Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Grafický program pro vyznačení části obrázku

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Olomouc
    Příspěvky
    1 550
    Vliv
    279

    Standardní Grafický program pro vyznačení části obrázku

    Ahoj, měl bych takový dotaz...
    V rámci mé diplomové práce, mám porovnat spoustu obrázků, zda-li si vzájemně odpovídají.
    Jedná se o to, že svařuji optická vlákna a cíleně je deformuji (tapering). Musím toho udělat hromadu a potřebuji nějak ověřit reprodukovatelnost takového svaru, abych si byl jistý, že ten výsledný svár není produktem náhody.
    TADY je náhled obrázku, s kterými pracuji.
    V podstatě potřebuji poradit nějaký program, který by mi dejme tomu označil okraje vlákna a vyhodil na mě geometrické proporce svaru, které bych následně porovnal. Takhle bych si to tedy alespoň představoval
    Dokážete někdo poradit, co by pro mě bylo nejvhodnější?
    Klidně bych si i nechal porad jinou metodu porovnání reprodukovatelnosti
    ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Olomouc
    Příspěvky
    1 550
    Vliv
    279

    Standardní Re: Grafický program pro vyznačení části obrázku

    alespoň nějaký tip na SW sloužící k porovnání stejnosti/rozdílů více obrázků by nebyl ?
    ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12

  3. #3

    Standardní Re: Grafický program pro vyznačení části obrázku

    Kdysi dávno jsem snad používal DupDetector - http://www.prismaticsoftware.com/dup...pdetector.html
    Ale nevím, jestli to bude úplně ono...
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Olomouc
    Příspěvky
    1 550
    Vliv
    279

    Standardní Re: Grafický program pro vyznačení části obrázku

    koukám na to a podle obrázku to vypadá, že to bere i podobné (ty fotky se mírně liší)
    každopádně zkusím, děkuji
    samozřejmě budu rád i za další rady
    ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Grafický program pro vyznačení části obrázku

    Nejsem si ale moc jistý, jestli ti DupDetector dokáže i vyznačit ty rozdíly... Tak jak potřebuješ... Já jsem DupDetector používal taky a primárně je to program pro "fotobordeláře", co mají stejnou fotku v xx různých složkách, a rádi by v tom udělali pořádek...
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Olomouc
    Příspěvky
    1 550
    Vliv
    279

    Standardní Re: Grafický program pro vyznačení části obrázku

    par známých mi poradilo že mám zkusit matlab - tím jsem prošel, ale kamarádi spolu nejsme
    porovnám ty vlákna alespoň podle optického výkonu jenž jimi projde... ale měl bych nějak popsat i tu jejich geometrii
    ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12

  7. #7
    Senior Member mince Avatar uživatele puki
    Založen
    17.05.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    683
    Vliv
    273

    Standardní Re: Grafický program pro vyznačení části obrázku

    Nie som si isty, ze je to to co potrebujes, ale ...
    Co tak nacitat tie obrazky (referencny a porovnavany) do Photoshopu ako vrstvy a spojit ich skrz nejaku operaciu, ktora zvyrazni rozdiely.
    Ak ten spoj je na tych obrazkov vzdy na roznych miestach, tak by ich bolo treba zarovnat - PS ma funkciu auto-align, pri robeni HDR vie pomoct. Urcite nepomoze, ak tie vlakna budu rozne hrube.
    Tak ma napada, ze som niekde videl script pre HDR co zobere obrazky, zarovna ich a spravi HDR. Mozno by ho stacilo upravit az operaciu na obrazkoch tak aby ti to sedelo ...

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Olomouc
    Příspěvky
    1 550
    Vliv
    279

    Standardní Re: Grafický program pro vyznačení části obrázku

    no neco takoveho by bylo super
    PS prave nemam, ale taky jsem uvazoval nejak to resit pomoci vrstev - jen to asi zabere kopu casu
    to autoalign se urcite hodi, obcas je obraz mirne posunuty
    v PS se daji takto pouzivat scripty? to vypada nadejne
    ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12

  9. #9
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Olomouc
    Příspěvky
    1 550
    Vliv
    279

    Standardní Re: Grafický program pro vyznačení části obrázku

    Vedoucí mi poradil, abych zkusil něco jako trasování bitmapy v corelu
    corel nemám, tak jsem zkusil gimpa a přes něj to převést na vektory, které by se už lépe porovnávaly, ale nějak se mi s tím nedaří
    má někdo s něčím takovým zkušenosti?
    ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Poraďte program pro vyhlazování obrázků
    Založil Nabucanezor v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 10.02.2008, 16:46
  2. Program na rozrezani obrazku
    Založil -- Charlie -- v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 29.01.2007, 18:14
  3. Program na cteni textu s obrazku??
    Založil CODE v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 05.09.2004, 20:41
  4. ...:: Program na hromadnou upravu obrazku ::...
    Založil Firestone v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 16.07.2003, 23:38
  5. Linux-jaky graficky program umi .ico?
    Založil KtK v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 02.06.2003, 21:35

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •