatro Zobrazit příspěvek
    Moc děkuji za komplexní radu, taky mě napadlo, že bych mohl změnit slot ale zkusil jsem to až teď jak nahoru tak dolu ale vono furt nic. DC cleaner je fajn, rovněž děkuji za odkazy do diskuze. Zkoušel jsem asi 8x odinstalovat všechny zvukové zařízení i s drivery, odpojil jsem i NET (fyzicky) a furt mi vyskakuje ta přiblblá hláška, že nevidí kartu řádně připojenou a namontovanou. Asi jsem někde v květnu při prvních pokusech o oživení karty zakázal mapování ZK. Viděl jsem ve správci zvukovku s Creative ovladači, když jsem je zakázal, karta zmizí! Když spustím kx drivery říkají že nevidí kompatibilní zařízení. Snažím se natvrdo nainstalovat kx a NIC! V zoufalství jsem nainstaloval Creative drivery a furt nic, nevidí kartu. V diskuzi jsem našel i nějakého šamana s radami pro i386, já mám W32 v XPP. Je něco, co zjistí kompletní HW namontovaný v PC a jeho stav?, kromě správce? Díky za rady a čas, který jsi ochoten mi věnovat. Přemýšlel jsem nad koupí i nové SB fix nebo tak nějak ale když ona SB Platinum model CT 4760 se zásuvným modulem Live! DRIVE II má tak nadšené recenze a hodí se i ke dřevu Genius 5.1 Co dál?

    Hele zkus ještě tohle, jsou to originální drivery http://www.filefront.com/user/BadBoyforum , pak jí můžeš ještě tuším ve správci zařízení - v ovládacích panel - ručně dát vyhledat, matně vzpomínám jak je to v xp dám ti sem link do diskuse
    http://www.czechcomputer.cz/disc_doc...500748446.html jo a jeden originál na xp pro platinum snad Ti to pomůže zatím http://www.nodevice.com/driver/Live_.../get29581.html
    Cpu Intel Pentium Dual Core G6950 2.8Ghz 3MBL2 LGA 1156-Box,Asus - P7H55-M Pro, Intel H55, 4xDDR3 mATX,Kingmax 1x2Gb DDR3 1333MHz, ADATA 2x2Gb DDR3 1333MHz,Coolermaster case Elite 330,ATX black s OCZ zdrojem 650W Z-Series s aktivním PFC a 88%/ventilátor 12cm/ 20+4pin+SATA+PCIE/6/6+2pin/ , 12fan PFC, Seagate Barracuda 7200,12,500Gb Sata II,7200RPM 16MB cache,Asus Vga Ati EAH5770 CU Core/2DI/1GDR5,Windows 7 Home Prem 64-bit OEM CZ, 2x LG DVD RAM GH22NS50 Sata SecureDiscDl, monitor Benq 24"LCD" G2420HDBE,5ms,DCR 40000:1 Dsub/DVI-D, černý, Creative repro,

  14. #14

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Děkuji moc za rady a za čas, který jsi mi věnoval ale já to balím. Jsem dokonale otrávený, pouštím si do sluchátek integrovanou kartičku a sbírám odvahu do dalšího kola, ale nevím kdy... opravdu jsem dokonale otráven chováním karty. Zdravím a děkuji

  15. #15

    Standardní Re: Problém u SB Live 5.1 - AC3 + EAX

    Citace Původně odeslal Charliequatro Zobrazit příspěvek
    Děkuji moc za rady a za čas, který jsi mi věnoval ale já to balím. Jsem dokonale otrávený, pouštím si do sluchátek integrovanou kartičku a sbírám odvahu do dalšího kola, ale nevím kdy... opravdu jsem dokonale otráven chováním karty. Zdravím a děkuji
    Neházej flintu do žita tady Ti dám nějaké odkazy a ještě něco víš co mě napadlo? Taky může být problém v biosu desky viděl bych to na flash biosu - jestli si tedy do toho troufneš, dám Ti sem odkaz jak na to a a stáhni si nej bios a zkus to, hele tím fakt nic nezkazíš jdu na to.

    http://pctuning.tyden.cz/software/na...ani_a_zachrana polopatě vysvětleno - nainstaluješ utilitu na změnu biosu a pak dáš vyhledat ten soubor ve formátu bin - dáš si ho třeba na plochu a pak na něj klikneš a jedeš jen podle návodu pak se resne pc a mrkneš na úvodní postovací obr. a zjistíš, zda se povedlo/ a ono se povede/ příáklad budeš mít teď verzi 1013 - dám Ti sem klink na 1014 a jo ještě bych stáhnul nej. hyperiony/ ovladače na Via chipset/

    http://dataport.cz/file/207887/A7V8x-x.rar máš to zabaleno v jednom raru, bez hesla stáhni rozbal , návod sem poslal. Hezký den V
    Naposledy upravil Fišer Václav; 09.10.2010 v 20:07.
    Cpu Intel Pentium Dual Core G6950 2.8Ghz 3MBL2 LGA 1156-Box,Asus - P7H55-M Pro, Intel H55, 4xDDR3 mATX,Kingmax 1x2Gb DDR3 1333MHz, ADATA 2x2Gb DDR3 1333MHz,Coolermaster case Elite 330,ATX black s OCZ zdrojem 650W Z-Series s aktivním PFC a 88%/ventilátor 12cm/ 20+4pin+SATA+PCIE/6/6+2pin/ , 12fan PFC, Seagate Barracuda 7200,12,500Gb Sata II,7200RPM 16MB cache,Asus Vga Ati EAH5770 CU Core/2DI/1GDR5,Windows 7 Home Prem 64-bit OEM CZ, 2x LG DVD RAM GH22NS50 Sata SecureDiscDl, monitor Benq 24"LCD" G2420HDBE,5ms,DCR 40000:1 Dsub/DVI-D, černý, Creative repro,

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •