Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Připojení k zabezpečené WIFI síti

  1. #1

    Standardní Připojení k zabezpečené WIFI síti

    Zdravím Vás,
    soused v paneláku má net a přes WIFI ho sdílí, síť je samozřejmě zabezpečená.
    Mě poskytnul heslo do té jeho sítě, abych mohl sdílet to jeho připojení, když se připojím pomocí notebooku s integrovanou WIFI a následně zadám heslo pro přístup do sítě tak mi net jede v poho.
    ve výpisu "ipconfig /all"

    mi NB vypisuje toto:

    Přiřazeno servere DHCP
    IP adresa: 192.168.0.2
    maska: 255.255.255.0
    výchozí brána: 192.168.0.1

    DNS: 192.168.0.1

    protože v PC nemám wifi kartu a nemohu jí tam ani kvůli záruce dát, koupil jsem si Ovislink AP5460 v2 a nastavil ho jako Client a spojil s PC přes LAN.
    Ovislink tu síť normálně vidí a je k ní připojen ale nevím jak tam nastavit ten kód do sítě. Ten člověk tomu nerozumí jestli používá WEP nebo WPA-PSK nebo co.

    jinak nastavil jsem Ovislinku toto:

    IP adresa: 192.168.0.3
    maska: 255.255.255.0
    vých. brána: 192.168.0.1
    DNS: 192.168.0.1

    DHCP: Server
    rozsah: 192.168.0.100 - 192.168.0.200


    síťové kartě jsem dal natvrdo:

    IP: 192.168.0.100
    maska: 255.255.255.0
    vých. brána: 192.168.0.1
    DNS: 192.168.0.1

    Poradí mi někdo co přesně kam nastavit

    THX

  2. #2
    Member Avatar uživatele Gregy
    Založen
    14.11.2005
    Bydliště
    Hořice
    Věk
    33
    Příspěvky
    294
    Vliv
    228

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    Jestli je to zabezpečeno WEP nebo WPA bys měl vidět na ntb když vyskenuješ sítě. Myslím že i defaultní windows rozhraní to ukazuje.

    Toho ovise bych dal do režimu bridge (nevim jestli vubec umi neco jineho) a ip bych mu dal nějakou vyší (192.168.0.233) aby nekolidovala náhodou s nějakou jinou. Na tom ovisoj vypnout dhcp páč na síti už jeden je a víc dhcp = problémy.

    Proč dáváš síťové kartě ip natvrdo když běží dhcp na síti? Je lepší ho použít.
    The Cake is a SPY!

  3. #3
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    48
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    313

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    Mas tam chybu , nastavil si sietovke vychodziu IP na WIFI-vsieti , mal by si dat ked uz mas pevnu IP nastavenu vychodziu IP toho ovislinku , lebo cez neho sa chces dostat do siete , nie cez sietovu kartu , ta je napojena na to AP a nie na tu WIFI siet.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  4. #4

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    to Gregy: Ovislink umí módy: AP, Bridge, Client, WDS a pokud dobře vím, tak mód Bridge, je pouze na přenos signálu Wifi na vyšší vzdálenost kde se přidá do prostřed.


    to AjsTi: OK, nastavil jsem tedy síťovce:
    IP: 192.168.0.100
    maska: 255.255.255.0
    vých. brána: 192.168.0.3
    DNS: 192.168.0.3

    a vypnul DHCP server na Ovislinku.
    Na NB se mi zobrazuje pouze zabezpečená bezdrátová síť ale ne tip šifrování (WEP,WPA)

  5. #5
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    48
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    313

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    No poradil som sa zo svojim sietovym GURU a on mi ponukol taketo riesenia

    1. na tom ovislinku potrebuje zapnut WISP mode
    2. stranu wifi treba nastavit ako DHCP klienta (to znamena, ze dostane IP adresu od tej wifiny, na ktoru sa pripaja)
    3. zabezpecenie na wifi strane treba nastavit tak, ako mu to dal ten kamarat (teda WEP alebo WPA, heslo)
    4. musi si nastavit iny rozsah privatnych adries na ethernetovej strane, nie 192.168.0.x/24 ale napr. 10.0.0.x/24


    druha moznost
    1. ovislink si nastavis ako wifi klienta
    2. nechas ho, nech si na strane wifi vypyta IP od DHCP servera, co je v tomto pripade wifina tvojho kamarata
    3. na PC si nastavi tiez DHCP
    v tomto mode sa ten ovislink sprava ako transparentny bridge

    ten prvy mod je lepsi, pretoze sa ten ovislink sprava ako router, co je podstatne bezpecnejsie
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele MV
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Neratovice
    Příspěvky
    1 557
    Vliv
    290

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    Citace Původně odeslal AjsTi Zobrazit příspěvek
    druha moznost
    1. ovislink si nastavis ako wifi klienta
    2. nechas ho, nech si na strane wifi vypyta IP od DHCP servera, co je v tomto pripade wifina tvojho kamarata
    3. na PC si nastavi tiez DHCP
    v tomto mode sa ten ovislink sprava ako transparentny bridge

    ten prvy mod je lepsi, pretoze sa ten ovislink sprava ako router, co je podstatne bezpecnejsie
    Nejlepsi by bylo nastavit ovise do rezimu klienta a zapnout v nem DHCP relay agent (ted si nejsem jisty jestli to vzdy umi, prvni verze firmwaru nemely DHCP relay, ted se divam na jednoho ovise s firmwarem 5460APv2_e5, kde to jiz je), tak tvuj pocitac dostane IP adresu primo od wifiAP kamarada. Samotny Ovislink muze mit adresu prakticky jakoukoliv, pouzije se pouze pro pristup do www rozhrani na jeho spravu.
    PC1: Core i5 750 2.66 GHz @ 3.4 - 4 GHz | Asus P7P55D PRO | Zalman Reserator1 @V2 Water | 8GB DDR3-1333 Kingston | Gigabyte GF GTX660oc 2GB | Seagate MomentusXT 750GB + Samsung F3 1TB | Pioneer DVR-111 | Audigy2zs + DTT2200 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | LIAN-LI case | Delta 700W PSU | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 768MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg (2hod/6.5hod) | Lenovo R61, C2D T8100, 2.5GB DDR2, 160GB, 15.4" WSXGA+ | Dell XPS M1330, T9300, 4GB DDR2, MomentusXT 500GB, GF 8400MGS /w Coppermod, 13.3 WXGA | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | Misc: Routerboard RB133, 2x WLAN | D-Link ShareCenter DNS-320 + 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1

  7. #7

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    Citace Původně odeslal MV Zobrazit příspěvek
    Nejlepsi by bylo nastavit ovise do rezimu klienta ......
    Moc díky tato rada zabrala, už to funguje.
    Velké THX odemně

  8. #8

    Exclamation Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    Dobrý den, chtěl jsem se zeptat mám wifi modem tp-link wa501g zbezpečený
    wpa/wpa2 version automatic encription automatic radius server ip jsem zapoměl a port 1812 radius password nedal jsemm.


    Děkuji z odpověd

  9. #9

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    A na co chceš odpovědět?
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  10. #10

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    Máme doma zabečpečenou wifi,do mobilu zadám heslo,ale na net se nedostanu.vím že musim na tý wifi povolit ,aby posílal signál mobilu,ale nevím jak to udělat.poradí někdo?

  11. #11

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    To není jen o tom wifi "vysílači" (správně přístupovém bodu) ale taky o tom, co je za ním směrem do internetu.
    Ta zabezpečená síť je vaše vlastní? Kam z toho wifi zařízení vedou kabely? Přes koho máte připojení do internetu?
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  12. #12

    Standardní Re: Připojení k zabezpečené WIFI síti

    ludia prosim cem sa pripojit ka niakej sieti akakolvek pomoc mi velmi pomoze cokolvek piste mi na email guli128@azet.skfakt cokolvek

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Správné připojení AP na wifi router
    Založil bleak v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 09.03.2007, 11:55
  2. Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 13.01.2007, 20:05
  3. Prosím poraďte se sítí v ulici (ADSL > Wifi)
    Založil Luke_chiptuning v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 25.04.2006, 19:59
  4. Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 09.11.2005, 16:27
  5. Připojení 2PC do LAN sítě pomocí WiFi
    Založil DAFER v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 09.11.2005, 11:00

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •