Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Chybná instalace W7 (podrobný popis)

  1. #1

    Standardní Chybná instalace W7 (podrobný popis)

    Zdravím a poprosím o rady či konzultaci. Rozhodl jsem se změnit na pc OS z WXP na W7.
    HW: E2160, GA-965P-S3, DDR (zkoušeny: AData a nové Patriot), systém instalován na WD1001FALS, zdroj Enermax PRO82+ II 525W Bronze
    Instalační médium odzkoušeno i na jiném pc (možno vyloučit chybu instalačního média).
    Instalace proběhne vždy ok do určitého místa, vše se nakopíruje, rozbalí, ale při dokončení instalace dojde k restartu. Ten je řádně oznámen (systém jako by s ním počítá), po najetí systému z disku začne opět probíhat dokončení instalace. Disk chvíli pracuje (dle zvuku a diody), to však přestane, disk pak jen občas problikne či svítí, ale zvuk není slyšet. Pokud ho nechám, po několika minutách vyhodí BSOD a následný restart již vypíše: "Počítač byl neočekávaně restartován nebo došlo k neočekávané chybě. Instalace systému Windows nemůže pokračovat. Chcete-li systém Windows nainstalovat, restartujte počítač klepnutím na tlačítko OK a spusťte instalaci znovu."
    Zkoušel jsem:
    - instalace v plné zbroji (TV karty, čtečka, DVD, FDD,...) i úplně holý stroj (pouze MB, CPU, DVD, HDD, GK; i bez větráčků)
    - různé sata porty, sata kábly, dokonce i přídavný řadič na MB (GSATA)
    - hrál jsem si i s FDD (HW zapojit/vypojit; BIOS zapojit/vypojit)
    - BIOS nastavení - OC, mé normální, tovární default, fail-safe default
    - napětí DDR - doporučené (dle specifikace výrobce: 1,8V+0,3V) i normal
    - dříve jsem zkoušel i nejnovější bios - bohužel blblo využívání native sata a gsata (přídavný řadič) - používám předposlední aktuální bios

    Nezkoušel jsem:
    - jiný disk (nemyslím si, že to pomůže - disk je úplně ok a dlouhodobě odzkoušený)
    - jiný zdroj (nemám u sebe druhý)

    Podobný problém zde. Řešení v této diskuzi: nový zdroj. Enermax je novější, dostatečně silný a s WXP byl klid.

    Starý systém XP: jede ok s pravidelným uptime počítaný ve dnech (restart je vždy vynucený lidským faktorem nebo sw bordelem), oc zvládne v pohodě (nyní bez OC), systém chlazení funguje více než rok bez problémů (i za parných dnů), systém zvládá běžnou práci+neustálé používání TV (analog+3 tunery digitál). Testy: Orthos, Prime95, GM (verze 5.07) - až na jedny chybné paměti ok. Paměti jsem nechal zkontrolovat (zbytečně) i samotným W7 - ok.
    Nový systém (W7): znám, instalace - zkušenosti mám. V zoufalosti jsem vyzkoušel jak 64bit tak 32 bit.

    A teď: kde je problém?
    Co mám vyzkoušet nebo vyměnit? Zdroj? MB?
    Na druhou stranu nechci koupit zdroj, pak MB, pak CPU, pak... To už raději komplet hw a tady toto střelit nebo nechat na takovéto domácí žvýkání

    Díky za rady. Hodil jsem to na OC i PCT, snad někdo pomůže.
    Brogg
    Lost in Kalø, near Storsjön and to look at Knutshø or chilling at Lahaina.

  2. #2

    Standardní Re: Chybná instalace W7 (podrobný popis)

    Jakej je chybovej kód z té BSOD? Takhle se není čeho chytit...
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  3. #3

    Standardní Re: Chybná instalace W7 (podrobný popis)

    To bych taky rád věděl, ale problikne to chviličku...
    Pro jistotu projedu ještě jednou paměti, jsou novější, tak uvidíme...

    EDIT:
    Smart před instalací W7 u disku byl čistý a najednou vidím: Ultra DMA CRC Error Count: 57. Aspoň nějaká informace... Že by byly chybné dva nebo tři kabely? A před tím vše ok? Viděl bych to na vliv řadiče.

    EDIT2:
    Čerstvá kontrola: disk je ok bez BB

    EDIT3:
    Paměti - GM (5.07) - quick test - ok, normal test - do poloviny - ok (více času zatím nebylo)
    Orthos vyhodil včera po 2 hodinách chybu, ale to bych připsal starému a zabordelenému systému...

    Pokud i paměti budou v pořádku, co s tím?
    Naposledy upravil Brogg; 02.08.2010 v 08:55.
    Lost in Kalø, near Storsjön and to look at Knutshø or chilling at Lahaina.

  4. #4

    Standardní Re: Chybná instalace W7 (podrobný popis)

    Po 14 hodinách test GoldMemory (v5.07) vyhodila ve třetím cyklu chybu (8bit). Test běží stále dál...
    Tak a teď mi prosím řekněte, zda je to důvod, proč nejde W7 nainstalovat. Trochu mi nejde do hlavy, že GM zjistil chybu až při třetím průběhu (po 14 hodinách) a W7 by díky této chybě neumožnil ani jednu instalaci na zcela holém systému...

    Pravdou je, že při nových pamětech se MB - bios chová divně - časování lze nastavit v klidu (výrobcem deklarované 4-4-4-12 pro 800 MHz), ale nastavení jiných věcí vyhodí restart a defaul hodnoty (jaké přesné nastavení jsem nezkoumal - pustil jsem rovnou GM - podezření ale mám na frekvenci PCIe nebo násobič frekv. paměti - když jsou obě nastavení auto, je to v pořádku, když jsou pro PCIe 100 MHz a pro násobič 4 - aby výsledná frekvence paměti byla 800 MHz, je to špatné a vrátí se to na default = auto). Tak teď nevím, zda paměti nebo deska...

    EDIT:
    Paměť díky chybě v GM reklamována a vyměněna za nové kusy. Instalace W7 opět neproběhla - ramky jsou ze hry. Jen si je pro jistotu znova testnu. Při nastavení biosu vadí PCIe frekvence, která kromě auto nevezme žádnou hodnotu (zkoušel jsem 100 a 101) a hodí se zpátky na auto... Vidím to asi na chybu desky, nová se vyzkouší v sobotu...
    Naposledy upravil Brogg; 05.08.2010 v 17:12. Důvod: Doplnění informací
    Lost in Kalø, near Storsjön and to look at Knutshø or chilling at Lahaina.

  5. #5

    Standardní Re: Chybná instalace W7 (podrobný popis)

    ano špatný ramky jsou většinou příčinou nedokončené instalace, chtěl jsem to napsat hned než jsem dočetl komplet a chybu jsi odhalil sám - takže jestli tam máš dvě tu blbou vyhoď a po instalaci zase vrať...a nebo je zkus pustit na nižší frekvenci


  6. #6

    Standardní Re: Chybná instalace W7 (podrobný popis)

    Tak jsem nové paměti jen ze srandy zkusil na 667 (časování: auto) a samozřejmě nic, prostě bych už dál chybu v pamětech nehledal. Aby GM našel chybu po 14 hodinách a dvou kompletních cyklech v pořádku a W7 toto odhalili v každé instalaci za několik desítek sekund, to mně nějak nepasuje...
    Lost in Kalø, near Storsjön and to look at Knutshø or chilling at Lahaina.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Chybna karma, co s tim?
    Založil KtK v sekci fóra Zprávy pro Administrátory
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 31.03.2010, 18:07
  2. naozaj podrobny navod konfiguracie AZUREUSa a routra
    Založil Hazo v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 24.01.2007, 11:28
  3. SLUBENY PODROBNY TEST 3D KARIET na WEBE!
    Založil Wuuduu v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 27.02.2004, 13:05
  4. ECS L7VTA & L7VTA2 VŠE O NICH, OVERCLOCKING, PODROBNÝ PO
    Založil ZB v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 29.08.2003, 09:29
  5. Chybná detekce deskou
    Založil Chocen v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 12.02.2003, 17:52

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •