Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: lenovo R61 spatny flash....

  1. #1
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní lenovo R61 spatny flash....

    Zdravim,

    dostal se ke mne NTB lenovo R61 s nepovedenym flashem biosu, NTB po zapnuti roztoci vetrak na CPU, jsou aktivni kontrolky (bat, popripade zdroj) a mechanika se roztoci pokud je v ni CD-DVD tvari se jakoby neco nacita a po chvilce prestane, LCD samozrejme tma.

    Je tu nejaka sance to rozchodit nejak podobne jako zde: http://www.gsm4u.cz/mrtvy-notebook-p...clanek2174.htm
    Pokud ano sezenu si externi FDD a vyzkousim (zkousel jsem to s bootovacim biosem na CD a nic = roztoci se, tvari se jako ze neco jo a nic)

    Nebo je jedina moznost sehnat nekoho, kdo vypaji EEPROM, preprogramuje a priletuje zpet.

    Diky moc predem za jakoukoli radu

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: lenovo R61 spatny flash....

    Pokud to cd načítá, ale nevezme, je šance že to jenom není v potřebným formátu, často je například potřeba dát souboru s biosem nějaký konkrétní jméno.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní Re: lenovo R61 spatny flash....

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Pokud to cd načítá, ale nevezme, je šance že to jenom není v potřebným formátu, často je například potřeba dát souboru s biosem nějaký konkrétní jméno.
    Bios jsem sosnul primo ze stranek lenova: http://www-307.ibm.com/pc/support/si...cid=MIGR-67989
    Takze si myslim, ze by to melo byt OK, vlozit do mechaniky a nachat aut. nabootovat.
    Ted jde jenom o to (jak je psano v tom clanku) jakou pouzit klaves zkratku. aby se to probralo (na acery je to Ctrl + Esc, na lenovo to zjevne nefunguje, ani FN +B .....)

  4. #4

    Standardní Re: lenovo R61 spatny flash....

    a takovyto modry tlacitko "ThinkVantage" taky nic?
    AMD Athlon XP-M 2500+@2300 MHz | Zalman CNPS7000A-AlCu | ASUS A7V600 | 512MB DDR400 Hynix | CP R9500@R9500Pro | Glacial NorthPole (heatpipe pasiv) | Creative SB Audigy | 2x Seagate Barracuda 7200.7+ 120GB | Plextor PX-W4824A | AOpen H600A case | Chill-Innovation CP-400P |||| Lenovo Thinkpad R61
    poslechněte si naše demo ...

  5. #5
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní Re: lenovo R61 spatny flash....

    Citace Původně odeslal jaab Zobrazit příspěvek
    a takovyto modry tlacitko "ThinkVantage" taky nic?
    To samozrejme nedelalo nic.

    Jinak jeden kouzelnik z vedlejsiho fora mi to uvedl do chodu, takze uz je vse OK.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: lenovo R61 spatny flash....

    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    To samozrejme nedelalo nic.

    Jinak jeden kouzelnik z vedlejsiho fora mi to uvedl do chodu, takze uz je vse OK.
    Pokud to není výrobní tajemství a nebyla to náhoda, bylo by možná fajn sem napsat, jak to zhruba udělal, možná to pomůže někomu v budoucnu
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  7. #7
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní Re: lenovo R61 spatny flash....

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Pokud to není výrobní tajemství a nebyla to náhoda, bylo by možná fajn sem napsat, jak to zhruba udělal, možná to pomůže někomu v budoucnu

    Nahoda to nebyla urcite (od zacatku vedel presne co, kde a jak) Vyrobni tajemstvi to taky neni.
    Vyndat MB, odpajet prislusny flash eeprom a v externim programatoru do toho dostat ty spravna data, pokud ovem nemas data z HDD tak asi smula


    cituji: Velmi pomohla uložená záloha po původním flashování (Lenovo nedává binární soubor s biosem, ale je jakýmsi způsobem sestavován při flashování)

    Takze bohuzel ta nejslozitejsi cesta, jak uz jsem psal v prvnim postu.
    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    Nebo je jedina moznost sehnat nekoho, kdo vypaji EEPROM, preprogramuje a priletuje zpet.
    Naposledy upravil cody1; 19.03.2010 v 13:46.

  8. #8

    Unhappy Re: lenovo R61 spatny flash....

    Řeším tady podobný problém, mám tu jedno Lenovo R61 s heslem pro zapnutí a pak jedno s politou základní deskou, eepromka by snad měla být v pohodě, jaké označení má ta eepromka? Nic běžného jako 24Cxx jsem na desce nenašel. Díky za jakoukoliv radu.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. spatny flash modemu
    Založil silenec v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 09.11.2006, 22:06
  2. Spatny flash ECS M863G,PC Nejede...
    Založil Hemo13 v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 10.03.2005, 13:15
  3. Spatny flash
    Založil Wolferine v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 11.05.2004, 18:24
  4. Spatny flash Epox 8K5A2+
    Založil z3rg v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 05.12.2002, 17:18

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •