Zdravím a chci se zde svěřit s problémem, který u mě včera nastal:

Podařilo se mi nějak znefunkčnit systém (W7-ultimate, CZ, 32-bit)
A stalo se to takto:

Brácha koupil zvukovku (Asus Xonar Essence STX /PCI-E)
Motherboardy máme stejné (Asus P5Q-Deluxe) a jelikož zvukovku bude chtít až po prázdninách, tak mi ji půjčil a já ji chtěl vyzkoušet jak na ní budou hrát ty mé nové reproboxy Audioengine.

Tušil jsem, že by mohl být nějaký problém a tak jsem vytvořil bod obnovení.
Nijak jsem zvukovku integrovanou na MB neodinstalovával. (Nevím zda to nebyla chyba)
Vypnul PC, připojil Asus Xonar do volného PCI-E slotu a připojil přídavné napájení.
V Biosu jsem v tuto chvíli ještě nic neměnil (integrovaná zvukovka byla stále "Enabled")
Zapnul jsem PC, přihlásil se a systém našel nový HW a objevil se průvodce - dal jsem storno, jak píšou v návodu Asus Xonar, vložil CD a nainstaloval a restartoval.
Nyní asi nastala chyba, že jsem stále v biosu neodpojil integrovanou zvukovku. Po přihlášení k systému mě vítala hláška že SoundMax (sw pro ovládání integrované zvukovky) byl pozměněn a že reproduktor je odpojen atd ... (reproduktory byly v této chvíli samozřejmě již připojené k Asus Xonar) a systém naběhl jen tak napůl a vytuhnul, byl nutný restart (nyní ještě sw pomocí ctrl+alt+del)
V Biosu jsem nyní zvukovku na MB dal na "Disabled"
Před a po přihlášení byl slyšet zvuk, který tento úkon doprovází, nicméně systém stále tuhnul.
Tuhnutím myslím v tomto případě to, že plocha s ikonama naskočila, ale vykreslení například okna "Tento počítač" trvalo desítky sekund (nahoře ten bargraf, ikonky byly k k dispozici hned), nešel spustit žádný exe soubor, nešel spustit správce spuštěných procesů a v některých případech se nespustily některé miniaplikace (mám tam hodiny a kalendář), a v některých případech tyto hodiny "stály" a ještě jsem si všiml, že čas byl o hodinu napřed ! ?? (ale to se mi mohlo možná podařit v biosu klinutím na plus u hlavního okna ...)
Restarty nepomohly, tak jsem Asus Xonar odpojil, v biosu nastavil integrovanou zvukovku opět na "Enabled" a přihlásil se
Zvuk byl slyšet, ale Sound Max hlásil že připjení bylo změněno a následně systém opět tuhnul.
V režimu nouze (na jeho vyvolání jsem musel provést tvrdý reset, protože při nabíhání systému jsem tento režim neuměl vyvolat) jsem chtěl zvolit bod obnvení systému (ale žádný bod obnovení nebyl k dispozici ! ??)
Odebral jsem tedy alespoň ve správci zařízení ten Asus Xonar, ale problém přetrvává.

Na druhém HDD mám stále k dispozici W-XP (který jsem asi 7 měsíců nepoužil) a tak jsem ho "oprášil", zaktualizoval a nyní jedu na něj.
XP se chová normálně, zvuk integrované zvukovky je v pořádku atd ...
Předpokládám tedy, že sHW se nic nestalo.

Zkuste prosím nastínit nějaké nápady, co zkusit pro "záchranu" W7 předtím, než budu muset provést přeinstalaci systému.

Zkusil jsem zatím jen nabootovat z instalačního DVD a dát volbu "Opravit systém" ale to proběhlo vlmi rychle a patrně se nic neopravilo, protože problém přetrvává ..