Ahoj,
o víkendu jsem se pustil do první instalace Win7 na SSD a zatím dojem nic moc... Systém je sice o něco svižnější, ale nechová se podle toho co jsem očekával.

Chipset P45, C2D E8600, 8GB RAM
SSD Intel X25-M 80GB v 34nm (G2) s podporou TRIM
OS Windows 7 Ultimate

Poslední BIOS, přepnuto do AHCI, SATA Native. Jediný disk je SSD, čistá instalace.
Instalace proběhla bez problémů, ale..
1 ) je zapnutá defragmentace - podle toho co jsem zatím četl by si W7 při instalaci na SSD tohle měly automaticky vypnout!, stejně jako ostatní blbinky typu prefetch, apod.
2 ) proti očekávání na disk není použitý msahci.sys, ale tuším disk.sys - zase, podle info z netu se má použít právě msahci.sys pro automatickou fci TRIM. Přitom instalovaný je, vidím ho v ovladačích AHCI, ale pro disk ne. Pokud ho zapnu přes registry, systém nenaběhne.
3 ) jak poznám, že je TRIM zapnutý ?
4 ) Indexování jsem vypnul, SWAP také, přesto čas od času chytne disk amok a zběsile bliká ("seekuje" se o SSD moc říct nehodí...), co dělá ?!? zatím tam není nic instalováno, tj ani antivir nebo něco podobného.

Jinak SSD je nově vybalený, Intel Toolbox hlásí všechno v pořádku, benchmarky taky odpovídají očekávání. Systém je o něco svižnější, ale že bych si z toho gecnul na zadek, to zase ne.
Syslog taky žádné problémy nehlásí, takže mi zůstává záhadou proč se instalace nepřizpůsobila SSD disku jak o tom všude básní, ev. kde mám co ještě vypnout, aby mě majitel sestavy nepřišel za půl roku disk omlátit o hlavu, že mu začíná odcházet.

Nějaké nápady