Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: Win 7 + Win XP na stejný disk

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Win 7 + Win XP na stejný disk

    asi to spravil jumper na disku , ale stejně jsem se rozhodl v rámci šetření nervů nakonec zvolit postup XP poté Win7
    C2D 3,4 Ghz & HD 3870

  2. #2

    Standardní Re: Win 7 + Win XP na stejný disk

    Chtel jsem se zeptat majitelu 2x OS na 1 fyzickem hdd jak jsou spokojeni s timto zpusobem a jestli nezaznamenali nejake problemy.

    Ja si porad lamu hlavu, jak nejlepe provest rezim 2x Os v 1 pocitaci. Jelikoz ne vsechny programy jedou dobre pod Win7, Win Xp se stale hodi.

    Zprvu jsem myslel, ze rozdelim hdd na 2 oddily a to: c- Win 7, d- win Xp + data. Po precteni prispevku a diskuzi bych se radeji priklonil k rozdeleni hdd na 3 oddily a sice: c- Win 7, d- win Xp , e - data.
    Pak jsem objevil nejrychlejsi zpusob, i kdyz ne zrovna esteticky a tichy. Pridanim dalsiho hdd a instalaci v mem pripade win XP na "cisty" druhy fyzicky disk bych usetril praci a cas pri postupu viz vyse. Pote by melo stacit pri kazdem bootu volbou F8 zvolit z ktereho hdd a tim padem jaky system chci spustit. Tento zpusob nemam overeny, ale snad by mel fungovat bez problemu?

    Diky za rady.
    1. Game PC: Gigabyte Z68XP-UD4+ i2600k@4.3GHz, CM Hyper 212+, Asus HD7950 DC II TOP, 2x4GB Kingston HyperX LoVo DDR3 1600, Hitachi 500GB VLA360,Samsung 1TB-F3 atd, Thermaltake Armor Jr.,2x120 Revoltec,Zalman Fanmate2, FSP Aurum 400w GOLD, Logitech G25. 2. Notebook: Alienware M17x R3

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Win 7 + Win XP na stejný disk

    Citace Původně odeslal BRUCEF Zobrazit příspěvek
    Pak jsem objevil nejrychlejsi zpusob, i kdyz ne zrovna esteticky a tichy. Pridanim dalsiho hdd a instalaci v mem pripade win XP na "cisty" druhy fyzicky disk bych usetril praci a cas pri postupu viz vyse. Pote by melo stacit pri kazdem bootu volbou F8 zvolit z ktereho hdd a tim padem jaky system chci spustit. Tento zpusob nemam overeny, ale snad by mel fungovat bez problemu?
    Jop, přesně tak to funguje a je to naprosto bezproblémové a nejspolehlivější.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  4. #4

    Standardní Re: Win 7 + Win XP na stejný disk

    Tak se nepovedlo. Z mladicke nerozvaznosti jsem instaloval Xp sice na cisty disk, ale zaroven byl pripojen i druhy disk s Win7.
    Mel jsem za to, ze Xp na druhy disk zapisovat nebudou . . Samozrejme vyvolanim F8 se nabidla pouze volba s Win XP.
    Chtelo by to pro nas roztrzite dodat podminku, ze instalace se ma provadet sice na cisty, ale zaroven odpojeny hdd s druhym systemem aby byl uspech zaruceny. Az po kompletni instalaci pripojit druhy disk se systemem jestli se nemejlim.
    Naposledy upravil BRUCEF; 03.11.2010 v 21:26.
    1. Game PC: Gigabyte Z68XP-UD4+ i2600k@4.3GHz, CM Hyper 212+, Asus HD7950 DC II TOP, 2x4GB Kingston HyperX LoVo DDR3 1600, Hitachi 500GB VLA360,Samsung 1TB-F3 atd, Thermaltake Armor Jr.,2x120 Revoltec,Zalman Fanmate2, FSP Aurum 400w GOLD, Logitech G25. 2. Notebook: Alienware M17x R3

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    273

    Standardní Re: Win 7 + Win XP na stejný disk

    Jo instalator windows je v tomhle uplne uzasne rozverny, vzdycky zapise bootloader nekam, kam nechci, odpojit vsechny ostatni disky pri instalaci je zaklad
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  6. #6

    Standardní Re: Win 7 + Win XP na stejný disk

    Nakonec se zadarilo. Oprava trvala celkem kratce. U Win 7 z instalacniho dvd stacilo pouze opravit startovani Win 7 .
    U Xp jsem musel nakopirovat soubory ntldr a ntdetect.com na disk s XP.
    1. Game PC: Gigabyte Z68XP-UD4+ i2600k@4.3GHz, CM Hyper 212+, Asus HD7950 DC II TOP, 2x4GB Kingston HyperX LoVo DDR3 1600, Hitachi 500GB VLA360,Samsung 1TB-F3 atd, Thermaltake Armor Jr.,2x120 Revoltec,Zalman Fanmate2, FSP Aurum 400w GOLD, Logitech G25. 2. Notebook: Alienware M17x R3

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. seriové č. ze štítku mi nebere Win XP
    Založil Dazzle v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 23
    Poslední příspěvek: 18.06.2009, 22:31
  2. Partition Magic 8.0 + win98 SE + win XP HELP
    Založil tda7250 v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 13.04.2005, 19:11
  3. SATA disk + instalace Win XP -
    Založil ctrl_j v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 02.11.2004, 10:26
  4. HELP - mizerná komunikace mezi Win XP a Win 200x Server
    Založil koumes74 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 23.08.2004, 21:36
  5. Win XP Sp1 - nelze nainstalovat jiz v textovem rezimu .....
    Založil kujista v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 06.11.2003, 14:27

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •