Mám problém a nevím co s tím. Server Intel core2duo 2,5GHz, 2GB RAM a RAID 2x250GB jede na win 2003 server R2. Jel takto asi 2 roky bez problému a nyní se ze dne na den strašně zpomalil. Jeden klik a čekáte třeba půl minuty co se stane.

Den jsem si s tím hrál, projel Advanced System Care, Avastem Server 4.8 odinstaloval asi 2 zbytečnosti a nic. Pořád to nebylo ono, šlo to pomalu, nešlo připojení přes vzdálenou plochu (terminál) ale jen logmein. Net v IE nešel, ale logmein ano, zvláštní. Kontrola připojení Lan se vůbec neotevřela. Po dnu beznadějné práce jsem se rozhodl, pro čistou instalaci. Jeden z disků Raid 1 jsem odpojil a připojil jiný. Na nově vytvořené pole jsem provedl instalaci.

Rychlý formát disku a čistá instalace. Po ní jsem připojil odpojený disk, oprostil ho od RAID a začal data kopírovat zpět. Ovšem hrůza, PC opět strašně pomalý, rychlost kopírování někdy až 150Kb/s a přitom nemožnost cokoliv dělat.

SW chyba a viry vyloučeny čistou instalací. HW chyba? Takovouhle jsem ještě neviděl. PC jsem pustil ještě před instalací s jední diskem z RAIDu, pak z druhým a pořád stejné. Pak jsem jeden disk na kterém data zůstala a ze kterého to nyní kopíruji připojil na zcela jiný PC a rychlost kopírování OK. Disky tedy snad OK, ještě jsem neviděl že by se po čase zpomalily a šli dále. PC běžel 3 roky nonstop, 2 roky na win server 2003. Zvukově a teplotně OK.

Zkusil jsem i jiné SATA konektory na desce, v BIOSu hledal nastavení disku (deska Intel DG965OT) ale nic. Nový BIOS, asi ne. 2 roky to běželo zcela bez problému na současném. PC se tváří jako OK, ale jak začnu něco kopírovat tak to jde jednak pomalu a pak se celý PC zbrzdí. Po restartu se zdá vše OK, ale přesný projev závady jsem ještě nevypozoroval.

Napadá Vás něco? Díky za každou radu... přepadá mě beznaděj