Výsledky 1 až 17 z 17

Téma: Vyber nettop pc

  1. #1

    Standardní Vyber nettop pc

    prosim o radu s vyberem maleho pocitace typu HTPC s obcasnym hranim her, ale nejsem zadny fajnsmekr, ktery potrebuje vse hrat na plne detaily, takze tohle je opravdu pouze pro obcasnou radost.

    pozadavky:
    - samostatna grafika kvuli hram (mam spatnou zkusenost s integrovanym intelem)
    - 5+1 audio
    - dvdrw
    - cpu aspon atom 510

    ostatni parametry jsou vicemene malo dulezite, ale mozna me presvedcite o opaku.

    okukuju MSI WIND BOX DE500-001X i prestoze dizajn je dost bidny, parametricky ale zajimavy. kamarad me trosku vydesil ponekud negativni reakci na znacku MSI, ja s nimi nemam prakticky zadnou zkusenost

    prohlizel jsem i ruzne modely Zotac a Eee pc, ale vadi mi absence zvuku 5+1 (maji jen 2.0 audio). Modely od Asrocku vypadaji velmi dobre, ale CPU maji pouze Atom 330, coz uz je malo..

    diky predem za rady a tipy

  2. #2

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    nechce se mi verit, ze by tady nebyl nikdo, kdo by se vyznal v pc sestavach!?

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    Pokud nehraješ jen 5+ let starý hry, tak imho atom není cesta...
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    257

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    Ano, Nettop a hry nejdou dohromady. Samostatna grafika ma vyhodu v tom, ze umozni lepe akcelerovat video. Jinak na hry stutecne neee (pokud to neni zrovna q3).

  5. #5

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    nedavno jsem si zahral COD2 a Oblivion a na podobnem stroji to slo bez problemu. Jsem velmi nenarocny a jedine co bych chtel je, zahrat si na nejake nizke detaily Mafii II. Jinak nemam v umyslu hrat zadne nove hry.

  6. #6

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    Jinak na atomu nebaziruju, akorat nechci zadny velky pocitac, chci aby byl pokud mozno co nejmensi.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    281

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    No, nejvýkonnější běžně dostupné mini PC je nejspíš MacMini (C2D 2,4GHz, GF 320M), ale každá sranda něco stojí a zrovna tahle stojí cca 21 000kč (+cena Windows)

    Další, méně výkonná varianta je Dell Zino, velmi hezký, za necelých 15k http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=74758

    Pod 10k už je to všechno na jedno brdo, víceméně vždycky Atom + ION(2) nebo ten R4330, imho ani jedna kombinace na Mafii II nestačí.

    No a poslední možnost je si to postavit to sám, což nikdy nebude tak malý, jako tyto připravený výrobky, ale můžeš se dostat na velmi slušnej poměr cena/výkon i s dedikovanou LP grafikou.

    Edit: promiň, teď jsem si všiml, že chceš analog 5.1 výstup ... to tady obvykle není, tahá se to přes HDMI. Nicméně u toho MSI, ASrocku nebo vlastní řešení je.
    Naposledy upravil bukva; 16.08.2010 v 14:04.
    Myšlení zkresluje realitu.

  8. #8

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    Mel jsem v planu se vejit do 10kkc, ale tak kdyz bychom dali maximum na 15kkc, co treba tento asrock? jak byste ho srovnali proti vyse uvedenemu dell zino?

    barebone mi urcite neni proti srsti, jenom jsem se uz hardwarem dlouho nezabyval a nevedel bych cim ho osadit..

  9. #9

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    Ten AsRock má jenom integrovanou Intel grafiku, DELL má aspoň Radeon 4330, 3D výkon - dá-li se to tak nazvat - má vyšší DELL.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  10. #10

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    jasny, ale co kdyby se do toho pripichla nejaka dodatecna samostatna grafika? nebo interni grafika vylucuje moznost pripichnout dalsi kartu?

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    257

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    Tak to je problem s velikosti. Tyhle mini systemy proste nemaji misto. Pokud byses smiril aspon s nejkou uATX bednou tak se ti otevrou obri moznosti ......

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    281

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    Pokud by sis to stavěl sám, tak klidně můžeš zůstat i u ITX, něco ve stylu:
    http://www.lan-shop.cz/antec-0761345...310-150-103832
    (pokud bys sehnal case, kde je slot otočenej o 90°, tak můžeš použít i lepší gk)
    +
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...CT01G6001QH601

    O cca 2000kč levnější to bude na platformě s775 + DDR2.

    Pak to samotřejmě můžeš postavit i na mATX platformě, ale tam už není skoro žádný velikostní rozdíl mezi Mini, Midi a Middle towerem ... jen cca 1/3 objemu.
    Použiješ tam úplně normální komponenty jako do jakékoliv jiné sestavy, z hlediska plánování to není moc zajímavý
    Naposledy upravil bukva; 16.08.2010 v 21:16.
    Myšlení zkresluje realitu.

  13. #13

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    ok ukecali jste me sel bych i do neceho vetsiho nez minisystem, ale prosim at to neni zadna obluda. taky bych rad neco s rozumnym odberem elektriny.. pokud mozno..

    a do toho casu se vejdou vsechny ty komponenty?? prijde mi to velikostne jak cdromka, tzn minisystem. hm?

    taky tam neni napsany vystup hdmi, coz je pro me zcela nutna podminka pro prehravani filmu na TV..

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    281

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    Citace Původně odeslal moris Zobrazit příspěvek
    taky tam neni napsany vystup hdmi, coz je pro me zcela nutna podminka pro prehravani filmu na TV..
    Promiň, měl jsem zrovna zamlženou svoji křišťálovou kouli, takže jsem si nevyvěštil, že potřebuješ HDMI, to se omlouvám a lze to snadno napravit: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4507K0BT0BVWCW ... nebo jakákoliv jiná low-profile grafika, která splní tvé požadavky.

    A jo, vlézt by se tam mělo všechno: http://benchmarkreviews.com/index.ph...1&limitstart=4
    Myšlení zkresluje realitu.

  15. #15

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    tve kristalove kouli odpoustim, ze nezakomponovala informaci o htpc

    diky moc za tipy, zitra to prostuduju!

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    A nebyla by lepší nějaká jednoúčelová krabička (WD Live TV např.) + Xbox či PS3?? V součtu ceny budeš imho výrazně dole a budeš to mít bez kompromisů.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  17. #17

    Standardní Re: Vyber nettop pc

    Citace Původně odeslal PetrT Zobrazit příspěvek
    A nebyla by lepší nějaká jednoúčelová krabička (WD Live TV např.) + Xbox či PS3?? V součtu ceny budeš imho výrazně dole a budeš to mít bez kompromisů.
    potrebuju ale i pocitac, prehravani videa neni jediny ucel na ktery to potrebuju. krome toho chci i neco na cem budu provozovat ruzne aplikace, od prohlizeni webu pres poslech hudby po hrani pokeru..

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. multimediální přehrávač, nettop, nebo něco jiného
    Založil MikeD v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 14.12.2009, 20:03
  2. Koupit nettop?
    Založil Kankal v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 15.11.2009, 10:32
  3. Výběr LCD
    Založil Paolo.n v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 14.09.2007, 21:56
  4. 11/05 Vyber PDA
    Založil butcherson v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 14.11.2005, 15:48

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •