Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: DG35EC - IDE a SATA

  1. #1

    Standardní DG35EC - IDE a SATA

    Zdravím, potřeboval bych radu a tlačítko "hledat" mi nic nenašlo..

    Přítelkyně má compl s deskou DG35EC, kde je 4x SATA a 1x IDE.. Master má SATA a chtěl bych tam přidat ještě svůj disk ('Maxtor 250GB IDE) jako SLAVE. Koupil jsem si i redukce IDE/SATA.. Zkoušel jsem to zapojit jak přes redukci, tak přímo do portu IDE přímo na desce, ale compl prostě nenastartuje ani do BIOSu.. Prostě zůstane trčet na úvodním screenu výrobce.. Můžete mi někdo poradit, pls?
    Díky moc předem..
    Manuál k desceje zde - http://www.intel.com/p/en_US/support...pboards/dg35ec
    Ale i když jedu podle něj, tak bez úspěchu.. Popsaná "Autodetekce" prostě nefunguje. Třeba něco přehlížím a motám se v kruhu..
    Díky moc, moc, moc...

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: DG35EC - IDE a SATA

    SATA nemá master/slave, jeden port jeden disk.
    Pokud je IDE prázdný, dej ten disk na konec kabelu jako "master" nebo "single".
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3

    Standardní Re: DG35EC - IDE a SATA

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    SATA nemá master/slave, jeden port jeden disk.
    Pokud je IDE prázdný, dej ten disk na konec kabelu jako "master" nebo "single".
    No tak tohle jsem taky zkoušel a výsledek je stále stejný... Nechápu to.. Jakmile zastrčím kabel do IDE portu (nebo redukci i bez disku do dalšího SATA portu), tak mi nechce naběhnout ani do setupu BIOSu.. Netušíš, co by mohlo být příčinou?

  4. #4
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: DG35EC - IDE a SATA

    Nezapojuješ blbě ten kabel? Fyzicky to díky klíčování nejde (tedy...jsou určití lidé, ale...), jedná se spíše o to, že do řadiče patří koncovka, u níž je jedna z žil přerušená; tato koncovka je i odlišně barevně označena, většinou modře.

    Disk, pokud na kabelu bude sám, by měl být nakonfigurován jako master / single - jak už bylo zmíněno. Pozor na korektní najumperování.

    A poslední věc: některé desky dělají psí kusy, pokud mají dvoukanálový IDE řadič a obsazené SATA porty, to většinou druhý IDE kanál nefunguje vůbec.
    Naposledy upravil peta303; 17.09.2010 v 23:29.
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 5020 (i5 4590, 8 GB DDR3 Kingston, HD5450, Crucial 240 GB, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  5. #5

    Standardní Re: DG35EC - IDE a SATA

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    Nezapojuješ blbě ten kabel? Fyzicky to díky klíčování nejde (tedy...jsou určití lidé, ale...), jedná se spíše o to, že do řadiče patří koncovka, u níž je jedna z žil přerušená; tato koncovka je i odlišně barevně označena, většinou modře.

    Disk, pokud na kabelu bude sám, by měl být nakonfigurován jako master / single - jak už bylo zmíněno. Pozor na korektní najumperování.

    A poslední věc: některé desky dělají psí kusy, pokud mají dvoukanálový IDE řadič a obsazené SATA porty, to většinou druhý IDE kanál nefunguje vůbec.
    Kurnik - Ať to zkouším, jak chci, tak to prostě do SETUPu BIOSu nedostanu..

    20.9.2010 :
    Tak nevím, čím přesně to bylo, ale po flashi BIOSu na nejnovější verzi 2010 to už jede... Přes IDE to nešlo, ale ještě jednou jsem zkusil použít ten kabelový převodník z IDE na SATA a najednou to maká.. Ten přidávaný HDD jsem hodil jako master a v bootu nastavil boot ze SATA HDD.. A jede to.. Díky všem za rady..
    Naposledy upravil Aidzi; 20.09.2010 v 19:33.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Disk SATA II na motherboard podporujici SATA I
    Založil dinospages v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 25.06.2011, 17:06
  2. je rozdiel medzi serverovym SATA a PC SATA diskom?
    Založil oso v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 07.01.2007, 19:11
  3. Preco je SATA II prepnuta na SATA I v UDMA6 mode?
    Založil tomase v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 26
    Poslední příspěvek: 09.10.2006, 19:56
  4. SATA napájecí konektor vs molex na SATA disk
    Založil Erda v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 12.12.2004, 01:36

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •